Çekik Göz Ameliyatı Fiyatları


Çekik Göz Ameliyatı

Çekik göz estetiğinin fiyatları, operasyon sırasında tercih edilen yöntemlere, operasyonu yapan uzmana ve operasyonun gerçekleştirildiği hastaneye göre değişiklik göstermektedir. Çekik gözlü olmak isteyen ya da çekik göz yapısını badem göze çevirmek isteyen kişiler, estetik operasyonlar sayesinde isteklerini yerine getirebilirler. Çekik göz ameliyatı olan kişiler, ameliyat sonrasında daha kısık bir göz yapısına sahip olacaktır. Ameliyat esnasında göz kapaklarındaki kaslar bağlandığından, çekik göz ameliyatı kalıcı olacaktır.

Çekik Göz Ameliyatı Fiyatları 2022

Çekik Göz Estetiği Nedir?

Çekik göz ameliyatı, göz yapısını çekik hale getirmek isteyen kişilere uygulanan, estetik operasyonlardan bir tanesidir. Sadece ameliyat şeklinde uygulanabilen operasyon sonrasında, kişilerin bakışı daha kısık bir hal alacaktır.


Son yıllarda çok fazla tercih edilen estetik operasyonlardan bir tanesi olan çekik göz ameliyatı hem kadın hem de erkeklere uygulanmaktadır. Göz yapısının çekik olması için kalıcı bir çözüm elde etmek isteyen kişiler, çekik göz ameliyatıyla istedikleri görünüme kavuşabilirler.


Dora Sağlık Bilgi FormuÇekik Göz Estetiği Kimlere Yapılır?

Çekik göz ameliyatının yapılması için kadın ya da erkek diye herhangi bir ayrıma gidilmemektedir. Çekik göz operasyonunun uygulanacağı kişiler, 3 farklı kategoride ele alınabilir. Göz yapısının normalden daha çekik olmasını isteyen genç kişiler, gözün dış kuyruğunun aşağı yönde olmasından şikâyet eden hastalar ve yaşlanma sonucunda göz kapağında düşmeler görülen hastalar, çekik göz operasyonuyla istedikleri göz yapısına ulaşabilirler. Çekik Göz Ameliyatı Fiyatları da bu bağlamda değişiklik göstermektedir.Çekik Göz Estetiği Detayları Nelerdir?

Çekik göz ameliyatının uygulanışına ait tüm detaylar, aşağıdaki açıklamada ele alınmıştır:
Çekik göz ameliyatı yapmak için genel anestezi kullanılmaktadır.
Hastaların durumuna göre, lokal anestezi de uygulanabilir.
Ameliyatın uygulama süresi, ortalama 1 saat ila 1,5 saat aralığında değişmektedir.
Çekik göz ameliyatı esnasında, göz kapağının dış yüzeyinde yer alan sert doku, göz kapağının yan tarafındaki kemiğe sabitlenmektedir.
Çekik göz ameliyatıyla beraber, kaş kaldırma operasyonu, üst ve alt göz kapağı estetikleri, orta yüz gerdirme operasyonu ve yağ enjeksiyonu operasyonu gibi farklı kombinasyonlar uygulanabilir.
Çekik göz ameliyatıyla birlikte uygulanacak operasyon türleri, hastaların genel durumuna ve ihtiyaçlarına göre ele alınmaktadır.
Çekik göz estetiği sonrasında, herhangi bir ağrı yaşanamamaktadır. Göz çevresinde operasyonun uygulandığı bölgelerde, hafif ödem ve morluklar meydana gelebilir. Ödem ve morlukların geçmesi için 5 ila 7 gün beklemek gerekir. Göz çevresindeki ödemler iyileşene kadar, başın yüksekte tutularak yatılması gerekir. İki yastık birden kullanılması, hastaların iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.Badem Göz Ameliyatı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Badem göz estetiğinin özellikleri ele alındığında, göz yapısını küçük bulan kişilerin daha büyük gözlere sahip olması sağlanmaktadır. Yüz yapısına göre daha küçük gözlere sahip olan kişiler, badem göz ameliyatı sonrasında daha geniş çerçeveli gözlere ulaşmaktadır. Göz yapısı çekik olan kişiler, badem şeklindeki büyük gözlere sahip olmak istediklerine karar verdikten sonra bir uzmana başvurmaktadır. Badem göz ameliyatının geri dönüşü olmayacağından ve gözlerin şeklini doğrudan etkileyeceğinden, kişilerin bir süre düşünmesi ve kesin karara varması gerekir.

