Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları 2021


Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları 2021

Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları 2021, kişilere uygulanacak yöntemlere bağlı olarak, uygulama fiyatları değişiklik göstermektedir. Boyun germe operasyonu, ameliyathane ortamında ve uzman estetik cerrahları tarafından gerçekleştirilmektedir. Boyun germe ameliyatı için belirlenen uygulama türü, ameliyat olmak isteyen kişilerin genel sağlık durumu üzerinden değerlendirilmektedir.

Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları 2021 2022

Boyun derisinde meydana gelen bollaşma ve yapı kayıplarının giderilmesi için kullanılan boyun germe ameliyatı, bölgenin daha sıkı ve toplu durmasını sağlamaktadır. Boyun bölgesinde meydana gelen deri sarkmaları, özellikle aşırı kilo alıp verme ve ileri yaş sebebiyle kendini göstermektedir. Alt çenesi, normalden daha geride olan kişilerde daha fazla karşılaşılan bir problem olan boyun sarkmaları, ameliyat sonrası tamamen toparlanacaktır. Boyun germe ameliyatı hakkında merak edilenler ve operasyon detayları, yazı içerisinde tüm özellikleriyle ele alınmıştır.


Dora Sağlık Bilgi FormuBoyun Germe Ameliyatı Operasyonunun Özellikleri Nelerdir?

Boyun germe işlemi, özellikle 55 yaşın üzerindeki kişiler tarafından tercih edilen, estetik cerrahi operasyonlarından bir tanesidir. Boyun bölgesinde ve çene altındaki gıdıda görülen deri sarkmaları, boyun germe ameliyatıyla tamamen toparlanmaktadır. Boyun bölgesindeki sarkık derinin gerilmesi ve boynun daha genç bir görüntü sağlaması için kullanılan boyun germe ameliyatı, çeşitli vücut şekillendirme estetiği operasyonlarıyla komplike şekilde gerçekleştirilebilir.

Yaşlanma belirtilerinin en fazla görüldüğü bölgelerden biri olan boyun, ameliyat sonrasında tüm yağ dokusundan ve sarkık deriden arındırılmaktadır. Kişilerin yaşına ve durumuna bağlı olarak, boyun germe ameliyatı 10-15 yıl boyunca etkisini sürdürecektir. Özellikle çene estetiğiyle komplike şekilde uygulandığında, kişilerin yüz hatları ve estetik görünümü tamamen değiştirilecektir.Boyun Germe Ameliyatı Sonrası Yara İzi Oluşur Mu?

Boyun germe operasyonu izi, gözle fark edilemeyecek kadar azalmakta ve estetik görünüme herhangi bir olumsuzluk katmamaktadır. Boyun germe ameliyatı için özel olarak belirlenen dikiş tekniklerinin yanında, pansuman sürecinde de özel ilaç ve solüsyonlar kullanılmaktadır. Kullanılan pansuman teknikleri, boyun germe ameliyatı sonrası yara izi oluşumunu en aza indirecektir. Ameliyat için yapılan cerrahi kesiler, deri çizgisinin doğal seyrinde açıldığından, dikiş sonrası deri kendini toparlamakta ve herhangi bir kesi iziyle karşılaşılmamaktadır.Boyun Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanmaktadır, Hangi Durumlarda Boyun Germe Ameliyatı Yapılır?

Boyun germe yapılan durumlar ve operasyon için uygun bulunan hastaların temel nitelikleri, aşağıda sıralı şekilde açıklanmıştır:

Boyun germe ameliyatı, 55 yaşını geçmiş kişilerde sıklıkla tercih edilen operasyonlardan bir tanesidir.
Erken yaşlarda da uygulanabilen boyun germe ameliyatı, 18 yaşından küçük kişiler için ideal sayılmamakta ve uygulama gerçekleştirilmemektedir.
Boyun germe ameliyatı, alt çenesi çok geride olan kişilerde uygulanmaktadır. Bu kişilerde görülen çene altı sarkmaları, boyun germe ameliyatıyla tamamen ortadan kaldırılmaktadır.
Aşırı kilo alıp verme sonucunda, boyun bölgesindeki deride bollaşma görülmesi, boyun germe ameliyatıyla tedavi yapılmasını zorunlu hale getirmektedir.
Gıdı bölgesine yapılan liposakşın işlemlerinin ardından, kalan sarkmış derinin ortadan kalkması için boyun germe ameliyatı uygulanmaktadır.
Obezite tedavisi gören kişilerde, boyun bölgesi derisinde bollaşmalar gözlemlenmektedir. Oluşan bollaşmaların giderilmesi adına, kişilere boyun germe ameliyatı uygulanmaktadır.

Boyun germe ameliyatının yapılmadığı ya da riskli bulunduğu durumlar, aşağıda sıralanmıştır:

Kişilerin 80 yaşının üzerinde olması, ameliyat işlemlerini zorlaştırmakta ve uygulama sürecine engel olmaktadır.
Kronik hastalıkları bulunan kişiler, riskli grupta değerlendirilmekte ve boyun germe ameliyatı için uygun bulunmamaktadır.
Kronik şekilde devam eden yüksek tansiyon hastaları, boyun germe ameliyatı öncesinde tedavi edilmeli ve operasyonda herhangi bir komplikasyon gelişmemesi sağlanmalıdır.
Kalp hastalığı ve kardiyovasküler problemler, boyun germe ameliyatının yapılmasını engellemektedir.
İleri düzeydeki şeker ve diyabet hastalıkları, boyun germe ameliyatı için risk faktörü taşımakta ve kişilerin ameliyata alınma ihtimali düşmektedir. Ameliyat sonrası yaraların iyileşme süreci de diyabet sebebiyle tehlikeye girmektedir.
Aşırı derecede alkol ve sigara tüketen kişiler, boyun germe ameliyatı için uygun bulunmamaktadır.Boyun Germe Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmektedir?

Boyun germe işleminden önce, kişilerin dikkat etmesi gereken konular şunlardır:

Boyun germe ameliyatından en az 2 hafta önce, E vitamini kullanımı ve aspirin benzeri kan sulandırıcı ilaç kullanımının sonlandırılması gerekmektedir. Aynı şekilde, ameliyat sonrasındaki ilk 2 hafta içerisinde de bu ilaçların kullanılmaması, kanama riskini engellemek açısından önemlidir.
Ameliyat esnasında ve sonrasında, kanama riski oluşturacak tüm ilaçlardan uzak durulması gerekmektedir.
Ameliyat esnasında herhangi bir komplikasyon oluşmaması adına, işlemden 2 hafta önce sigara ve alkol tüketiminin durdurulması ve operasyon sonrasında da kullanıma ara verilmesi gerekmektedir.
Ameliyattan birkaç gün önce, saçların boyatılmaması ve saçların doğal kalmasına dikkat edilmelidir. Kimyasal içerikler, ameliyat yerinde komplikasyona yol açabilir.
Ameliyatın riske atılmaması için operasyon öncesinde genel sağlığa dikkat edilmelidir. Soğuk algınlığı ya da çeşitli bakteriyel enfeksiyonlar, boyun germe ameliyatının ertelenmesine yol açacaktır.Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Uygulanır, Operasyon Detayları Nelerdir?

Boyun germe işleminin uygulanışı ve ameliyat esnasında izlenen adımlar, tüm detaylarıyla listelenmiştir:

Boyun germe ameliyatı öncesinde, hastalara genel anestezi uygulanmakta ve hastanın tamamen uyuşması sağlanmaktadır.
Genel anestezi uyguladıktan sonra, kulak önünden başlayarak, kulak memesine kadar gelen ve kulak arkasına doğru yönelen bir kesi açılmaktadır.
Yüz ve boyunda bulunan derinin serbest hale gelmesini sağlayan bu kesi sonrasında, yüzdeki kasların hareketlerini kontrol eden mimik kasları, özel dikişler yardımıyla tek tek yukarı çıkarılmakta ve asılmaktadır.
Boyun ve çene altında bulunan fazla deri kesilerek, boyun derinin normalleşmesi sağlanmaktadır.
Boyun bölgesinde ve gıdıda fazla yağların bulunması durumunda, deri kesme işleminden önce bölgeye liposakşın uygulanmaktadır.
Açılan keşiden içeri sokulan liposakşın kanülleri, bölgedeki ölü yağ dokusunu dışarı çıkaracaktır.
Bölgedeki fazla yağlar temizlendikten sonra, boyunda yer alan dik yapılı bantların serbest hale gelmesi için ortalama 3-4 cm uzunluğunda yatay kesi açılmaktadır.
Bölge tamamen serbest hale geldikten sonra, kaldırılan kaslar yerin yerleştirilmekte ve bölge özel dikiş ipiyle dikilmektedir.
Estetik dikiş tekniğinin kullanılması, boyun germe ameliyatı sonrasında yara izi oluşumunu engelleyecektir.

Boyun germe ameliyatı tamamlandıktan sonra, hastalar normal odaya çıkarılmakta ve gözetim altında tutulmaktadır.Boyun Germe Ameliyatı Sonrası Karşılaşılan Durumlar Nelerdir, Nelere Dikkat Edilmelidir?

Boyun germe iyileşme süreci ve operasyon sonrasında, hastaların dikkat etmesi gereken konular, aşağıda detaylıca belirtilmiştir:

Boyun germe ameliyatı sonrasında, hastaların uyanması ve dinlenmesi için normal odaya çıkış yapılmaktadır.
Genel anestezi altında gerçekleştirilen boyun germe ameliyatı sonrasında hastalar genel anestezinin etkilerini üzerinden atması ve tamamen ayılması gerekmektedir.
Hastaların ayılma ve anestezi etkilerini atma süreci içerisinde, kusma, burun kanaması ve mide bulantısı şikayetleri gözlemlenebilir.
Ameliyat yeri özel bir bandaj kullanılarak sarılmaktadır. Bölgenin iltihap kapmaması adına, düzenli olarak pansuman yapılması ve dikişlerin özel ilaçlarla steril hale getirilmesi gerekmektedir.
Ameliyat sonrasında, gerekli görüldüğünde bölgeye direnler takılmaktadır. Takılan direnler, 1 gece kalmakta ve ertesi güne, içerisinde biriken tüm kanla birlikte çıkarılmaktadır.
Ameliyat yerinde morluk, kızarıklık ve şişlik oluşması, normal kabul edilir. Bölgeye düzenli olarak buz kompres uygulamak, bu komplikasyonları en aza indirecektir.
Hastaların en az 2 hafta dinlenmesi ve ardından normal hayata dönmesi gerekmektedir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp