Dolgu-Maddesi-ile-Kirisiklik-Tedavisi-Dora-Hospital-1200x679.jpg

Dolgu Maddesi ile Kırışıklık Tedavisi


Dolgu Maddesi ile Kırışıklık Tedavisi

Dolgu maddesi ile kırışıklık tedavisi seçenekleri özellikle estetik açıdan oluşan kırışıkların etkilerini en aza indirmek için tercih edilen yöntemlerden oluşmaktadır. Farklı nedenlere bağlı olarak kişilerin ciltlerinde kırışık olarak tabir edilen cilt ve deri sorunları meydana gelebilmektedir. Bu noktada özellikle eller, yüz ve kollar gibi görülen alanlarda oluşan bu yapılar kişileri her açıdan olumsuz etkileyebilmektedir.

Dolgu Maddesi ile Kırışıklık Tedavisi 2022

Bu açıdan bakıldığı zaman ise geliştirilmiş farklı teknik ve uygulamalar ile oluşan kırışıklık yapılarının tedavi edilmeleri de amaçlanmaktadır. Dolgu maddeleri ile yapılan tedavilerde bu kapsam içine alınan ve bu doğrultuda uygulanan tedavi seçenekleri içerisine girmektedir. Dolgu malzemeleri kullanılarak vücutta farklı bölgelerde oluşan bu tür kırışıklık yapılarına müdahale edilebilmektedir.


Dora İlgi Alanları Bilgi FormuDolgu Maddesi ile Kırışıklık Tedavisi Nedir?

Dolgu maddesi ile kırışıklık tedavisi ise temel olarak hazırlanan dolgu maddelerinin özellikle yüz bölgesinde istenilen alanlara enjekte edilmeleri yolu ile yapılan işlemler olmaktadır. Bu işlemlerde özellikle amaçlanan belirlenmiş bölgelerde oluşmuş olan kırışıklık ya da benzeri yapıların etkilerini ortadan kaldırmak ya da en aza indirmek olarak ifade edilmektedir. Dolgu maddesi kullanılarak kişilerin yüzlerinde farklı bölgelere işlemler yapılabilmektedir. Bu maddelerin içerikleri ve uygulamam dozları ise konunun uzmanları tarafından belirlenen konular olmaktadır.

Bu kapsamda dolgu maddesinin kullanılabildiği bazı bölgeler ise şu şekilde sıralanabilirler;

 • Yanak kısımları
 • Dudak ve dudak çevresi
 • Gözaltı torbaları ve morlukları
 • Oluşmuş göz kenarı çizgileri
 • Kaş bölgesi
 • Bazı durumlarda göz çevresi

Dolgu maddesi ile kırışıklık tedavisi içinde kişilere uygulanan dolgu malzemeleri uygulanan alanın daha dolgun ve daha gergin olmasına da olanak tanımaktadır. Yine bu uygulamalarla dudakların çok daha kalın bir şekle sahip olmaları da sağlanabilmektedir. Yine ağız kenarı ve bölgesine de yapılabilen dolgu işlemleri ile de bu bölgelerin çok daha dolgun görünmeleri sonucu elde edilebilmektedir. Dolgu yapılan maddelerin içeriklerinde ise bir takım asitler de bulunabilmektedir.

Fakat genel olarak uygulamanın boyutu ve uygulamada kullanılacak maddeler ise kişilerin durumlarına ve şikâyetlerinin boyutlarına göre değişebilmektedir. Bu uygulamalar ise genel olarak sağlık durumu müsait olan kişilere uygulanabilmektedir önemli olan noktalardan bir tanesi ise işlemlerin uzmanlarca yapılmaları gerektiği konusu olmaktadır.Dolgu Maddesi ile Kırışıklık Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Dolgu maddesi ile kırışıklık tedavisi uygulamaları ise genel olarak hazırlanmış olan doldurma maddelerinin kişilerin ilgili cilt bölümlerine belirli oranlarda verilmesi işlemleri şeklinde yapılmaktadır. Bu işlemler ise yüz bölgesinde farklı nedenlere bağlı olarak meydana gelen tüm kırışıklık yapılarını ortadan kaldırmak içinde uygulanmaktadır.

Genel anlamda ise uygulamalar kolay ve kısa zaman dilimleri içinde yapılabilmektedir. Daha önceden kontrolleri yapılmış ve uygulama alanları belirlenmiş kişilere hazırlanmış dolgu ürünleri enjekte edilmektedir. İşlemler sırasında ilgili alan lokal olarak farklı kremler yardımı ile de uyuşturulabilmektedir. Dolgu maddelerinin içerikleri birbirinden farklı olabilmektedir fakat özellikle Hyaluronik asit olarak tanımlanan madde en fazla tercih edilen ürünlerden biri olabilmektedir.

Dolgu maddesi ile kırışıklık tedavisi sırasında bu asit türünün sıklıkla tercih edilmesinin sağlık açısından farklı nedenleri de bulunmaktadır. Kullanılan farklı maddelerin daha sonrasında yan etkiler doğurabileceği konusu da önem taşımaktadır. Bu kapsam içinde Hyaluronik asit maddesi içeriği bakımından çok az alerjik reaksiyon oluşturabilen bir madde olarak da tanımlanmaktadır.

Dolgu işlemlerinin etkileri ise sıklıkla işlemlerin hemen ardından ortaya çıkabilmektedir. Yine kullanılan maddenin dozuna, yoğunluğuna ve miktarına bağlı olarak da etkileri farklı zaman aralıkları içinde sürebilmektedir. Vücuda verilen dolgu malzemesi ile işlem ardından bir süre içinde cilt tarafından alınmaktadır ve bu sayede de dolgu maddesi işlevini yerine getirmeye başlayabilmektedir.

Dolgu maddesi ile kırışıklık tedavisi ve dolgu uygulamaları ise farklı yüz bölgelerine uygulanabilen tedavi ve önleyici sağlık uygulamaları olarak tanımlanmaktadırlar. Bu dolgu malzemeleri özellikle kişilerin rahatsızlık duydukları ve estetik görünümlerini etkileyen alanlarda başarı ile uygulanabilmektedir. Aynı zamanda mevcut yararlın izleri, sivilce ve akne gibi sorunlarda yine orantılı yüz hatları ve dolgun dudaklar içinde bu işlemler yapılabilmektedir.

Dolgu uygulaması öncesinde ise kişinin yüzü ve dolgu yapılacak alan ya da bölgeler temizlenir ve devamında ise bir süre önce o bölgelerin uyuşturulması sağlanmaktadır bu şekilde enjeksiyon sırasında kişiler herhangi bir acı ya da sıkıntı yaşamamaktadırlar. İşlem sonrasında ise çoğunlukla iğne kaynaklı bir iz ya da ufak çaplı da olsa bir yara oluşumu olmamaktadır.Dolgu Maddesi ile Kırışıklık Tedavisi Neden Yapılır?

Dolgu maddesi ile kırışıklık tedavisi yapılmasının farklı birçok amaç ve nedeni olabilmektedir. Bu noktada bu sebep ve nedenler ise kişilerden kişilere göre farklılık gösterebilen unsurlar olma özellikleri de taşımaktadırlar. Genel olarak ise çok daha estetik ve dolgun yüz hatalarına sahip olma isteği bu uygulamaları yaptırmanın ana etkenlerinden biri olarak tanımlanmaktadır.

Beraberinde ise dudakların çok daha fazla dolgun durması, burun çevresinde yer alan çöküntü benzeri durumların çözülmesi gibi farklı etkenlerde dolgu uygulamasının sebepleri arasında sayılmaktadırlar. Temel olarak ise dolgu maddeleri ile hem kırışıklıklar giderilmekte hem de mevcut görünüm ve cilt bozulmalarının önüne geçilebilmektedir. Bu sayede kişiler özellikle psikolojik açılardan da kendilerini çok daha iyi ve sağlıklı hissedebilmektedirler.

Dolgu maddesi ile kırışıklık tedavisi ve diğer uygulamaların yapılmasının amaçları belirtildiği gibi insanlar arasında farklılıklar gösterse de bazı ortak çıkış noktaları da bulunmaktadır.

Bu kapsamda dolgu yaptırmanın nedenleri olarak sayılabilecek bazı neden ve sebepler ise şu şekilde sıralanabilirler;

 • Cildin altında meydana gelen doku azalmaları
 • Cilt yüzeyinde oluşan sarkmalar
 • Yüz bölgesinde meydana gelen kırışma ve kırışıklıklar
 • Güneşe bağlı oluşmuş cilt hasarları
 • Cilt yüzeyinde oluşan çöküntü benzeri yapılar
 • Yaşlanmaya bağlı olarak gelişen cilt kusurları
 • Dudakların daha dolgun ve belirgin olması istekleri
 • Gözaltlarında oluşan torbalanma ve morarmalar
 • Göz çevresinde oluşan kazayağı yapıları


Dolgu Maddesi ile Kırışıklık Tedavi Yöntemleri

Dolgu maddesi ile kırışıklık tedavisi ise genel olarak deri altına ve kırışıklık ya da benzeri sorun olan bölgeye yapılan iğne işlemleri ile yapılabilmektedir. Bu noktada işlemlerin çok daha başarılı sonuçlar vermesinin nedenleri arasında ise oluşan izlerin kalıcı hale gelmeden müdahalesi konusu gelmektedir. Bu sayede dolgu maddeleri mevcut bölgeye çok daha başarılı bir şekilde etki edebilmektedirler.

Yine estetik kaygılar dışında dolgu maddeleri ile yapılan işlemlerde özellikle göz kapağı bölgesinde yaşanan refleks dayanıklı hareketlere de çözümler sunulabilmektedir. Beraberinde ise migren ve baş ağrısı gibi kronik hastalıklarda da kimi zaman dolgu maddeleri ile tedavi yöntemleri tercih edilebilmektedir. Farklı insanları etkileyen bir sorun ve sağlık problemi olan terleme tedavisi içinde bazı durumlarda kırışıklık önleme tedavi seçenekleri tercih edilebilmektedir.

Dolgu maddesi ile kırışıklık tedavisi seçenekleri ile sayılan farklı cilt ve deri kaynaklı sorunlara çözüm getirilmeye çalışılmaktadır. Kişiler bu tedavilerle birlikte uzmanların önerdikleri hayat ve yaşam değişiklikleri ile de kazandıkları olumlu etkileri genel olarak uzun zamanlara yayabilmektedirler.

Etkileri değişik zamanlara kadar sürebilen dolgu uygulamaları çoğu zaman tekrarlanan işlemler olarak da ifade edilmektedirler. Bu sayede etkiler çok daha uzun sürelere yayılarak görünüm bakımından yakalanan orantıların korunması da amaçlanmaktadır

Uçuk, Terleme Tedavisi, Siğil, Siğil Tedavisi, Saçkıran Tedavisi,

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp