Cekik-Goz-Ameliyati-Fiyatlari-2021-1200x679.jpg


Çekik Göz Ameliyatı Fiyatları 2021

Çekik Göz Ameliyatı Fiyatları 2021, Badem göz ameliyatı olarak da adlandırılan çekik göz ameliyatı, estetik cerrahi kapsamında sıkça tercih edilmektedir. Çekik göz ameliyatı için talepte bulunan hastalar, estetik cerrahi uzmanları tarafından detaylı muayeneye alınmakta ve kişilerin operasyon için uygun olup olmadıklarına karar verilmektedir. Çekik göz ameliyatına uygun bulunan hastaların talepleri dikkate alınarak, operasyon için planlama sürecine geçilmektedir. Çekik göz ameliyatı için belirlenen operasyon sürecinde, gözlerin ne kadar gerileceği ve nasıl bir görünüm oluşacağı, ameliyat öncesinde hastalara gösterilmektedir.

Çekik Göz Ameliyatı Fiyatları 2021 2022

Çekik göz ameliyatı için belirlenen yöntem ve planlamalar onaylandıktan sonra, işlem sürecine geçilmekte ve operasyon gerçekleştirilmektedir. Çekik göz ameliyatı sonrasında, ikinci bir operasyona ihtiyaç duyulmamakta ve operasyonun ardından, hastalar kalıcı bir görünüme sahip olmaktadır. Çekik göz ameliyatı hakkında merak edilenler ve ameliyatın genel özellikleri, yazıda detaylı şekilde ele alınmıştır.


Çekik Göz Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar?

Badem göz ameliyatı fiyatları, ortalama Görüntülemek İçin Tıklayınız arasında değişiklik göstermektedir. Operasyonun fiyatını etkileyen en önemli faktör, uygulama için tercih edilen yöntemler ve uygulamadan beklentilerdir. Hastaların tercih ettikleri kliniğe ve operasyonu gerçekleştirecek uzmanların niteliğine bağlı olarak, çekik göz ameliyatının fiyatlarına belli başlı değişiklikler gözlemlenebilir.


Dora Sağlık Bilgi FormuGenel manada uygun fiyatlı bir operasyon sayılan çekik göz ameliyatı, kısa süre içerisinde tamamlanmakta ve hastaların kesin sonuç alması sağlanmaktadır. Çekik göz ameliyatı yaptırmak isteyen hastaların yaşı, genel sağlık durumu ve cilt sağlığı dikkate alınarak, hastalara nihai ameliyat ücreti bildirilecektir.Çekik Göz Ameliyatının Özellikleri Nelerdir?

Badem göz operasyonu, hastaların sıkça tercih ettiği yüz estetiği uygulamalarından bir tanesidir. Gözlerin daha çekik ve kuyruklu bir havaya sahip olması için uygulanan badem göz ameliyatı, her iki gözün de istenen oranda büyümesini ve badem görünümü elde etmesini sağlamaktadır. Gözlerin ideal görünümü sayılan badem şekli, çekik göz ameliyatı sayesinde kazandırılmakta ya da gözlerin daha yayvan bir görünüme sahip olması sağlanmaktadır. Gözlerde oluşan yorgun ya da üzgün görünümün ortadan kalkmasında kullanılan çekik göz ameliyatı, göz kenarlarının yukarı yönlü olmasını sağlamaktadır. Kesin çözüm sunan ve tek seferde sonuç sağlayan çekik göz ameliyatı, uzun yıllar etkisini koruyacaktır.

Göz kenarlarındaki derinin istenen oranda çekilmesiyle gerçekleştirilen çekik göz ameliyatı, hastaları bakışlarını daha keskin hale getirecektir. Her hastanın yüz tipine göre, farklı şekillerde uygulanan çekik göz ameliyatı, özellikle 25 yaş altı kişiler tarafından tercih edilmektedir. Çekik göz ameliyatı lokal anestezi altında uygulanmakta ve hastaların kısa sürede evlerine gitmesi sağlanmaktadır. Hastalara narkoz ya da genel anestezi verilmesini engelleyen çekik göz ameliyatı, kişilerin sağlığını tehdit etmeyecektir.Kimler Çekik Göz Ameliyatı Yaptırabilir, Hangi Durumlarda Çekik Göz Ameliyatı Yapılır?

Badem göz ameliyatının yapılması için uygun bulunan kişilerin temel nitelikleri, aşağıda detaylı şekilde ele alınmıştır:

 • Çekik göz ameliyatının yapılması için hastaların 18 yaşını geçmesi gerekmektedir.
 • Çekik göz ameliyatı için hastaların yüz derisinin yeteri kadar gergin ve sağlıklı olması gerekir. Çok ileri yaştaki kişiler, yüzdeki sarkma ve kırışıklıklar sebebiyle, çekik göz ameliyatına uygun bulunmamaktadır.
 • Kişilerin yüz estetiğini sağlamak adına, göz kenarlarındaki düşüklüklerin kaldırılması için çekik göz ameliyatı uygulanmaktadır.
 • Kişilerin ifade ve bakışlarının normalden daha yorgun ve üzgün bir görünüme sahip olması durumunda, çekik göz ameliyatıyla göz kenarları kaldırılmaktadır.
 • Kişilerin yüz siması ve yüz hatları içerisinde, orantısız bir anomali oluşması durumunda, çekik göz ameliyatıyla estetik görünüm elde edilmektedir.
 • Kişilerin yüz şeklinin oval olması ve gözlerin daha küçük görünmesi durumunda, çekik göz ameliyatı uygulanmaktadır.
 • Mutsuz ve üzgün bir görünüm sunan bakışlar, çekik göz ameliyatıyla düzeltilmektedir.
 • Çekik göz ameliyatı için hastaların kan sulandırıcı ilaç kullanımına son vermesi gerekmektedir.
  İleri evre kronik hastalıklar, diyabet hastalığı, yüksek tansiyon ve kalp hastalığı bulunan kişiler, ameliyat öncesinde bu hastalıklarının kontrol altına alındığından emin olmak zorundadır. Hastalıklar kontrol altına alınmadan, hastalara anestezi uygulanamaz ve operasyon gerçekleştirilemez.


Çekik Göz Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir, Ameliyat Detayları Nelerdir?

Badem göz ameliyatının uygulanışı için izlenen adımlar ve operasyon detayları, aşağıda liste halinde ele alınmıştır:

 • Badem göz ameliyatına başlamadan önce, hastalara lokal anestezi uygulanmaktadır. Lokal anestezinin yanında, hastaların daha sakin olması adına, damar yolundan sedasyon verilmektedir.
 • Gözün dış kuyruk kısmı uyuştuktan sonra, bölgenin steril hale gelmesi sağlanmaktadır.
 • Göz kenarlarında, ortalama 1,5 cm boyutundaki bölgeye çekik göz ameliyatı işlemleri uygulanmaktadır. Ameliyat esnasında açılacak kesiler, 0,1 mm ila 0,2 mm arasında oynama yapabilir.
 • Bölgenin kesilmesinden önce, gerekli boyutlarda işaretlemelerin yapılması gerekmektedir.
 • Göz kenarlarında belirlenen çizgiler doğrultusunda, gerekli ölçüde deri parçası kesilmekte ve çıkarılmaktadır.
 • Bölgede yeteri kadar kesi yapıldıktan sonra, göz kenarları uygun şekilde dikilmektedir. Bölge için özel dikiş teknikleri kullanıldığından, ameliyat sonrasında dikiş izi gibi sorunlarla karşılaşılmayacaktır.
 • Kesilerin dikilmesi için saç telinden daha ince boyutlardaki ipler kullanılmakta ve ortalama 3 ya da 4 adet ince yapıda dikiş atılmaktadır.
 • Operasyonun üzerinden 3-4 gün geçtikten ve bölge tamamen yapıştıktan sonra, dikişler uzmanlar tarafından alınmaktadır.

Çekik göz ameliyatı tamamlandıktan sonra, hastalar odaya alınmakta ve birkaç saat içerisinde taburcu edilmektedir. Eğer anestezi etkisi geçmez ve hastalar kusmaya devam ederse, hastaların 1 gece gözetim altında tutulması gerekebilir. Hastalar bir defa ameliyat edildikten sonra, göz şekilleri kalıcı olarak değişmektedir. Ameliyat sonrasında, ikinci bir operasyona ihtiyaç duyulmadığından, çekik göz ameliyatıyla kalıcı sonuç elde edilebilir.Çekik Göz Ameliyatı Sorası İyileşme Süreci Nasıl İlerler, Nelere Dikkat Edilmelidir?

Badem göz ameliyatı sonrası, hastaların karşılaştığı durumlar ve iyileşme dönemi, tüm özellikleriyle ele alınmıştır:

 • Çekik göz ameliyatı sonrası, hastalar gözetim altında tutulmak için odaya alınmaktadır.
 • Ameliyat sonrası ilk 24 saatlik süreçte, operasyon bölgesinde kızarıklık, morarma ve şişlikler görülmektedir. Bu reaksiyonların gerçekleşmemesi için ameliyat bölgesine buz kompres uygulanması gerekmektedir.
 • Ameliyattan sonraki ilk 24 saatlik süreç içerisinde, bölgeye buz kompres uygulanmalıdır. Soğuk kompresin, her 15 dakikada bir tekrarlanması ve ara verilerek uygulanması gereklidir. Bölgeye yapılan buz kompres, bölgedeki morluk ve şişlikleri en aza indirecektir.
 • Hastaların işleminin başarılı geçmesi durumunda, ilk günden taburcu olmasına izin verilmektedir.
 • Ameliyatın yapıldığı gün içerisinde ve operasyon sonrası ilk birkaç gün boyunca, kişilerin araba kullanmasına izin verilmemektedir.
 • Ameliyat sonrası ilk duşun alınması için hastaların en az 2 gün beklemesi gerekir.
 • Çekik göz ameliyatı sonrası oluşan ağrıların giderilmesi için ağız yolundan ağrı kesici alınması yeterlidir.
 • Bölgenin iyileşmesi için yapılan dikişler, ortalama 3-4 gün sonra alınmaktadır. Dikişler alınana kadar, hastaların bölgeye çok fazla temas etmemesi gerekmektedir.
 • Ameliyat yerinde enfeksiyon ya da kanama gibi riskler oluşabileceğinden, doktorların verdiği antibiyotik ilaçların kullanılması gerekmektedir.
 • Ameliyat sonrası ilk 2 haftalık süreçte, göz ve çevresine uygulanacak kimyasal içerikli kozmetik ürünlerinden uzak durulması gerekmektedir. Kozmetik ürünler, ameliyat yerinde komplikasyon oluşmasına yol açabilir.
 • Özellikle yüz yıkama işlemleri için ameliyatın üzerinden iki gün geçtiğinden emin olunması gerekir.
Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp