Çarpık-Bacak-Estetiği-Dora-Hospital-1200x679.jpg

Çarpık Bacak Estetiği bacakları eğri olan hastaların estetik Cerrahlardan görüntüyü düzeltmek adına yapmış oldukları cerrahi işlemlerle estetik görüntü oluşturmak için  yapılan uygulamalardır.Çarpık Bacak Düzeltme Yöntemleri


Çarpık bacak düzeltme yöntemlerini şöyle sıralayabiliriz:

 • Bacak protez ( Silikon)
 • Bacaga Yag Enjeksiyonu
 • Bacaga Dolgu
 • Bacaga liposuction
 • Bacak kemiğine ortopedik müdahale

Çarpık Bacak Düzeltme Yaşı

Çarpık bacak görüntüsünün altında ortopedik ve doku eşitsizliği gibi sebeplerden çarpık Bacak görüntüsü oluşmaktadır. Ortopedik düzeltme yöntemleri radikal yöntemler olup kemikte ciddi operasyon yapmak gerekmektedir kemigi kesmek kırmak ve aşındırmak gibi yöntemler hastayı ciddi sarstığı ve komplikasyon riskini artırdığı için diğer estetik yöntemler yetersiz kaldığında uygulanması tavsiye edilmektedir. Bacak düzeltme yaşı ise hastanın kemik oluşumunun tamamlandığı aşamadan sonra uygulamak doğru olacaktır. 18 yaşı ortalama kemik gelişiminin tamamlandığı yaştır. Kemiğin form degistirdigi dikkate alınarak geçici çözümlerde kullanılabilir mesela bacak silikon gibi . Hasta bacak silikon sonrası silikonunu çıkarabilir. Geriye dönüşü olan bir işlemdir Silikonun şeklini ve ebatını ilerleyen zamanda değiştirilebilir.

Çarpık Bacak Estetiği Kimlere Uygulanır?

Çarpık bacak estetiği; bacak eğriliğinden ve inceliğinden şikayetçi hastalar için uygulanır.Hastaların genel şikayeti bacaklarının arasının açık olması ve simetri bozuklugu çekerler. Diz eklem bölgesinin bacağın alt bölgesi ile kalınlık ve irilik olması, eklem bölgelerinde aşırı yağlanma , kaval kemiğinde doguştan veya travmatik bir olay sonucu kemik egriligi olmasıdır. Genel manada asimetrik bacak da denile bilir. Hastalar muayene için geldiklerinde dar pantolon, mini etek vb. Kıyafetleri giyemediklerinden yakınırlar. Çarpık bacak estetiği için uygulanan ; bacak protezi , bacağa yağ enjeksiyonu ve bacağı dolgu maddesi ile şekillendirme ameliyatları basit ve konforlu ameliyatlardır. Hastalar bu operasyonlar için genel anestezi alırlar. Yağ transferi gerçekleştirecek hastalarda yağ alınabilecek uygun bölgenin bulunması gerekir.

Çarpık Bacak Sebepleri

Çarpık Bacak sebeplerini şöyle sıralayabiliriz;

Çocukluk çağında yeterli beslenemeyen D vitamini ve güneş ışığına maruz kalmayan çocukların kemik gelişimlerindeki yetersizlikler bacaklarda deformasyona sebep olmakta ve kalıcı bir şekilde kişi hayat boyu bu şekil bozuklugu ile yaşamaktadır. Doğumsal anomalilerden olan (club foot ) bacak anomalisi mutlaka ameliyatla düzeltilmelidir. Yağ ve kas yetersizlikleri de çarpıklık sebebidir.

Çarpık Bacak Ameliyatı

 • Çarpık bacak ameliyatı genel anestezi altında yapılır.
 • Ameliyatın süresi 1 saat ile 2 saat arasındadır.
 • Hastanın hastanede kalma süresi 1 gün, iş hayatına dönüş 1 haftadır.
 • Çarpık Bacak ameliyatı sonrası hemen yürümek mümkün.
 • Bu operasyon hastane ve ameliyathane koşullarında gerçekleştirilmelidir.
 • Yoğun bakım ünitesine anestezi komplikasyonlarında gerek duyulur.
 • Refakatçiye gerek yoktur.
 • Ameliyat öncesi kan degerlerinin ölçümüne ve kemik egriliginin tespiti açısından röntgen çekilmelidir.

Operasyonda uygulanacak yöntemlere göre tavsiye ve bilgilendirmeler değişiklik gösterir.

Çarpık Bacak Estetiğinin Fiyatları

Hastada kullanılacak yönteme yapılan tetkiklere hastanede kalış süresine göre fiyatlar değişmektedir. Hasta plastik cerrah tarafından muayene edildikten sonra fiyat net olarak ortaya çıkar.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


2 comments

 • blank
  Nesrin şahin

  11 Şubat 2020 at 22:54

  Merhaba bacak estetiği ince ve çarpık bacak yapiyormusunuz fiyat ogrenebilirmiyim

  Reply

  • blank
   dora

   25 Şubat 2020 at 10:32

   Merhabalar, bizimle Whatsapp numaramız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Ekiplerimiz sizinle detaylı bilgi alışverişinde bulunacaktır.
   Whatsapp: +90 507 178 17 79
   Telefon: +90 212 337 32 32

   Reply

Yorum Yapın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir. İşaretli alanların doldurulması gereklidir *


Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!

Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…

Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp