Dis-Implant-Fiyatlari-2021-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Diş İmplant Fiyatları

Diş İmplant Fiyatları 2021, uygulama yapılacak diş sayısına ve uygulama tekniğine göre, farklı şekilde ücretlendirilmektedir. Hastaların kaybedilen dişlerinin yerine, uygun boyutlarda diş implant vidaları yerleştirilmekte ve diş kökü elde edilmektedir. Özellikle çene kemiği ve diş kökünde problem bulunan kişiler, diş protezi takmakta zorluk çekmektedir. Bu kişilerin diş eksikliğini gidermek adına, diş kökü görevi gören implant vidaları, kişiye özel olarak hazırlanmaktadır.

Diş İmplant Fiyatları 2021 2022

Çene kemiğinde diğer diş kökleriyle bire bir uyum sağlayan diş implant vidalarıyla, istenen diş protezinin ağza yerleştirilmesi ve ömür boyu kullanılması mümkündür. Diş implant ameliyatı, tek bir dişe uygulanabilirken, eksiklik durumunda köprü tedavisi ya da tüm dişler için olacak şekilde protez çalışması yapılmaktadır. Hastaların daimi ve dayanıklı dişlere sahip olmasını sağlayan diş implant uygulaması hakkında merak edilenler, yazı başlıkları içerisinde detaylı şekilde ele alınmıştır.


Diş İmplant İşleminin Türleri Nelerdir?

İmplant teknikleri ve uygulamaların tüm detayları, aşağıdaki açıklamada ele alınmıştır:

Dikişi ve İki Aşamalı İmplant Tedavisi: İki aşamalı olarak uygulanan diş implantı uygulamasında, kişilerin çene kemiğine implant vidası yerleştirildikten sonra, diş eti kapatılmakta ve implant üzerine geçici diş protezi yerleştirilmektedir. En az 6 aylık iyileşme süreci beklendikten sonra, bölgedeki dikişler tamamen tutmakta ve diş etlerinin iyileşmesiyle beraber, implant vidası üzerine gerçek diş protezler yerleştirilmektedir. Dikişli olarak uygulanması ve 6 aylık iyileşme sürecinin beklenmesi, operasyonun en önemli özelliğidir.
Dikişsiz İmplant Tedavisi: Hafif oranda diş kökü kaybı yaşayan hastalar, dikişsiz şekilde gerçekleştirilen diş implantı tedavisine alınmaktadır. Bölgeye farklı teknikler uygulanarak, diş etinin hızlıca iyileşmesi ve daimi diş protezlerin rahatlıkla kullanılması sağlanmaktadır.


Dora Sağlık Bilgi Formu


  Diş İmplant Ameliyatı Kimlere Uygulanabilir, Hangi Durumlarda Diş İmplantı Yapılmaktadır?

  İmplant yapılan durumlar ve diş implant uygulaması için ideal sayılan kişilerin genel özellikleri, aşağıda detaylı şekilde sıralanmıştır:

  Bütün dişlerini kaybeden kişiler, diş implant tedavisine uygun bulunmaktadır.
  İleri derece kemik erimesi sebebiyle, çene kemiğinde herhangi bir geçici protezin tutunamadığı durumlarda, diş implant tedavisi uygulanmaktadır.
  Arka dişlerin ve büyük azı dişlerinin kaybedilmesi sonrası, bölgeye daimi diş sağlamak amacıyla implant tedavisi uygulanmaktadır.
  Birden fazla dişin kaybedildiği durumlarda, tüm dişlerin sıralı olarak sabitlenmesi için diş implantı tedavisi uygulanmaktadır.
  Diş diziliminde eksik diş bulunması ve estetik görünümün elde edilememesi durumunda, diş implant tedavisi uygulanmaktadır.
  Köprü tedavisine ihtiyaç duyulan bölgelerde, eksik dişleri tamamlamak için implant vidaları kullanılmaktadır.
  Çoklu diş kayıplarında olduğu gibi, tek diş kaybında da implant vidalarından yardım alınmaktadır.  Diş İmplant Tedavisinden Önce Nelere Dikkat Edilmektedir?

  İmplant ameliyatı öncesi, hastaların ve uzmanların dikkate alması gereken konular şunlardır:

  Muayene Aşaması:

  İmplant tedavisinin ilk aşamasında, hastalar detaylı muayeneden geçirilmektedir.
  Kişilerin sahip oldukları kronik hastalıklar belirlenerek ve genel sağlık durumu teyit edilerek, operasyonun yapılıp yapılamayacağına karar verilmektedir.
  Kişiler klinik muayeneden geçirildikten sonra, görüntüleme cihazlarıyla çene kemiğinin durumu teyit edilmektedir.
  Kişilerin dişlerine bire bir uyumlu olması adına, diş protezleri için ölçü alınmaktadır.

  Operasyon Aşaması:

  Diş implant tedavisi öncesi, hastalara lokal anestezi ve damar yolundan sedasyon uygulanmaktadır.
  Hastalar tamamen uyuştuktan sonra, çene kemiğine ulaşmak için diş eti kesilmekte ve diş kökü steril şekilde temizlenmektedir.
  Diş kökünün tamamen temizlenmesinin ardından, matkap yardımıyla çene kemiğine uygun ölçüde boşluk açılmaktadır.
  Çene kemiğine açılan boşluğa, hazırlanan implant vidası yerleştirilmektedir.
  İmplant vidasının yerinde sabitlenmesi için diş eti üzerine kapatılmakta ve bölge dikilmektedir.
  Diş eti dikildikten sonra, çene kemiği ve diş etinin iyileşmesi için bir süre beklenecektir. Bekleme süresi boyunca kullanılması için implant vidası üzerine geçici diş protezi yerleştirilmektedir.

  İmplant vidasının üst bölgesi tamamen iyileştikten sonra, bölgeye daimi diş protezi takılacaktır.  Diş İmplant Operasyonunun Uygulama Aşamaları Nelerdir, Ameliyat Nasıl Gerçekleştirilir?

  İmplant ameliyatının detayları ve uygulama sürecine dair merak edilen tüm aşamalar, aşağıda sıralı şekilde açıklanmıştır:

  Kişilerin çene kemiğinde herhangi bir kayıp ya da eksiklik olmaması gerekmektedir.
  Çene kemiğinin, implant vidalarını alabilecek kadar alana sahip olması gerekmektedir.
  Kişilerde kemik erimesi ve benzeri durumların bulunmaması gerekir.
  Herhangi bir kaza sonrası, çene kemiğinin kaybedilmesi durumunda, implant tedavisinden önce bölgeye çene protezi yerleştirilmelidir.
  Eksik dişlerin sayısı ve özellikleri dikkatle incelenerek, dişlere bire bir uyumlu protezler hazırlanmalıdır.
  Tercih edilecek diş protezinin tüm özellikleri bilinerek, hangi protezin daha uzun ömürlü olduğuna karar verilmesi gerekmektedir.
  Çene kemiğinin kalitesi, diş implant uygulamasının başarılı olup olmayacağını belirlemektedir. Kemik kalitesini belirlemek adına, işlem öncesinde detaylı görüntüleme ve röntgen çekimi yapılmalıdır.  Diş İmplant Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıl İlerler, Nelere Dikkat Edilmelidir?

  İmplant tedavisi sonrası, yaşanan semptomlar ve iyileşme sürecini hızlandırmak için dikkat edilmesi gereken konular şu şekilde ele alınmaktadır:

  İmplant bölgesinin iyileşme süreci, ortalama 3-6 ay arası değişiklik göstermektedir.
  Ameliyat sonrası ilk 1 haftalık süreçte, hastaların aşırı sıcak yiyecek ve içeceklerden uzak durması gerekir.
  İmplant tedavisi yapılan dişle, çok sert yiyeceklerin ısırılmaması ve çiğnenmemesi gerekir.
  Bölgede şişlik ve morluk oluşmaması adına, ilk 24 saat içerisinde düzenli olarak soğuk kompres uygulanması gerekir.  Diş İmplant Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

  İmplant ameliyatının getirileri ve implant tedavisi sonrası, hastaların elde edeceği avantajlar, sıralı şekilde belirtilmiştir:

  Kaybedilen dişlerin sağ ve solunda yer alan sağlam dişler, diş implant tedavisinde herhangi bir tahribata uğramamaktadır.
  Kişilerin kaybettikleri dişlerinin yerine, gerçek dişler kadar dayanıklı sabit dişlerin yapılmasını sağlamaktadır.
  Diş dizilimindeki boşlukları kapatarak, estetik gülüş sağlamaktadır.
  Geçici porselen dişlerde yaşanan hassasiyet sorunu, diş implantı sonrası görülmemektedir.
  Kişiler istedikleri yiyecekleri ısırabilir ve sorunsuz şekilde çiğneyebilir.
  Diş sağlığının korunmasında etkilidir.
  Alt çenede bulunan bütün dişlerin kaybedilmesi durumunda, tüm dişlerin sabitlenmesi için yeterli gücü sağlamaktadır.
  Birden fazla diş kaybında, birkaç tane implant vidasıyla köprü tedavisi uygulanabilir ve dişler daimi diş kadar sağlamlaştırılabilir.
  Üst çenedeki tüm dişler için uygulanabilir.
  Diş implant vidalarının üzerine, istenen maddeden elde edilmiş implant protezleri yerleştirilmektedir.  Hangi Durumlarda Diş İmplant Ameliyatı Riskli Olur?

  İmplant tedavisinin riskleri ve operasyonun herhangi bir komplikasyona yol açabileceği durumlar şunlardır:

  Diyabet ve ileri evre şeker hastalığı bulunan kişilerde, ameliyat yerinin iyileşmesi güçlük çekeceği için diş implant tedavisi tehlikeli bulunmaktadır.
  Kronik şekilde tekrarlanan kardiyovasküler problemlerin bulunması, operasyon esnasında ya da sonrasında, hastaların çeşitli risklerle karşılaşmasına yol açabilir.
  Kişilerin kemik gelişimi ve ergenlik dönemi tamamlanmadığında, çene kemiğine yapılacak müdahaleler, çeşitli reaksiyonlara yol açabilir.
  Hamilelik ve emzirme sürecinde, kişilere anestezi uygulanamayacağından, diş implant tedavisi riskli bulunmaktadır.
  Çok fazla sigaraya da tütün ürünü tüketen kişiler, diş implant tedavisi açısından riskli grupta yer almaktadır. Bunun sebebi, ağız içi bakterilerin fazla olması ve diş etlerindeki bakteriler sebebiyle, çene kemiğinde çeşitli sorunların bulunmasıdır.
  Uyuşturucu madde ve alkol bağımlılığı bulunan kişiler, diş implantı açısından riskli grupta yerini almaktadır.
  Baş ve boyundan ileri derecede radyoterapi tedavisi gören kişiler diş implant tedavisine alınmamaktadır.

  Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


  Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


  Soru Sorabilirsiniz…

  Bizi Takip Edebilirsiniz…


  Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


  Yol Tarifi

  Doktora Sor

  Whatsapp