Cene-Estetigi-Fiyatlari-2021-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Çene Estetiği Fiyatları 2021

Çene Estetiği Fiyatları 2021 uygulamaları, çene yapısındaki bozukluklara bağlı olarak farklı özelliklere sahiptir. Yüz hatlarıyla, çene şeklinin birbirine uyumlu bulunmaması durumunda, çene estetiği operasyonları tercih edilmekte ve yüz şeklinin orantılı olması sağlanmaktadır. Çene estetiği uygulamaları arasında, kalıcı çözüm olan ameliyat seçeneği yer alırken, geçici olarak etki sağlayan ameliyatsız işlemler de yer almaktadır. Çene estetiği için uzmanlara başvuran kişiler, operasyon öncesi detaylı muayeneden geçirilmektedir.

Çene Estetiği Fiyatları 2021 2022

Kişilerin operasyona uygun bulunması durumunda, çene yapısındaki bozukluklar ve yüz hatları dikkatle incelenmektedir. Yapılan inceleme ve muayeneler sonucunda, kişiler için en uygun çene estetiği operasyon modeli belirlenecek ve işlem süreci başlatılacaktır. Her hastanın, çene estetiği uygulamalarından beklentisi ve yüz yapısı farklı olduğundan, kişiye özel programlama yapılmaktadır. Çene estetiği uygulamaları hakkında merak edilenler, yazı başlıkları içerisinde tüm özellikleriyle ele alınmıştır.


Dora Sağlık Bilgi FormuÇene Estetiği Fiyatı Ne Kadar?

Çene estetiği işlem fiyatları, tercih edilen işlem türüne ve uygulamanın özelliklerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Çene estetiği uygulamalarının fiyatları için bizimle iletişime buraya tıklayarak geçebilirsiniz. Kişilerin ameliyat tercihi yapması ve operasyon için yüz yapısında birçok tedavi sürecine ihtiyaç duyulması gibi durumlarda, çene estetiği işlemlerinin fiyatları artış gösterecektir. Çene estetiği uygulamaları, her kişide farklı özellikler göstereceğinden, uygulama süreci için kesin bir fiyatlandırma yapılması mümkün değildir. Çene estetiği için kullanılan işlem türleri ve işlemi gerçekleştirecek uzmanların özellikleri dikkate alınarak, uygulama için farklı şekillerde ücretlendirmeler belirlenmektedir.Çene Estetiği İşlemlerinin Türleri ve Özellikleri Nelerdir?

Çene estetiği uygulamalarının çeşitleri ve uygulamaların genel özellikleri, aşağıda tüm detaylarıyla ele alınmıştır:

Üst Çene Estetiği Ameliyatı: Üst çenedeki yapısal bozuklukların giderilmesi için uygulanan üst çene ameliyatı öncesinde, hastaların çene röntgeni alınmaktadır. Alınan röntgen sonrasında, diş yapısındaki ortodontik problemler belirlenmekte ve ameliyat öncesinde gerekli ortodonti tedavileri uygulanmaktadır. Dişler uygun konuma geldikten sonra, üst çene için operasyon gerçekleştirilmektedir.

Alt Çene Estetiği Ameliyatı: Alt çenenin çok ileride ya da çok geride olması durumunda uygulanan ameliyat türüdür. Çenenin röntgeni çekildikten sonra, çene için uygun alçı model hazırlanmaktadır. Hazırlanan alçı modeller sayesinde, çene ameliyatı öncesi oluşacak görünüm hastalara sunulmaktadır.

Çene Ucu Estetiği: Çene ucunun şekillenmesi için uygulanan operasyon türüdür. Çene ucunu törpüleyerek gerçekleştirilen çene ucu estetiği, çene şeklinin yamuk ya da hasarlı olması durumunda uygulanmaktadır. Kesin çözüm sunan ve oldukça başarılı şekilde ilerleyen çene ucu estetiği sonrası, hastaların çene estetiği yaptırmasına gerek kalmamaktadır.

Çene Ucu Dolgu İşlemleri: Çene ucunun daha dolgun ve daha büyük görünmesini sağlayan, ameliyatsız uygulama türüdür. Bölgeye yağ enjeksiyonu yapılarak ya da ameliyatla çene protezi yerleştirilerek, çene ucunun daha dolgun ve şekilli görünmesi sağlanmaktadır. Cerrahi uygulamaları arasında, çene ucu protez işlemi ve çene kemiğinin öne çekilme işlemi yer almaktadır.

Çene Ucu Törpüleme İşlemleri: Çene ucundaki fazla kemiğin törpülenmesiyle gerçekleştirilen çene ucu ameliyatında, çenenin daha sivri ya da daha yuvarlak olması sağlanmaktadır. Özellikle çene ucunda iki ayrı kemik bulunan kişilerin tercih ettiği bu uygulama sonrası, çene ucu kalıcı şeklini alacaktır.Çene Estetiği Kimlere Uygulanır?

Çene estetiği yapılan kişilerin temel nitelikleri ve hastalarda aranan kriterler, aşağıda ele alınmıştır:

Çene estetiği yapılması için hastaların 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. 18 yaşından küçük bireyler, yüz gelişiminin tamamlanmaması sebebiyle, çene estetiği işlemlerine uygun bulunmamaktadır.
Kişilerin ergenlik ve gelişim dönemlerini tamamlaması, çene estetiği uygulamaları için ilk kriter sayılmaktadır. Yüz hatlarının tam olarak oturmaması ve kemik gelişiminin devam etmesi durumunda, çene estetiği uygulamalarından başarılı sonuç alınmamaktadır.
Kişilerde kemik erimesi ve benzeri hastalıkların bulunması, çene estetiği operasyonunun olumsuz sonuç ermesine ve etkisini kaybetmesine yol açmaktadır.
Kişilerin travma ya da kaza sonrası çene kemiğini kaybetmesi durumunda, çene estetiği öncesi çeşitli protez işlemleri uygulanmak zorundadır.
Ortodontik olarak çene yapısında bozukluk bulunan kişiler, çene estetiği ameliyatından önce ortodonti tedavisine alınmalıdır.
Diş diziliminde bozukluk bulunan hastalar, çene estetiği işlemleri için uygun bulunmamakta ve operasyondan önce, diş teli tedavisinin yapılması gerekli görülmektedir.
Sadece estetik amaçla yaptırılacak çene estetiği işlemlerinde, kişilerin tercihleri ve genel sağlık durumları dikkate alınacaktır. operasyon esnasında uygulanacak anestezinin, kişilerde herhangi bir reaksiyona yol açmaması gerekmektedir.Çene Estetiği Ameliyatı Nasıl Uygulanır, Detayları Nelerdir?

Çene ameliyatının uygulama detayları ve ameliyat sürecinde karşılaşılan durumlar, aşağıda adım adım detaylandırılmıştır:

Çene estetiği ameliyatı için hastalara genel anestezi uygulanmaktadır.
Çene kemiğine ya da çene ucuna yapılacak uygulamalara göre, açılacak kesinin yeri değişiklik göstermektedir.
Yüzde herhangi bir yara izi ve estetik bozukluk oluşmaması adına, hastaların ağzının içinden kesi açılmaktadır.
Ağız içerisinde gerekli noktalardan kesi açıldıktan sonra, çene kemiğine erişilmekte ve kemiğin konumu değiştirilmektedir.
Sadece çene ucuna işlem yapılması durumunda, çene ucu gerekli şekilde törpülenmekte ve işleme bağlı olarak, çene ucuna uygun protezler yerleştirilmektedir.
Çene ameliyatındaki tüm işlemler tamamlandıktan sonra, açılan kesiler kapatılmakta ve hastalar odaya alınmaktadır.

Çene estetiği ameliyatlarının türüne ve yapılacak işlem detaylarına bağlı olarak, ameliyat süresi değişiklik göstermektedir. Sadece çene ucuna yapılacak ameliyatlar, 1-2 saat içerisinde tamamlanabilirken, çene kemiği ameliyatları 6-7 saat arası devam edebilmektedir.Çene Estetiği Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çene estetiği sonrası, hastaların karşılaştığı durumlar ve dikkat edilmesi gereken konular, aşağıda tüm detaylarıyla listelenmiştir:

Çene estetiği ameliyatı sonrasında, genel anestezinin etkisinin geçmesi ve hastaların uyanması için hastalar odaya alınmaktadır.
Hastaların en az 1 gece gözetim altında tutulması gerekirken, herhangi bir komplikasyonda, daha uzun süre yatış yapılabilir.
Çene estetiği yapılan bölgede, herhangi bir komplikasyon görülmemesi için bölgeye sürekli olarak buz kompres uygulanması gerekmektedir.
Her 15 dakikada bir tekrarlanacak şekilde, ameliyat bölgesine buz kompres uygulanması gerekmektedir.
Buz kompres işleminin, ilk 24 saatlik süreyle devam ettirilmesi, bölgede morluk ve şişlik oluşumunu en aza indirecektir.
Hastaların en az 1 hafta bozunca dinlenmesi ve yatarken başın yukarda tutulması, ameliyat sonrası reaksiyon gelişimini engelleyecektir.
Hastaların kanama ya da morarma yaşama riskinin düşürülmesi için başın yüksekte tutulmasına dikkat edilmelidir.
Çene estetiği ameliyatı öncesinde ve sonrasında, kan sulandırıcı ilaçların kullanımına son verilmesi gerekmektedir. Kan sulandırıcı ilaçlar, bölgede kanama oluşma riskini artırmakta ve ameliyatı tehlikeye atmaktadır.Çene Estetiği Ameliyatının İyileşme Süreci Nasıl İlerler?

Çene ameliyatının iyileşmesi için yapılması gereken işlemler ve hastaların dikkat etmesi gereken konular, aşağıda belirtilmiştir:

Çene estetiği ameliyatının iyileşmesi için en az 2 hafta boyunca dinlenmek ve sosyal hayata yavaş yavaş dönüş yapmak gerekmektedir.
Ameliyat sonrası ilk duşun alınması için ameliyatın üzerinden 2 gün geçtiğinden emin olunmalıdır.
Hastaların dikişleri, ameliyattan 3-4 gün sonra alınacak ve bölge özel şekilde dezenfekte edilecektir.
Yara yerine herhangi bir şeyin temas etmemesi ve sert yiyeceklerden uzak durulması gerekmektedir.
Ameliyat sonrasında, çok sıcak yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır.
Kişilerin çok fazla konuşmaması ve sert şeyleri ısırmaktan kaçınması, iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp