Diş-Beyazlatma-Fiyatları-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Diş Beyazlatma Fiyatları Dora Hospital

Diş beyazlatma tedavisi fiyatları hakkında net bir fiyat vermek doğru olmamaktadır. Kişinin hangi yöntemle dişlerini beyazlatmak istediğine göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Bu kriterin yanı sıra doktorun mesleki tecrübesi, tedavi sırasında kullanılan malzemeler gibi bazı parametreler de diş beyazlatma fiyatlarını değiştirecektir. Bu nedenle fiyat bilgisi almak için en sağlık yöntem iletişime geçmek veya bizzat muayene olmak olacaktır. Uzman doktor hastanın dişlerini muayene ettikten sonra diş beyazlatma tekniklerini tarafınıza sunmaktadır. Bu süreçte her tedavinin kendine has avantajları anlatılmakta ve ortaklaşa bir karara varılmaktadır.

Diş Beyazlatma Fiyatları 2022

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma, kişilerin dişlerinin daha beyaz olmasını sağlamak amacıyla sunulan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi farklı teknikler kullanılarak yapılabilmektedir. Ancak tüm tekniklerde ortak amaç, hastanın dişlerinin olduğundan daha beyaz görünmesini sağlamaktır. Diş beyazlatma tedavisi kısaca dişlerin mine yapısı dediğimiz yüzeyde bulunan gözenekli yapısında bulunan maddelerin giderilmesi işlemi olarak tanımlanabilmektedir.


Diş Beyazlatma Tedavisi Yapılabilecek Kişiler

Diş beyazlatma işlemi yapılabilecek kişiler için 18 yaşını doldurmuş olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bununla birlikte belli bir yaşın altındaki kişilerde diş sinir dokularının geniş yapıda olması sebebiyle hassasiyetlerin artması ihtimali bulunmaktadır. Bu nedenle yaş sınırı 16 olarak belirlenmektedir. Diş beyazlatma tedavisinin yapılabilmesi için aranan bir diğer koşul ise hastanın gebe olmamasıdır. Aynı şekilde bebek emzirmeye devam eden annelerde de diş beyazlatma işlemi yapılabilmesi için bu sürecin geçmesi gerekmektedir. Son olarak diş beyazlatma yaptırmak isteyen kişilerin ağız hijyeninin buna elvermesi gerekmektedir.


Dora Sağlık Bilgi Formu


  Dişlere Hangi Durumda Beyazlatma İşlemi Uygulanmaz?

  Diş beyazlatma işlemi uygulanamayacak kişiler kısaca, ağız hijyeni yeterli seviyede olmayanlar şeklinde tanımlanabilmektedir. Hastanın diş beyazlatma tedavisi uygulanamayacak kadar diş eti ve diş problemleri mevcutsa bu durumda öncelikle bu problemler çözülmektedir.

  Dişlerin Beyazlığını Kaybetme Nedenleri

  Diş renginin değişmesine sebep olan durumlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

  -Sigara, içerisindeki zararlı kimyasal maddeler nedeniyle diş ve diş eti sorunlarına sebep olmanın yanı sıra dişleri sarartmaktadır. Sigarada bulunan nikotin oksijenle etkileşime girdiğinde sarı bir renk almaktadır. Bu durum dişlerin beyazlığını kaybetmesindeki önemli nedenlerden birisidir.
  -Bazı içeceklerin renk verdiği bilinmektedir. Nadiren kullanımlarda ağız bakımına dikkat edildiğinde doğrudan fark edilmese de bu içeceklerin dişlerin lekelenmesine neden olduğu ortadadır. Kahve, çay ve gazlı içecekler bu içeceklere örnek olarak verilebilmektedir.
  -Yüksek tansiyon ilaçlarının dişlerde lekelenmeye neden olduğu bilinmektedir.
  -Antibiyotik kullanımı özellikle çocuklarda diş renklerinde bozulmaya sebep olmaktadır. Hatta anne karnındaki dönemde annenin kullanmış olduğu antibiyotikler dahi böyle bir etki meydana getirebilmektedir.
  -Kemoterapi ve radyasyon tedavilerinin diş renklerini bozduğu bilinmektedir.
  -Sulardaki flor miktarı diş rengini değiştirebilmektedir.
  -Genel ağız bakımına önem vermemek, diş rengini değiştirebilmektedir.  Diş Beyazlatma Tedavisi Teknikleri

  Diş beyazlatma tedavisi yöntemleri, diş muayenesi sonucunda hasta ve doktorun verdiği ortak kadar doğrultusunda belirlenebilmektedir. En sık tercih edilen diş beyazlatma tedavisi teknikleri ise şu şekildedir:

  -Lazer ile diş beyazlatma: Lazerle diş beyazlatma yönteminde dişlerin beyazlaması için bir jel kullanılmaktadır. Ancak tedavi yönteminde lazer kullanılması, hidrojen peroksite çarparak jelin ayrışmasını hızlandırmaktadır. Bunun yanı sıra uzman bir kişi tarafından yapılması da lazer ile diş beyazlatmanın bir diğer önemli avantajıdır.
  -Ev tipi diş beyazlatma: Bu yöntemde diş doktoru tarafından özel olarak bir set verilmektedir ve hasta uygulama işlemini kendisi evde gerçekleştirmektedir.
  -Cansız dişler için diş ağartma: Kanal tedavisi gibi tedaviler sonucunda renk değiştiren dişler için kullanılmaktadır. Bu tekniğin diğer tekniklerden en büyük farkı ise dişin pulpa bölgesine jelin yerleştirerek beklenmesidir.  Lazerle Diş Beyazlatma Tedavisi

  Lazerle diş beyazlatma uygulaması için süreç şu şekilde işlemektedir:

  -Öncelikle dişlerinizin temizlenmesi gerekmektedir. Bu sayede dışsal lekelenmeler de dahil olmak üzere dış yüzeydeki sıkıntılar çözülmektedir.
  -Dişlerin mevcut rengi, temiz ve beyaz bir diş baz alınarak ölçülmektedir.
  -Hastanın ağzına retraktör olarak bilinen plastik bir parça yerleştirilerek dudakların ve yanakların dişlere olan teması engellenmektedir.
  -Diş etlerinin dişle temas etmesini önlemek için diş eti bariyeri kullanılmaktadır. Bu bariyer diş etlerine yapışarak teması engelleyecektir.
  -Dişlerin beyazlamasında en önemli role sahip olan diş beyazlatma jeli, tüm diş yüzeyine uygulanmaktadır.
  -Uygulanan jelin aktive olması ve hızlı ayrışması için lazer kullanılmaktadır.
  -Bu şekilde jel ağızda 15 dakika kadar tutulduktan sonra temizlenmektedir.
  -Her seanstan sonra hastaların diş renkleri ölçülerek ne kadar beyazlaştığı görülmektedir. Genellikle ilk seansta hastaları memnun eden bir diş rengine ulaşılabilmektedir. İstenilen beyazlığa ulaşılmadığında seans tekrarlanabilmektedir. -Çoğunlukla yeni bir seans için tekrar randevu almaya gerek olmamaktadır. Aynı randevuda birkaç farklı seans uygulanabilmesi mümkündür.  Ev Tipi Diş Beyazlatma Tedavisi

  Evde yapılabilen diş beyazlatma tedavi süreci şu şekilde işlemektedir:

  -Doktorunuzun öncelikle dişlerinizin ölçüsünü alması gerekmektedir. Bu işlem hasta için bir plak oluşturmak için yapılmaktadır.
  -Hastanın ağzına tam oturan ve diş etini koruyan plaklar ortalama 3 ila 4 gün içerisinde hazırlanmaktadır. Ardından hasta çağrılarak plak ve diş beyazlatma seti tarafına verilmektedir.
  -Hastanın uygulama işlemine geçmeden önce ağız bakımını gerçekleştirmesi gerekmektedir.
  -Ardından plak içerisine jeli sıkarak ağzına yerleştirmesi gerekmektedir. Bu işlemin nasıl yapılacağı doktor tarafından detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.
  -Jelin ağızda ne kadar bekletilmesi gerektiği hekim tarafından verilen jele göre değişiklik göstermektedir. Bazı jellerin ağızda bir saat durması gerekirken, bazı jellerin 8 saate kadar kalması gerekecektir.
  -Plak yeterince ağzınızda kaldıktan sonra yapmanız gereken plakı çıkarak dişlerinizdeki jel kalıntılarını temizlemektir.
  -Diş beyazlatma uygulamanızı ağzınızı bol su ile yıkayarak tamamlayabilirsiniz.
  -Evde yapılabilen diş beyazlatma tedavisinin önerilen şekilde yapıldığı takdirde ortalama iki hafta içerisinde istenilen beyazlığa ulaştırdığı bilinmektedir. Kişinin uygulama işlemini kendi yapması sebebiyle lazerle diş beyazlatma tekniğinden daha düşük konsantrasyona sahip jeller verilmektedir. Bu durum yöntemin aksatılmadan uygulanması halinde daha güvenli bir şekilde istenilen görünüme ulaşılabileceği anlamına gelmektedir.  Diş Beyazlatma Tedavisi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Diş beyazlatma tedavisi sonrası dikkat edilecek hususlar, diş renginizin uzun bir süre korunmasına katkı sağlamaktadır. Bu nedenle dikkat etmenizde fayda bulunmaktadır. Diş beyazlatma tedavisinden sonra dikkat edilecek hususlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

  -Diş beyazlatma tedavisinin ardından yemek yemek ve bir şeyler içmek için iki saat beklemeniz gerekmektedir.
  -Diş hassasiyeti bir süre artacağı için çok sıcak ve soğuk tüketimden birkaç saat kaçınmanız faydalı olacaktır.
  -Diş beyazlatma tedavisinden sonra diş hassasiyetiniz geçene kadar renk veren içeceklerden ve gıdalardan uzak durmanızda fayda bulunmaktadır. Kahve, çay, sigara, vişne suyu ve gazlı içecekler renk verebilmektedir.
  -Diş beyazlatma tedavisinin ardından ağız bakımınıza özen göstermeniz gerekmektedir.
  -Diş beyazlatma tedavisi, hastaların dişlerinin estetik bir görünüme kavuşmasında büyük rol oynamaktadır. Bu şekilde pek çok hasta özgüvenine tekrar kavuşmaktadır. Diş beyazlatma tedavisi için aklınıza takılan soruları yanıtlandırmak ve fiyat bilgisi almak için bizimle irtibat kurabilirsiniz. Uzmanlarımız tarafından sorularınız cevaplandırılmaktadır.

  Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


  Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


  Soru Sorabilirsiniz…

  Bizi Takip Edebilirsiniz…


  Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


  Yol Tarifi

  Doktora Sor

  Whatsapp