Dudak-Estetigi-Dora-Hospital-1200x679.jpg

Dudak Estetiği


Dudak Estetiği

Dudak estetiği son zamanlarda yüz bölgesine yapılacak estetikler arasında daha ön plana çıkmaya başlamıştır. Bunun nedeni ise istenilen dolgun ve şekilli dudaklara ulaşma arzusu olmaktadır. Çünkü konuşurken veya bir fotoğraf çekerken kişinin yüz hatlarını en çok etkileyen dudak bölgesi olmaktadır.

Dudak Estetiği 2022

Son zamanlarda sosyal medyanın etkisi ile birlikte şekilli ve dolgun dudaklı kadınlar ile sıklıkla karşı karşıya kalmak mümkün olmaktadır. Bu yüzden de dudaklarını beğenmeyen veya daha dolgun bir görüntüsünün olmasını isteyen kişiler dudak estetiği başvurmaktadır.


Dora İlgi Alanları Bilgi FormuDudak Estetiği Nedir?

Dudak estetiği kişinin dudak bölgesinin alt ve üst yapısının istenilen yapısını ve dolgunluğunu kaybetmesi durumunda tercih edilen bir yöntem olmaktadır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte hem cerrahi müdahaleler ile hem de ameliyat gerektirmeyen birçok yöntem ile istenilen görüntüye ulaşmak mümkün olmaktadır.

Dudaklara yapılacak olan estetikler kalınlaştırma, inceltme, şekil verme veya estetik bir oran kazanmasına yardımcı olmak gibi birçok şekilde gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Dudakta yapılacak bu operasyonlar sadece değişim için değil tavşan dudak gibi problemler olması durumunda da estetik görüntüye ulaşılması için tercih edilen bir yöntem olmaktadır.Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak estetiği olarak yapılan işlemlerden biri olan dudak dolgusu kişilerin herhangi bir cerrahi müdahale yaptırmak istememesi durumunda küçük enjeksiyonlar ile dudakların ve dudak dış çevresinin daha belirgin, dolgun ve estetik görüntüye sahip olmasına yarayan bir yöntem olmaktadır. Birçok çeşitli maddelerde bulunan dudak dolgularının içinde en sık kullanılanı ise hyaluronik asit bulunan dolgular olmaktadır. Bu madde sayesinde yapılacak işlem sonrasında dolgu görüntü olarak daha doğal bir şekilde görünmesini sağlamaktadır.

Cerrahi bir işlem olmamasından dolayı genellikle işlem öncesinde dudak bölgesine anestezi krem veya diğer iğneler ile uyuşturma işlemi yapılmaktadır. Böylelikle dolgu yapılırken kişi herhangi bir şekilde acı hissetmemektedir. Uyuşturma işleminin bitmesi ile birlikte de ince dolgu enjeksiyonları ile birlikte dudağın istenilen görüntüye ulaşasıya kadar dolgu malzemesi enjekte edilmektedir. Yapılacak dolgu işlemi genellikle 15 ila 20 dakika süren bir işlem olmasından dolayı işlemin bitmesi ile birlikte günlük hayata hızlı bir şekilde geri dönmek mümkün olmaktadır.Dudak Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Dudak dolgusu kalıcı mıdır sorusu birçok kişinin aklında bulunmaktadır. Ancak cerrahi bir operasyon olmaması nedeniyle kalıcı olmamaktadır. Bu yüzden de 6 ay veya 12 gibi kişinin durumuna göre istenilen tarzda yeniden uygulama yapılması gerekmektedir. Çünkü vücut içerisinde eriyen bir madde olması, düzenli ve doktorun tavsiye ettiği aralıklarda tekrar edilmemesi durumunda eski estetiksiz görüntüye geri dönmeye neden olmaktadır.

Dudak Dolgusu Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Dudak estetiği olarak dudak dolgusu yapıldıktan hemen sonra günlük yaşama dönmek mümkün olmaktadır. İyileşme süreci ise kişiden kişiye değişse de ortalama olarak 10 gün sonra yapılacak fiziksel muayene sonrasında belli olmaktadır. Genellikle bu süreç içerisinde birçok kişide iyileşme ortaya çıkmaktadır.

Dolgu malzemesinin dudak bölgesine istenilen şekilde yerleştirildikten sonra doktor izin vermediği sürece dudağa dokunulmamalı, dudak elle oynatılmamalı veya ruj gibi maddeler sürülmemesi gerekmektedir. Çünkü doktorun talimatı olmadan yapılabilecek her türlü işlem dolgu operasyonunun istenilen sonuç veresini engellemekte ve kişiye zarar vermesi mümkün olmaktadır. Bundan dolayı da doktorun önermediği hiçbir uygulama iyileşme sürecinde mutlaka yapılmamaya özen gösterilmesi gerekmektedir.Dudak Estetiği Kimlere Uygundur?

Dudak estetiği genellikle 18 yaşını geçen her birey için yapılabilmektedir. 16 veya 17 yaşında bulunan kişilerin ailesi izin vermesi durumunda da yapılmaktadır. Tavşan dudak olunması ve herhangi bir sağlık probleminin ortaya çıkması durumunda ise doktorun tavsiye edeceği her yaşta uygulamak mümkün olmaktadır.

Dudak estetiği alanında uzman doktorlar tarafından gerekli koşulları sağlayan her birey için yapılması mümkün olmaktadır. Ancak kime uygun olduğunun yanı sıra kime yaptırılacağı büyük önem taşımaktadır. Çünkü yanlış bir işlem yapılması durumunda yüz bölgesinde olmasından dolayı estetik görüntü yerine daha kötü bir görüntü ile karşı karşıya kalmak mümkün olmaktadır. Bundan dolayı da estetiğin yapılacağı yer ve doktor seçimi oldukça önemli olmaktadır.Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ enjeksiyonu vücudun herhangi bir bölgesinden alınarak olan yağ dokusunun estetik görüntüsünün değiştirilecek olan bölgeye enjekte edilmesi ile yapılmaktadır. Bu işlem alanında uzman ve tecrübeli bir doktor ile yapılması durumunda hem kalıcılığı yüksek olmakta hem de istenilen estetik görüntünün daha doğal bir şekilde ortaya çıkması mümkün olmaktadır.

Yağ enjeksiyonunun yapılacak olan estetikler veya dolgulara göre avantajları genellikle gözle görülür bir derecede yara izi bırakmamasından dolayı tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra vücudun kendi dokusu olması ve ekstra yabancı cismi vücudunda istemeyen kişiler tarafından da tercih edilen bir uygulama yöntemi olmaktadır. Yağ hücresinden yapılan bu estetik operasyonu kişinin yeniden yaptırmış olduğu bölgesi şekillendirmesine ve yeniden yapılacak olan destekler ile birlikte istenilen estetik görüntüye daha hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamaktadır.Yağ Enjeksiyonu Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Yağ enjeksiyonu ile yapılacak işlemler sonrasında iyileşme süreci oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Çünkü kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokuları oldukça küçük kesiler ile alınmasından dolayı iyileşme de hızlı olmaktadır. Uygulanmış olduğu bölgeye de küçük enjeksiyon iğneleri ile operasyon yapıldığı için herhangi bir yara veya kalıcı iz ile karşılaşılmadan iyileşme tamamlanmaktadır.

Kişinin sağlık durumuna ve yağ enjektesinin ne kadar çok yapıldığına göre doktorun belirlemiş olduğu zamanlarda kontrollere gidilmesi büyük önem taşımaktadır. Böylelikle de kişinin nasıl bir iyileşme süreci geçirdiği, ne kadar sürede iyileşeceği ve herhangi bir komplikasyon ile karşı karşıya kalıp kalmadığını gözlemlemek mümkün olmaktadır.

Dudaklara Uygulanan Yağ Enjeksiyonu Kalıcı Mıdır?

Dudaklara uygulanan yağ enjeksiyonu doğru bir operasyon ile gerçekleşmesi durumunda kalıcı bir yöntem olmaktadır. Dolgu gibi sürekli olarak yenileme gibi bir Dudak estetiği durumu değildir.

İşlem yapılmadan önce kişiden alınacak olan yağ dokuları istenilen şekilde saflaştırılması ve daha sonrasında doğru bir şekilde enjekte edilmesi durumunda istenilen sonuç elde edilmektedir. Genellikle de yapılan operasyonlar sonrasında kişilerde dudak %30 ila %70 arasında değişen bir ihtimale göre de kalıcılığı elde etmek mümkün olmaktadır. Ancak kalıcılığın istenilen şekilde ortaya çıkması için de yağ dokusunun işlenmesi, operasyonu gerçekleştirilecek olan yerin güvenliği ve operasyonu yapacak doktor ve ekibinin bu alanda ne kadar profesyonel olduğu gibi birçok ihtimal kalıcılık oranını büyük bir şekilde etkilemektedir.

Dudak Estetiği Fiyatları

Dudak estetiği fiyatları birçok kişi tarafından merak edilen bir konu olmaktadır. Kişilerde tavşan dudak veya buna bağlı olarak gerçekleşebilecek estetik bir görüntü kaybı olması durumunda genellikle devlet hastanelerinde bedavaya veya cüzi bir miktarda yapmak mümkün olmaktadır. Çünkü sağlıksal bir probleme bağlı olarak gelişmektedir.

Sağlık durumlarına ek olarak estetik görüntü kaygısı ile yapılacak olan operasyonlar ile genellikle hangi yöntem ile yapılacağına ve hangi doktor ile yapılacağına göre değişmektedir. Çünkü yapılacak olan operasyonların riski ve zamanının uzun veya kısa olmasına göre fiyatlarda değişiklik olmaktadır. Bu yüzden de dudak estetiği operasyonunun gerçekleştirileceği doktorla, klinikle veya hastaneler ile görüşülerek ne gibi imkanlar sağladıklarını ve uygulamalar için en kadar ücret istediklerini araştırmak gerekmektedir.

Bişektomi, Botoks, Popo Estetiği

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp