Diş Beyazlatma Fiyatları 2021


Diş Beyazlatma Fiyatları 2021

Diş Beyazlatma Fiyatları 2021, tercih edilen yönteme göre farklı şekilde ücretlendirilmektedir. Diş beyazlatma işlemleri için kullanılan farklı teknikler, kişilerin tercihine göre değişiklik göstermektedir. Diş hekimleri tarafından, klinik ortamda gerçekleştirilen diş beyazlatma uygulamaları, dişlerde oluşan lekeler ve renk değişimlerini ortadan kaldırmaktadır. Uzun süreli diş beyazlığı sağlayan diş beyazlatma işlemleri, dişlerin daha temiz ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Diş beyazlatma işlemlerinin belirli sürelerde tekrarlanması ve diş bakımına özen gösterilmesi, diş yüzeyinin estetik görünümde olmasını sağlamaktadır. Diş beyazlatma işlemlerinin talep edilmesinin ardından, hastalar için en uygun beyazlatma yöntemi belirlenmekte ve uygulama sürecine geçilmektedir. Diş beyazlatma işlemleri hakkında merak edilenler, yazı içerisinde ele alınmıştır.

Diş Beyazlatma Fiyatları 2021 2022

Diş Beyazlatma Tedavisi Ne Kadar Süre Etkisini Sürdürür?

Diş beyazlatma işleminin etkisi, dişlerin bakımına ve ağız hijyenine dikkat edilmesi şartıyla maksimum 2 yıl boyunca devam etmektedir. Kişilerin diş yapısı, diş temizliği ve ağız hijyenine olan dikkat göz önüne alınarak, diş beyazlatma işlemlerinin süresinde değişiklikler görülmektedir. Diş beyazlatma işleminin ardından, 2 hafta boyunca diş rengini etkileyen her türlü kimyasal ve besinden uzak durulmalıdır.


Diş Beyazlatma İşlemlerinin Riski Var Mıdır?

Diş beyazlatma tedavisinin riskleri görülmemekle birlikte, bazı durumlarda küçük çaplı komplikasyonlarla karşı karşıya kalınmaktadır. Diş beyazlatma işlemlerinde, %10 oranında beyazlatıcı jel kullanılması durumunda, dişlerde ya da ağız içi dokularda herhangi bir yan etkiyle karşılaşılmamaktadır. Dişlere herhangi bir zarar vermeyen diş beyazlatma uygulamaları, dişlerde kalıcı hasar bırakmamaktadır. Uygulama sonrası ilk birkaç gün boyunca, diş minesinde ve diş dokusunda hassasiyet meydana gelebilir. Havaya, soğuk ve sıcağa karşı gelişen bu hassasiyet, kendiliğinden ortadan kalkmaktadır.


Dora Sağlık Bilgi Formu


  Diş Beyazlatma İşlemlerinin Yapılma Sebepleri Nelerdir?

  Diş beyazlatma yapılma nedenleri, diş yüzeyindeki renk değişimini ortadan kaldırmaktır. Diş renginin doğuştan koyu olması ya da diş yüzeyinde lekelerin oluşması, diş beyazlatma uygulamalarının sebebi sayılmaktadır. Diş yüzeyinde, sonradan oluşan sararmalar oluşması durumunda, dişlerin eski rengine gelmesi için diş beyazlatma uygulamaları kullanılmaktadır. Diş beyazlatma işlemlerini zorunlu kılan etkenler, iki ana başlık altında değerlendirilmektedir:

  İç Renklenme: Diş yapısının içerisine işleyen ve diş temizliği uygulamalarıyla giderilmesi mümkün olmayan dişler, diş beyazlatma işlemleriyle tedavi edilmektedir. anne karnında, kişilerin diş yapısının oluşması esnasında gelişen belli başlı problemler ya da büyüme çağında yapılan hatalar, diş renginin sararmasına yol açmaktadır. Çok fazla flor alınması ya da ilaç kullanımı gibi etkenler, diş renginin sararmasına yol açmaktadır. Dişlerin sabitlenmiş lekelerinin giderilmesi amacıyla, diş beyazlatma işlemleri uygulanmakta ve diş renginin açılması sağlanmaktadır.

  Dış Renklenme: Sigara kullanımı, çok fazla çay ve kahve tüketilmesi, diş minesine zarar veren asitli içeceklerin tercih edilmesi gibi etkenler, diş rengini değiştirmektedir. Çeşitli gıda ve ürünlerin kullanımıyla, diş yüzeyine yapışan maddeler diş rengini değiştirmektedir. Diş taşının temizlenmesinin ardından, kullanılan ilaçlar sebebiyle diş rengi değişiklik göstermektedir.

  Diş beyazlatma uygulamaları, diş yüzeyindeki lekelenme ve renk değişikliği sebeplerine göre farklılaşmaktadır. Diş yüzeyindeki sorunlar belirlendikten sonra, diş beyazlatma süreci planlanmaktadır.  Diş Beyazlatma Uygulamalarının Türleri Nelerdir?

  Diş beyazlatma çeşitleri, iki farklı kategoriye ayrılmaktadır. Diş beyazlatma teknikleri, ofis ve ev tipi olarak iki ayrı kategoride değerlendirilir.

  Ofis Ortamı Diş Beyazlatma: Diş hekimlerinin gerçekleştirdiği ve UV ışınları kullanılarak uygulanan diş beyazlatma yöntemidir. Tek seferlik uygulamalar olan ofis ortamı diş beyazlatma işlemi, diş renginin 3-4 ton daha fazla açılmasını sağlayacaktır. Oldukça hızlı şekilde tamamlanan ofis diş beyazlatma işlemleri, dişlere herhangi bir zarar vermemekte ve dişlerin istenen boyutta beyazlamasını sağlamaktadır.

  Evde Diş Beyazlatma: Hastaların kendisi tarafından uygulanabilen diş beyazlatma uygulamalarıdır. Ağız ölçüsüne göre hazırlanan kalıplarla, dişlere günlük olarak jel sürülmekte ve diş tonunun, diş rengine bağlı olarak açılması sağlanmaktadır.

  Diş beyazlatma uygulamalarının türleri, şu şekilde listelenebilir:

  Ev tipi diş beyazlatma uygulaması
  Ofis tipi diş beyazlatma uygulamaları
  Kanal tedavisiyle uygulanan tek diş beyazlatma uygulaması
  Kombine diş beyazlatma uygulaması / ofis + ev tipi diş beyazlatma

  Kişiler için en uygun diş beyazlatma uygulamalarının tespit edilmesi için diş hekimleri tarafından detaylı muayene yapılmakta ve karar sürecine geçilmektedir.  Diş Beyazlatma İşlemleri Nasıl Uygulanır?

  Diş beyazlatma uygulama aşamaları ve diş beyazlatma yöntemleri için izlenen adımlar, aşağıda detaylı şekilde sıralanmıştır:

  Ev Tipi Diş Beyazlatma: Ev ortamında yapılacak diş beyazlatma işlemleri, diş hekimleri tarafından alınacak özel ölçümler sonrasında, kişilere özel olarak hazırlanan plaklar kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Dişlerin ev ortamında beyazlatılması için hazırlanan plağın günlük olarak kullanılması gerekmektedir. Diş plaklarının kullanımından önce, plakların içerisine özel beyazlatıcı jeller sürülmektedir. Sürülen diş beyazlatma jelleri, %10 ila %15 arası karbamid peroksid ya da hidrojen peroksit içermektedir. Ev tipi diş beyazlatma uygulaması, toplamda 10-15 gün arası devam ettirilmelidir. Gün içerisinde 4-6 saat arası plakların takılması gerekirken, geceleri kullanılacak plakların, en az 8-10 gün takılması gerekmektedir. Ev tipi diş beyazlatma uygulamasında kullanılan diş plağının içerisine, diş hekimlerinin belirttiği oranda beyazlatıcı jel sürülmelidir. Plaklara sürülen beyazlatıcı jelin, diş eti ve farklı yumuşak dokularla temasa geçmemesi gerekmektedir.

  Ofis Tipi Diş Beyazlatma: Diş hekimleri tarafından, klinik ortamında gerçekleştirilen diş beyazlatma uygulamasıdır. kısa sürede ve tek seansta tamamlanan diş beyazlatma uygulamasında, dişlere lazer tedavisi uygulanmaktadır. klinik ortamında, diş hekimleri tarafından dişlerin üzerine özel bir jel sürülmektedir. Dişlere lazer uygulamadan önce, hastaların gözlerini korumak amacıyla özel gözlükler takılmaktadır. diş yüzeyine sürülen jeller, UV ışınları kullanılarak aktifleştirilmekte ve dişlerdeki sarı lekelerin geçmesi sağlanmaktadır. klinik ortamda gerçekleştirilen diş beyazlatma uygulaması, toplamda 1 saat içerisinde sona ermektedir.

  Kombine Diş Beyazlatma: Klinik ortamda yapılan diş beyazlatma işlemleriyle birlikte, ev tipi diş beyazlatma işlemlerinin de uygulanması şeklinde gerçekleştirilmektedir. UV ışınlarıyla diş beyazlatma işlemi gerçekleştirildikten sonra, hastalar ortalama 2-3 gün boyunca, ev tipi diş beyazlatma uygulamasına devam etmektedir.  Kimler Diş Beyazlatma İşlemi Yaptırabilir, Kimlere Uygulama Yapılmamaktadır?

  Diş beyazlatma yaptıracak kişilerin, sahip olması gereken temel nitelikler ve diş beyazlatma uygulamasının yapılmasını engelleyen faktörler, aşağıda sıralanmıştır:

  Diş beyazlatma uygulamasının yapılması için kişilerin en az 18 yaşında olması gerekmektedir. Estetik diş hekimliği uygulamalarından biri olan diş beyazlatma süreci, 18 yaşından küçük kişilere uygulanmamaktadır.
  Hastaların ağız ve diş sağlığının yerinde olması gerekmektedir.
  Dişlerinde çürüme görülen ve diş kökünde bakteriyel hastalık bulunan kişiler, tedavi edilmeden diş beyazlatma uygulamalarını talep edemezler.
  Diş etlerinde bakteriyel enfeksiyon gelişen kişiler, diş beyazlatma uygulamalarına alınmamaktadır. Diş etlerinin cep şekline gelmesi ve diş köküne kadar ilerleyen enfeksiyonlarla karşı karşıya kalması, estetik diş uygulamalarına engel olmaktadır.
  Diş temizliğine özen göstermeyen ve ağız bakım alışkanlığı bulunmayan kişiler, diş beyazlata işlemlerinden herhangi bir olumlu dönüş alamazlar. Diş beyazlatma işlemlerinin faydalı olması için ağız sağlığına ve temizliğine özen gösterilmesi gerekir.
  Gebeler ve emziren anneler, diş beyazlatma işlemleri için uygun bulunmamaktadır.
  Daimi dişlerin tamamının çıkmaması ve kişilerin büyüme – gelişme sürecini tamamlamaması durumunda, diş beyazlatma işlemleri uygulanmamaktadır.

  Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


  Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


  Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


  Soru Sorabilirsiniz…

  Bizi Takip Edebilirsiniz…


  Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


  Yol Tarifi

  Doktora Sor

  Whatsapp