Estetik-Yag-Enjeksiyonu.jpg


Estetik Yağ Enjeksiyonu

Herkesin vücudunda şikayetçi olduğu alan farklıdır. Bazılar göğüslerinden bazıları ise dudaklarının inceliğinden yakınmaktadır. Bu durum kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Genellikle estetik temelli her operasyon yapılacağı alana göre ayrılmaktadır. Fakat birçok sorunu aynı anda giderebilen estetik uygulamaları da bulunmaktadır. Bunlara en iyi örnek ise yağ enjeksiyonudur. Yağ enjeksiyonu son yıllarda yaygın hale gelmiş olan estetik temelli uygulamalardan bir tanesidir.

Estetik Yağ Enjeksiyonu 2023

Yağ Enjeksiyonları hangi bölgelere yapılır?

Yağ enjeksiyonları genel olarak daha çok yüz bölgesinde uygulanmaktadır. Belli bir süre sonra dudakların kenarında oluşan derin kırışıklıklara yağ enjeksiyonu uygulanarak bu kırışıklıklar ortadan kaldırılabilinir. İstenilen dudak kalınlığı da yine yağ enjeksiyonu ile mümkün. Elmacık kemiklerini belirginleştirmek de yine bu yöntem ile mümkün.


Liposuction (liposakşın) deformasyonlarını düzeltmek, kalçalara yeniden şekil vermek amacıyla da kullanılır. Yine yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme işlemi yapılabilinir. Çok fazla büyük bir meme istemeyen kadınlar, bel ve karın bölgesinden alınacak olan yağ ile istediği ölçülere ulaşabilir.


Dora Sağlık Bilgi FormuGenellikle dolgu ile karıştırılan bu uygulama, aslında benzerlik gösterse de daha farklı şekillerde uygulanmaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi vücut dokusu yani yağ ile yapılan bu enjeksiyon işlemi kişinin kendi vücudundan alınan yağ hücreleri ile yapılmaktadır. Yağ hücreleri genellikle liposuction ile alınmaktadır. Karın ve bel bölgesi insan vücudun en yağlı olan kısımlarıdır.

Genellikle o bölgelerde alınan yağlar, yağ enjeksiyonu operasyonunda kullanılmakta ve hücrelerin ihtiyaç duyulan alanlarına enjekte edilmektedir. Bu tarz yağ enjeksiyonu uygulamalarının tercih edildiği vücut alanları belli başlıdır. Çoğunlukla lokal anestezi yardımı ile yapılan fakat bazı durumlarda diğer ameliyatlara ek olarak uygulanabilen yağ enjeksiyonu, birçok anlamda avantajlı olan uygulamalardandır.

Uygulanmasını kolay oluşu ve kişinin farkı hemen görebilmesi avantajlarından bir tanesidir. Bu sebeple birçok kişi dolgu yerine yağ enjeksiyonu yaptırmayı tercih etmektedir. İnsanlar avantajlarından ötürü estetik yağ enjeksiyonuna yönelmektedir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp