PCR Testi Bilgi Formu

PCR testi nedir?

PCR, polimeraz zincir reaksiyonu anlamına gelir. Virüs gibi belirli bir organizmadan genetik materyali tespit etmek için yapılan bir testtir. Test sırasında virüs sizde varsa, test bir virüsün varlığını algılar. Test, artık virüs bulaşmadıktan sonra bile virüsün parçalarını tespit edebilir.


  Ad Soyad (Zorunlu)

  Alan Kodunuz ile Telefon (Zorunlu)

  KVKK Bilgi Metni Devamı  COVID-19 PCR testi nedir?

  COVID-19 için polimeraz zincir reaksiyonu (PCR) testi, üst solunum yolu numunenizi analiz ederek COVID-19’a neden olan virüs olan SARS-CoV-2’nin genetik materyalini (ribonükleik asit veya RNA) arayan moleküler bir testtir. Bilim insanları, örneklerden küçük miktarlardaki RNA’yı, varsa SARS-CoV-2 saptanabilene kadar çoğaltılan deoksiribonükleik aside (DNA) yükseltmek için PCR teknolojisini kullanır. PCR testi, Şubat 2020’de kullanıma izin verildiğinden beri COVID-19 teşhisi için altın standart test olmuştur. Doğru ve güvenilirdir.

  Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


  Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


  Soru Sorabilirsiniz…

  Bizi Takip Edebilirsiniz…


  Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


  Yol Tarifi

  Doktora Sor

  Whatsapp