Badem göz ameliyatı, herhangi bir sağlık sorunu sebebiyle değil, tamamen estetik ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleştirilir. Kişilerin göz yapısı badem göze uygun olduğunda, badem göz ameliyatı için hazırlıklara başlanacaktır. Badem göz ameliyatını gerçekleştirecek kişilerin, alanında deneyim kazanmış bir göz hastalıkları ve göz cerrahisi uzmanı olması gerekir.Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Badem göz ameliyatının uygulanışı hakkında bilinmesi gereken tüm özellikler, aşağıda detaylı şekilde belirtilmiştir:

Badem göz ameliyatı, oldukça kolay şekilde gerçekleştirilen estetik operasyonlar arasındadır.
Ameliyatın uygulanması için lokal ya da genel anestezi uygulanabilir. Anestezi türünün belirlenmesinde, hastaların genel durumu dikkate alınmaktadır.Ameliyat esnasında, gözlerin dış kısmına birer adet ufak kesi atılmaktadır.
Açılan kesiler sayesinde, gözlerin kenarları yukarıya doğru çekilir.
Göz ameliyatları için geliştirilen özel ipler kullanılarak, göz kenarlarına 3-4 adet dikiş atılmaktadır.
Ameliyat sonrasında, hastaların gözlerine bandaj takılmamaktadır. Bandaj yerine, minik bir streç kullanılarak bölge mikroplardan uzak tutulur.
Ameliyat esnasında atılan dikişler, ameliyattan 3 ila 4 gün sonra, özel bir cihazla alınmaktadır. Kullanılan cihaz sayesinde, ameliyat dikişlerinin izi kalmayacaktır.
Badem göz ameliyatının ilerleyişi ve gözlere verilecek şekiller, kişilerin yüz yapısına göre değişmektedir.Kimler Badem Göz Estetiği Yaptırabilir?

Badem göz ameliyatının yapılması için kişilerin en az 25 yaşında olması gerekir. Badem göz ameliyatının uygulanması için belirtilen en yüksek yaş aralığı 45’tir. 45 yaşından büyük olan kişiler, çekik göz ameliyatı olabilirler ancak badem göz ameliyatı olamazlar. Badem göz ameliyatı olmak isteyen kişilerin uyum sağlaması gereken durumlar şu şekildedir:

Kişilerin, cerrahi müdahaleye engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamalıdır.
Ameliyat esnasında çok ağır anestezi uygulaması yapılmasa da hastaların anestezi ilaçlarına karşı hassasiyeti bulunmamalıdır.
Badem göz operasyonu sonrasında ortaya çıkacak göz yapısının, yüz hatlarıyla uyum sağlaması gerekir.
Badem göz estetiği uygulama yaşı arttıkça, ameliyatla birlikte uygulanması gereken kombine operasyon çeşitliliği de artacaktır.
Ameliyat aşamasında, göz kenarlarının aşağı düşmüş kısımları yukarı çekilmektedir. Bu sebeple gözleri aşağı doğru sarkan ya da göz kenarları aşağı bakan kişiler, badem göz ameliyatına uygun bulunmaktadır.
Badem göz ameliyatı olmak isteyen kişiler, doktor kontrolünden geçerek, yüz yapılarının ameliyata uygun olup olmadığını teyit ettirmelidir. Göz yapısı uygun olmadığı zaman, kişilerin badem göz ameliyatı olması mümkün değildir.Badem Göz Ameliyatı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Badem göz estetiği öncesinde dikkate alınan durumlar ve uzmanlar tarafından uygulanan işlemler aşağıda detaylı şekilde ele alınmıştır:

Badem göz ameliyatına karar vermeden önce, seçilen cerrahların daha önce bu tip bir operasyon gerçekleştirip gerçekleştirmediği araştırılmalıdır.
Cerrah ve klinik seçimi yapıldıktan sonra, doktorlar tarafından detaylı incelemeler başlatılacaktır.
Badem göz ameliyatı esnasında, göz kenarlarına cerrahi kesiler açılmaktadır. Hastaların bu kesileri kaldıracak yapıda olup olmadığı, ameliyat sonrası travma riski ve kesilerin zarar görmesine sebep olacak herhangi bir bulaşıcı hastalığın olup olmadığı konusunda araştırma yapılmaktadır.
Hastaların 18 yaşından öce, badem göz estetiği yaptırması mümkün değildir. 18 yaşını tamamlayan kişiler, ameliyat sürecini başlatabilirler.
Ameliyata girilmeden önce, cilt doku analizi, kan testi ve idrar testi gibi ufak testeler talep edilmektedir.
Hastaların anestezi ilaçlarına alerjisi olup olmadığı araştırıldıktan sonra, ameliyat süreci başlatılabilir.

Badem Göz Ameliyatı Sonrasında İyileşme Süreci

Badem göz estetiği sonrası karşılaşılacak durumlar ve operasyonun iyileşme süreci hakkındaki detaylar aşağıdaki gibidir:

Badem göz ameliyatı sonrasında, sadece 1 gün hastanede yatış yapılmaktadır. Birinci günün ardından, hastalar taburcu olabilirler.
Badem göz estetiği, oldukça basit bir operasyondur ameliyat sonrasında büyük komplikasyonların oluşma riski bulunmamaktadır.
Operasyonun gerçekleştirildiği ilk gün, enfeksiyon riskinin önlenmesi amacıyla oldukça dikkatli davranmak gerekir.
İkinci günün sonrasında dikişler alınacaktır.
Dikişlerin alınmasının ardından, 8 günlük iyileşme süreci beklenmelidir. İyileşme süreci, ilk güne kıyasla daha serbesttir.
Badem göz ameliyatı sonrasında oluşan şişliklerin erkenden iyileşmesi için hastaların 2 yastıkla uyuması ve başı hep yüksekte tutması gerekir.
Badem göz estetiği, kalıcı olarak gerçekleştirilen operasyonlar arasındadır. Göz yapısının eski haline dönüştürülmemesi sebebiyle, kişilerin iyice düşünmesi ve kesin karar vermesi gerekir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp