Çene-Estetiği-Fiyatları-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Çene Estetiği Fiyatları

Çene estetiği uygulamalarının fiyatları, kişilerin tercih ettiği çene yapısına, uygulamada kullanılmak istenen yöntemlere, işlemleri gerçekleştirecek uzmanlara ve operasyon için tercih edilen kliniklere göre değişiklik göstermektedir. Çene estetiği, yüz hatlarının daha yumuşak bir hal alması için uygulanır ve kalıcı sonuçlar oluşturur.

Çene Estetiği Fiyatları 2022

Çene kemiklerinin iri olması ya da çene bölgesinde yağ dokusunun bulunması, çene yapısının bozulmasına yol açacaktır. Her yüz tipine uygun çene modeli farklı olduğundan, kişilere uygulanacak operasyon türleri de özel olmaktadır. Estetik cerrahlar tarafından yapılan inceleme sonrasında, çene estetiği için hangi uygulamaların kullanılacağı belirlenecektir.


Dora Sağlık Bilgi FormuÇene Estetiğinin Genel Özellikleri ve Önemi

Çene estetiğinin önemi ve ameliyat hakkında merak edilen konular, aşağıda tüm detaylarıyla ele alınmıştır:
Çenesinin yapısı çok küçük olan kişilerin burunları, normalden daha büyükmüş gibi algılanmaktadır. Hastaların burunlarının küçük olması ya da ameliyatla küçültülmesi, burunların büyükmüş gibi algılanmasının önüne geçmeyecektir. Bu tür hastaların yüz şekillerini dengelemek için çene estetiği uygulanmaktadır.
Çene yapısının normalden çok daha küçük olması, boyun bölgesinde yaşlanma ve sarkma problemleriyle karşılaşılabilir. Bölgede oluşan yaşlanma ve kırışıklık problemlerinin giderilmesi için çene estetiği yöntemleri kullanılmaktadır.
Eğri çene yapısına sahip olan hastalar, ısırma konusunda problem yaşayacaktır çeneye ait fonksiyonel özelliklerin etki kaybetmesine yol açan bu durumlar, hastaların ağzı açık uyumasına ve geceleri ağız kokusu oluşumuna yol açmaktadır.
Çene yapısındaki bozuklukların giderilmesiyle, ağız içi hastalıkların önüne geçilmekte, hastaların dış görünüşündeki oransal sorunlar giderilmekte ve ortodontik açıdan oluşan tüm problemler sonlandırılmaktadır.Kaç Çeşit Çene Estetiği Türü Vardır?

Çene estetiği çeşitleri ve uygulamaların genel özellikleri, şu şekilde sıralanmaktadır:

Çene estetiği operasyon çeşitleri, hastaların çene yapısında meydana gelen ısırma ve çiğneme sorunlarına göre değişiklik göstermektedir.
Çene yapısı normalden daha büyük olan kişilere, çene törpüleme operasyonu uygulanmaktadır.
Diş yapısında problem yaşayan kişilere, ortodontik takviye yani diş teli tedavisi uygulanmaktadır.
Çene kemiklerinde şekil sorunu yaşayan kişilere, ortognatik cerrahi yöntemi uygulanmaktadır.
Uygulanacak estetik çene cerrahisi yöntemleri, diş hekimleri tarafından yapılacak muayene ve tetkikler sonucunda belirlenmektedir. Ciddi boyutlarda ısırma ve çiğneme sorunu yaşayan hastalar, sadece ortodontik tel tedavisiyle iyileşemeyecektir. Bu tip hastaların, ortognatik çene cerrahisi operasyonuna alınması ve çene kemiklerinde kaydırmaların yapılması gerekecektir. Isırma ya da çiğneme konusunda herhangi bir problemle karşılaşmayan hastalar, sadece çene yapılarının yüz tiplerine uymaması sebebiyle, çene estetiği yaptırabilirler. Çene estetiği amacıyla uygulanan operasyonlar, ortodontik ve ortognatik çene cerrahisi yöntemlerinden daha kolay şekilde gerçekleştirilmektedir. Çene estetiği operasyonları, diğer çene cerrahisi işlemlerinden daha basittir ve uygulamalar kısa sürede iyileşir. Çene törpüleme ameliyatları, ortalama 15 ila 20 dakika arasında sürmektedir. Ameliyat sonrasında, kişilerin yemek yemesinde herhangi bir problemle karşılaşılmayacaktır.Çene Yapısındaki Sorunlar Nasıl Fark Edilir?

Çene estetiği gerektiren durumların anlaşılması için uygulanacak birkaç yöntem bulunmaktadır. Gülündüğünde, alt ya da üst diş etlerinin çok görünmesi, üst çenenin çok uzun kalması, alt çenenin önde kalması, ağzın kapatılmak istenmesinde çenelerin birleşmemesi ya da aynı hizada kapanmaması gibi durumlar, çene yapısında sorun olduğuna işaret etmektedir. Alt çenenin ortasında kalan bölüme dikkat edildiğinde, bu bölgeyle dudaklar arasında doğru orantı olup olmadığı anlaşılmaktadır. Çenenin orta noktasına göre, dudaklar çok ileride ya da çok geride kalıyorsa, çene yapısında problem olduğu anlaşılmalıdır. Alt çenede olan problemler, çok ileri seviyede değilse kolaylıkla anlaşılamayacaktır. Çene yapısında estetik sorunu olan kişiler, doktor kontrolünden geçmeden bu tür bir sorunun varlığından bile habersiz olabilirler. Estetik cerrahı tarafından, ameliyat öncesinde belli başlı fotoğraf görüntüleri alınarak, hastalardaki çene probleminin tam olarak nerede olduğu tespit edilmektedir.Çene Estetiği Öncesinde Kullanılan İşlemler Nelerdir?

Çene estetiği yöntemleri ve bu yöntemlerin genel özellikleri, aşağıda detaylıca ele alınmıştır:
Alt çene ve üst çeneye göre, iki farklı ameliyat yöntemi belirlenmektedir.
Üst çene ameliyatının yapılmasından önce, hastaların çene yapısının tam olarak anlaşılması için röntgen çekilmektedir.
Üst çene ameliyatından önce, dişlerdeki ortodontik problemler tespit edilmekte ve ameliyattan önce bu problemler tedavi edilmektedir.
Alt çene operasyonu çekilecek hastalar, çene yapısının detaylıca anlaşılması için röntgene alınmaktadır.
Çene yapısının tam olarak anlaşılması ve çene estetiği operasyonunda rehber görevi görmesi için bölgenin alçı modeli hazırlanmaktadır.
Çene ucuna uygulanan estetik, yüz şeklini başlı başına değiştirmektedir. Bu sebeple, bölgeye herhangi bir müdahalede bulunmadan önce, çene yapısı doğru şekilde belirlenmeli ve yüz tipine en uygun çene modeli hazırlanmalıdır.

Çene Ucu Törpüleme Ameliyatı Nedir, Nasıl Uygulanır?

Çene törpüleme operasyonunun genel özellikleri ve ameliyatın uygulama yöntemleri, şu şekilde ifade ele alınabilir:
Diğer estetik operasyonlara kıyasla, daha fazla dikkatli olunması gereken operasyonlardan bir tanesi de çene ucu törpüleme ameliyatıdır.
Operasyondaki milimetrik hatalar, yüz yapısını tamamen değiştirir ve istenmeyen sonuçlar oluşturur.
Çene ucu normal ölçülerden daha büyük olduğu zaman, hastalar çene ucu törpüleme ameliyatına alınmaktadır.
Çene ve yüz yapısı arasındaki orantının sağlanması açısından, çenedeki çıkıntılı bölgeler törpülenmektedir.
Ameliyat sonrasında elde edilen çene yapısıyla, geriye kalan yüz hatları arasında uyum sağlanması için farklı işlemler de uygulanabilir.
Yüz germe operasyonu ve burun küçültme operasyonu, çene ucu törpüleme işlemleriyle birlikte uygulanan estetik müdahaleler arasındadır.Çene Estetiği Operasyonundan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çene estetiği sonrasında dikkat edilmesi gereken durumlar şunlardır:
Ameliyat sonrasında, çene ucunda şişliklerin ve morarmaların oluşması oldukça doğal karşılanmaktadır.
Ameliyatın ardından oluşan ağrılar, birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolur. Ağrılar sebebiyle endişelenmeye gerek yoktur.
Doktor tarafından belirlenen ağrı kesicilerin kullanımına özen gösterilerek, ameliyat ağrılarının dozu hafifletilebilir.
Çene ameliyatı sonrasında, hastaların en az 1 hafta dinlenmesi gerekir. 1 hafta sonra, hastalar normal yaşantısına devam edebilir.

Çene Estetiği Sonrasında Bölgede Yara İzi Olur Mu?

Çene estetiğinde iz kalma durumu, ameliyatın uygulanma yöntemlerine göre değişiklik göstermektedir. Çene estetiğinin yapılması için ağız içinden ya da çene altından kesi oluşturulabilir. Çene altından yapılan kesiler sonucunda, hastaların yüz yapısına göre bazı yara izleri oluşabilir. Ancak bu uygulama, farklı bir komplikasyona yol açmayacaktır. Ağız içerisinde kesi oluşturulması sonrasında ameliyat yapıldığı zaman, ameliyata dair herhangi bir yara izi kalmayacaktır. Ancak ağız içinde kesi oluşturulması, ameliyat sonrasında alt dudakta his kaybına yol açabilir. Hastaların ameliyat sonrasında herhangi bir yara izine sahip olmaması için ağız içinden kesi atılması gerekir. Çene estetiği uygulayan cerrahların büyük bir kısmı, ağız için çene estetiğini tercih etmektedir.Çene Estetiği Sonrası İyileşme Döneminin Genel Özellikleri

Çene estetiği iyileşme süreci, ortalama 1 hafta olarak belirtilmektedir. Ameliyat sonrasında, hastaların çene bölgesinde şişlikler ve hafif gerilmeler meydana gelebilir. Ameliyat yerinde ufak çaplı ağrı ve sızılar oluşsa da bu komplikasyonlar, hastaların konuşmasına ya da yemek yemesine etki etmeyecektir. Çene estetiğinde herhangi bir enfeksiyon riskinin önüne geçebilmek için yemek sonrası ağız temizliğine dikkat etmek gerekir. Çene etrafında meydana gelen his kaybı ve şişlikler, 1 haftanın sonunda tamamen kaybolacaktır. Çene estetiği iyileşme döneminde, ağız temizliğine dikkat edilmesi ve çok fazla konuşmamaya özen gösterilmesi, iyileşme döneminin hızlanmasına yardımcı olmaktadır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mutlu Konus

Merhaba ben çene ameliyati olmak istiyorum ama benim üst 7 dis zirkonyum kaplama bundan dolayi yaptirabilirmiyim benim cene hem biraz onde hemde birz sağa kayik gibi duruyor bundan dolayi yapabilirmisin yaparsanizda ne kadar fiyat olur Tesekkurler.


Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp