Burun-Estetigi.jpg


Burun Estetiği

Şekil bozuklukları bakımından olduğu gibi sağlık bakımından da estetik cerrahi alanında önemli bir yere sahip olan burun estetiği, son yıllarda oldukça gelişime uğradı. Burun şeklinin beğenilmemesi bu ameliyatlardaki sebeplerin başında geliyor.

Burun Estetiği 2022

Estetik cerrahi alanında en çok burun ameliyatları yapılmaktadır. Burnun uzun ya da kemerli olması gibi durumlar da estetik cerrahına başvuru sebepleri arasında gösterilebilir. Zaman zaman belli burun şekillerinin talep görmesi de bu yönteme başvuranların sayısını da artırabilmektedir.


Dora Sağlık Bilgi FormuBurun Estetiği Nedir?

Burundaki yapısal bozuklukları düzelten burun estetiği, cerrahi bir işlem olması nedeni ile bir takım riskleri de içerisinde barındırıyor. Özellikle hastanın yeni burun şekline alışması kısmen zaman alabiliyor. Bu gibi durumlar da dikkate alındığında estetik cerrahiden yararlanırken iyi düşünmek ve doğru adım atmak gerekir. Yol haritası çizilirken de cerrah ile birlikte hareket etmek oldukça önemlidir.

Burnun yapısı kadar uzunluğunu da değiştirmeye yardımcı olan cerrahi yöntem ile burun ve dudak arasında kalan boşluğun da kapanmasına yardımcı oluyor. Burun kemiğinin yanı sıra kıkırdağa da şekil verilebiliyor. Görüldüğü gibi burun estetiğinde çok yönlü seçenekler bulunuyor.

Burun, yüzün görüntüsünü de değiştirdiği için estetik ile orantı sağlanabiliyor. Operasyonlar bakımından hastanın dikkat etmesi gereken bazı konular bulunuyor. Bunların başında ise tercih edilen cerrahın deneyimi bulunuyor. Özellikle estetik ve teknik deneyimi yüksek olan cerrahların tercih edilmesi başarıyı artıracaktır.Burun Estetiği Neden Yaptırılır?

Burun görsel bakımdan yüz genelinde dikkati ilk çeken bölümlerden biridir. Bu da yüz hatlarını öne çıkarması bakımından ve estetik açıdan önemini artırıyor. Özellikle asimetrik bir yapı ya da burun deliklerinin büyük olması bazı kişiler için ciddi sorun oluşturabiliyor.

Görsel bakımından önemli olmakla birlikte sağlık bakımından da estetik bazı durumlarda zorunlu olabiliyor. Özellikle burun kemiği nedeni ile nefes alıp verirken zorluk yaşanması bunlardan sadece biridir. Burun kemiğinin ya da kıkırdağın yeniden şekillendirilmesi nefes alışı kolaylaştırırken bir yandan da görsel deformasyon da tamir edilmiş olmaktadır.

Hayalperest beklentilerden uzak olan ve özellikle sağlık sorunlarını gidermek isteyen hastalar burun estetiği ameliyatlarından büyük fayda sağlamaktadır. Estetik ameliyatları öncesinde hastaya süreç hakkında detaylı bilgi cerrah tarafından verilmelidir. Ayrıca hastanın fotoğraflarının çekilerek ameliyat sürecinde nasıl bir sonuç elde edilmesine de birlikte karar vermekte yarar bulunuyor. Böylece hasta sürpriz ile karşılaşmayacaktır.Burun Estetiği Ameliyatı

Hasta ile karşılıklı fikir alışverişi yapılarak karar verilen ameliyat öncesinde süreç boyunca ne gibi sıkıntılar ile karşı karşıya gelebileceğinden bahsetmek gerekir. Ameliyatlar genellikle lokal ya da genel anestezi altında yapılır. Bu tamamen hastaların kişisel hikayelerine bağlı olarak doktorlar tarafından belirlenen bir konudur.

Ameliyatlar yapılacak işlemin uzunluğuna da bağlı olarak yaklaşık 2 saat kadar sürebiliyor. Ameliyat bitiminde hastanın burun deliklerine tampon yerleştirilmektedir. Burun üzerine ise atel takılarak işlem tamamlanır.

Ameliyat sonrasında şişlik ya da morlukların görülmesi doğal bir süreçtir. Özellikle göz çevresinde ve burun etrafında bu morluklar ile karşılaşma ihtimali daha yüksektir. Buruna yerleştirilen tampon birkaç gün içerisinde çıkarılarak hastanın daha rahat nefes alıp vermesi sağlanır. Fakat atel ise bir hafta daha burunda tutulur.

Burunda operasyon sonrası olan şişlikler 1 ile 2 ay içerisinde düzelmeye başlar. Bu süreç içerisinde ise doktor kontrolleri devam edecektir. Cerrahi operasyon ile yapılan estetik ameliyatının yanı sıra ameliyatsız estetik ameliyat seçenekleri de bulunuyor.Ameliyatsız Burun Estetiği

İlk duyulduğunda kulağa pek inandırıcı gibi gelmese de bazı durumlarda ameliyatsız burun estetiği yapılabiliyor. Düz bir burun köprüsüne sahip olmak istemeyenler için dolgu yöntemi kullanılarak ameliyatsız bir müdahalede bulunmak mümkündür.

Enjektör yardımı ile cildin alt dokusuna uygulanan sıvı ile de tamamlayıcı bir uygulama yapılmaktadır. Kısa süre içerisinde ağrısız ve zahmetsiz olan bu yöntem ufak kusurların düzeltilmesi bakımından hastalar için iyi bir alternatiftir. Özellikle daha önceki ameliyat nedeni ile burnun bazı düzeltmelere ihtiyacı bulunuyorsa dolgu yöntemi hastalara tavsiye edilebilir.

Burundaki hacim eksikliğini ortadan kaldırmak için tercih edilen ameliyatsız estetik yöntemi büyük düzeltmeler için yeterli kalmayabilir. Bu gibi durumlarda cerrahi yöntem değerlendirilebilir. Tedavi yöntemi seçimi konusunda cerrah gerekli uyarıları hasta ile paylaşacaktır.Burun Estetiği Sonrası

Burun estetiği sonrasında yaklaşık 2 aylık bir süre sonunda yüzdeki tüm şişlikler ortadan kalkmış oluyor. Fakat burnun tam anlamı ile son şeklini alması için ile 6 ay ile 1 yıl arasında bir süreç gerekiyor. Ameliyat sonrasında belli aralıklar ile doktor kontrolleri de devam eder. Burun Estetiği öncesi ve sonrası resimlerine en kısa sürede ulaşmak için bize whatsapp üzerinden yazabilirsiniz. Öncesi ve Sonrası resimlerine ulaşabilirsiniz.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği Fiyatları genellikle hastanın ihtiyaç duyduğu tedavi yöntemine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Dilerseniz siz de link üzerinden rahatlıkla fiyatlar konusunda net bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Sadece 3 dakika içerisinde, burun estetiği fiyatlarına ulaşabilirsiniz. 2019 Burun estetiği fiyatlarına whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp