Diş-İmplant-Fiyatları-Dora-Hospital-1200x679.jpg


İmplant Fiyatları

Dişlere implant tedavisi fiyatları, özellikle bir veya birden fazla diş eksikliği çeken hastaların en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Diş implant tedavisi, diş eksiliğinin kalıcı bir şekilde giderilmesi için başvurulan tedavi yöntemlerinin başında gelmektedir. Ancak diş implant fiyatları yüksek olduğu için çoğu hasta, bu tedavi yöntemi yerine alternatif diş tedavilerine başvurmaktadır. Fakat uzmanlar her ne kadar ilk başta implant diş fiyatlarının yüksek tutara sahip olduğu görülse de aslında tedavi sürecinin başarılı sonuçlanmasıyla birlikte bu fiyata değen bir uygulama olduğunu hatırlatmaktadır.

Diş İmplant Fiyatları 2022

İmplant diş uygulaması, bir ya da birden fazla diş kaybı yaşayan hastalara uygulanan protez diş tedavisine verilen bir isimdir. İmplant diş fiyatları, diğer protez diş uygulamalarına göre nispeten bir nebze yüksek olarak algılansa da implant diş, doğal dişe en yakın sonuçları vermesi bakımından diş tedavisinde özel bir yere sahiptir. Çünkü implant tedavisi ile başvurulan dişler, diğer dişlerden destek almamaktadır. Bu sayede tıpkı doğal dişler gibi gücünü çene kemiğinden alan implant dişler hem işlevsel bakımdan hem de uzun ömürlü kalıcılık bakımından gerçek dişi aratmayan bir performans ortaya koymaktadır.


İmplant Diş Fiyatları Ne Kadar?

İmplant diş tedavisi ücretleri, tedavide kullanılan materyallerin ithal ya da yerli marka olup olmaması, tedaviyi gerçekleştirecek diş hekiminin uzmanlığı ve yetkinliği, implant materyallerinin kalitesi gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebeple implant tedavisinde hastadan hastaya göre farklı tedavi masraflarının çıkması söz konusu olmaktadır.


Dora Sağlık Bilgi Formu


  Ancak implant diş fiyatları genel olarak her sene Türk Diş Hekimleri Birliği’nin hazırladığı yıllık plan dahilinde belirlendiği için, diş kaybı yaşayan hastalar bu bildiriye göre diş implant tedavilerinde ne kadar ücret ödemeleri gerektiklerini görebilme imkanına sahip olmaktadır.


  Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç): Fiyatı Öğrenmek İçin Tıklayınız
  Sert doku greftleme (kemik tozu ücreti hariç): Fiyatı Öğrenmek İçin Tıklayınız
  Overdenture Hassas Tutucu Ücreti Hariç (Tek Çene): Fiyatı Öğrenmek İçin Tıklayınız
  Overdenture Hassas Tutucu Ücreti Hariç (Çift Çene): Fiyatı Öğrenmek İçin Tıklayınız
  İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç): Fiyatı Öğrenmek İçin Tıklayınız
  Tam Seramik Kron (Metal Desteksiz Porselen): Fiyatı Öğrenmek İçin Tıklayınız
  İmplant Üstü Açılması: Fiyatı Öğrenmek İçin Tıklayınız
  Diş Çekimi: Fiyatı Öğrenmek İçin Tıklayınız
  Gömülü Diş Çekimi: Fiyatı Öğrenmek İçin Tıklayınız  İmplant Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

  İmplant diş tedavisi yapılışı sırasında ilk olarak diş eti açılmaktadır. Doğal dişler gibi gücünü çene kemiğinden alan implant dişler için çene kemiği içinde bir delik açılması gerekmektedir. Bu delik diş kökünün sığacağı genişliktir. Hastanın çenesinde implant diş için uygun büyüklükte delik açıldıktan sonra, diş kökü yuvasının üstündeki diş eti kısmı yeniden kapatılır ve implant ile yerleştirilen materyalin çene kemiğine kaynaması beklenir.

  Eğer hastanın çene kemiği güçlü değilse, ilk olarak öncesinde çene kemiğine greft yapılması yani çene kemiğinin güçlendirilmesi gerekmektedir. Çene kemiği grefti, implantın çene kemiği ile bütünleşmesi için 2 – 3 aylık bir süreye ihtiyaç duyulmaktadır. İmplant uygulaması esasında çok basit bir uygulama olmasına rağmen yüksek tıp bilgisi gerektiren bir iştir.

  Dolayısıyla tedavi olanlar açısından bakıldığında uzman bir diş hekimine implant tedavisi olan hastalar birkaç seans sonrasında yepyeni dişlerle yaşamına devam edebilmektedir.

  İmplant uygulamasında tedavide kullanılacak implant materyallerinin seçimi, hastanın impantın çene kemiğine kaynamasını engelleyecek herhangi bir hastalığının olup olmaması, implant türleri, boyuctu ve şekli uygulanışında etkili olan faktörlerdir. Bu sebeple implant uygulamasında muhakkak deneyimli diş hekimlerini tercih etmek gerekmektedir. Alanında uzman diş hekimleri de diş implant fiyatları bakımından yüksek fiyatlandırmalar yapabilmektedir.  İmplant Diş Yapımı Süresi

  İmplant diş tedavisi yapılış süresi, hastanın mevcut durumdaki diş eksikliğinin durumuna göre değişebilmektedir. Örneğin bir tek diş kaybı şikayeti olan hastalar için implant diş tedavisi çok daha kısa sürede gerçekleşebilmektedir. Bir diş etine uygulanacak implant ameliyatı, genel ya da bölgesel anestezi ile birlikte birkaç seansta bitirilebilmektedir. İmplant dişin çene kemiğine kaynamasıyla birlikte hastalar günlük yaşamlarındaki yeme içme, konuşma ve çiğneme gibi aktivitelerini başarılı bir şekilde yerine getirebilmektedir.

  Öte yandan diş implantı tedavisinde hastanın birden fazla diş kaybı şikayeti bulunuyorsa, bu durumda diş yapımı süresi daha da uzun olacaktır. Hastaların diş implant tedavisinde greft gibi diğer diş tedavilerine gereksinim görülmesi durumunda da süre uzayabilmektedir. Dolayısıyla implant diş yapımı süresi üzerinden pek çok farklı faktörün etkili olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca bu tür diş implant tedavisine sonradan dahil olan uygulamalar ve yöntemler, diş implant fiyatlarını da artıran faktörler arasında yer almaktadır.  İmplant Diş Markaları Fiyatları

  İmplant diş tedavisinde kullanılan markaların fiyatları oldukça değişkenlik gösterebilmektedir. Markaların ithal ya da yerli üretim olması, sektörde adı bilinen markaların yanı sıra sektöre yeni giriş yapan markaların bulunması gibi değişkenler, implant diş tedavisinde hastaların karşılaştıkları markaların fiyatlarında da birtakım farklılıklar meydana gelmesine neden olmaktadır. Türkiye’de implant diş tedavisinde en çok tercih edilen ve kalitesiyle kendini kanıtlamış ithal markalar şunlardan oluşmaktadır:

  ITI Straumann (İsviçre)
  Medentika (İsviçre)
  Bego (Almanya)
  Dentium (Güney Kore)
  Megagen (Güney Kore)
  Dyna (Hollanda)  Görüldüğü üzere implantların birbirinden farklı kaliteye sahip muadilleri bulunmaktadır. Türkiye’de implant tedavisinde uzman olan doktorların implant diş markalarında en çok dikkat ettiği faktörler şunlardır:

  Tedavide kullanılacak implant markasının tıp dünyasındaki geçmişi,

  İmplant markasının dayandığı bilimsel veriler ve araştırmalar

  İmplant uygulamasında kullanılacak markanın yiv özellikleri

  İmplantın yüzey pürüzlerinde kullanılan teknolojilerin değeri

  Diş hekimleri tarafından çok büyük önem taşıyan bu faktörler aynı zamanda implant markasının fiyatı üzerinde de etkili olmaktadır. Bu ithal markaların yanı sıra diş tedavisinde yerli üretim implant markaları da bulunmaktadır. Ancak yerli üretim markaların hem tıp dünyasında ithal markalar kadar uzun süreli bir geçmişi bulunmamakta hem de üretimlerinde kullanılan materyaller bakımından görece daha düşük kalitede olmaktadır. Ancak tüm bu özellikler sebebiyle yerli üretim diş implant markaları, diğerlerine göre çok daha uygun fiyatlı olmaktadır.  İmplant Diş Tedavisi Fiyatları Neden Yüksektir?

  İmplant diş tedavisi fiyatlarının yüksek oluşu, pek çok diş kaybı yaşayan hasta tarafından merak konusu haline getirilmiştir. Bir ya da birden fazla diş eksikliği olup bu eksikliklerin giderilmesinde en garantili yol olarak görülen diş implantı yaptırmak isteyen hastalar, diğer diş protez uygulamalarına göre daha fazla ücret ödemek zorundadır. Bu durumun başlıca nedenleri şunlardan oluşmaktadır:

  Diş implant tedavisinde kullanılan implant markalarının ithal olması,

  Tedaviyi yapacak olan doktorun uzmanlığı ve becerilerinin yüksek olması,

  Diş etine kaynayan en sağlıklı ve sağlam yöntem olması bakımından kalıcı çözümler sunması,

  Diş etine ameliyat uygulanırken greft ve benzeri gibi diğer diş tedavisi yöntemlerinin gündeme gelmesi,

  Diş implant işlemlerinden korkan hastaların bazı durumlarda genel anestezi altına yatırılması

  Tüm bu süreçler sonucunda diş implant fiyatları artış göstermektedir. Bu sebeple diş implant tedavisi sürecinde en doğru fiyatlara ulaşmak için kliniğe başvurulmalıdır.

  Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


  Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


  Soru Sorabilirsiniz…

  Bizi Takip Edebilirsiniz…


  Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


  Yol Tarifi

  Doktora Sor

  Whatsapp