Burun-Estetiği-Fiyatları-2020-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği Fiyatları, ameliyatların yapılma şekline ya da hangi amaçla yapıldığına göre değişkenlik göstermektedir. Buna ek olarak doktor tercihleri ya da hastane tercihlerine bağlı olarak da fiyatların değişkenlik gösterdiği bilinmektedir. Burun estetiği fiyatları, her yıl artış göstermektedir. Bu artış, burun estetiğinin çok talep görmesi ve yeni ameliyat çeşitlerinin estetik alanında da kullanılmaya başlamasıyla meydana gelmektedir.

Burun Estetiği Fiyatları 2022

Burun estetiğinde fiyattan ziyade, doktorların daha önceki ameliyatlarına bakılarak tercih yapılmaktadır. Ameliyat sonrasındaki burun görüntüsü ve şişlik olmaması burun estetiğinde tercih yapacaklar için önemli bir kriter olarak bilinmektedir.


Dora Sağlık Bilgi FormuBurun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği ile ilgili olarak şekillendirmeye ilişkin operasyonlar olduğu söylenebilmektedir. Burun estetiği, burnun yapısında ya da görüntüsündeki şekil bozukluklarını düzenlemek ve yüze uygun burun yapısını oluşturmak olarak ifade edilmektedir.

Tıp literatüründe Rinopilasti olarak adlandırılan bu operasyonlar, bazı durumlarda şekil bozukluğu olmamasına rağmen talep edilebilmektedir. Kişilerin kendi burun yapılarını beğenmemeleri ya da farklı bir burun şekline sahip olmak istemeleri ile bu operasyonlar yapılabilmektedir.

Burun estetik ameliyatlarında, burun içerisinde bulunan kemik ya da kıkırdaklar alınabilmektedir. Buna ek olarak vücudun başka bir yerinden alınan dokular burun bölgesine eklenerek de ameliyatlar sürdürülebilmektedir.

Rinopilasti ameliyatları, estetik bölümü operasyonları içerisinde yer aldığı için, ameliyat sürecinde oluşan kesiklerin ya da izlerin en az olması için çalışmalar yapılmaktadır. Uygulanan tekniklerde güzel bir görüntü oluşturmak öncelenmektedir.Burun Estetik Ameliyatında İyileşme Süresi Nedir?

Burun estetiği ameliyatlarında iyileşme süresi, en genel anlamda burnun istenen şekle ulaşması ve doğal görünüm elde edilmesine kadar geçen süreci kapsamaktadır. Fakat önemli belirtilerin geçmesi daha kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir.
Burun ameliyatlarında, burun ve çevresinde özellikle göz bölgesinde şişlik ve morluk oluşumu meydana gelmektedir. Hem ameliyat akabinde hem de tedavi sürecinde buz uygulamaları ile şişlik ve morluklar önlenebilmektedir.

Burun estetiği ameliyatının akabinde ortalama beş gün içerisinde şişlikler ve morluklar tamamen kaybolmaya başlamaktadır. Fakat atel ya da silikon ile burun şekli korunmaya devam etmektedir. Ortalama 2 hafta doktor kontrolünde tedavi süreci bulunmaktadır.

Ameliyat sonrasındaki iki haftanın ardından burnun istene şekle ulaşması ve hemen her türlü belirtinin kaybolması yaklaşık 3-4 haftayı bulmaktadır. Bu süre içerisindeki iyileşmeler adım adım ve yavaş yavaş gerçekleşmektedir.

Görünüm ile alakalı belirtilerin bitmesinin ardından hasta tarafından hissedilen belirtiler daha uzun sürebilmektedir. Solunum yolunun tıkanık olduğunun hissedilmesi ya da burun içerisinde şişlik hissedilmesi, görünmeyen fakat devam eden belirtiler olarak bilinmektedir. BU belirtilerin tamamen yok olması ise ortalama 6 ay içerisinde gerçekleşmektedir.Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun estetiği için ameliyat yapılırken, hastalara genel anestezi uygulanmaktadır. Anestezinin etkisinin başlamasının ardından cerrahi operasyonun süresi burun estetiği için ortalama 2 saati bulmaktadır. Daha sonra hastanın anesteziden uyanması beklenerek ameliyat odasından hemen çıkarılmamaktadır.

Burun estetiği ameliyatlarında genel ortalama 2 saat olsa da bazı durumlarda burun içinde yapılan operasyonlar genel şekil değişikliğinden ziyade daha küçük uygulamalar olabilmektedir. Bu durumda ameliyatlar, beklenenden daha kısa süre içerisinde sonlanabilmektedir.

Burun estetiği fiyatları da ameliyatların içeriklerine ve sürelerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Küçük operasyonlardaki fiyatlar daha düşük olurken, kemik alımı ya da doku ekleme gibi içeriklerin bulunduğu operasyonların fiyatları daha pahalı olmaktadır.

Burun ameliyatlarında en çok bilinen uygulama ameliyat sonrasında tampon uygulamasıdır. Ameliyatın tamamlanmasının ardından burun şişmesini önlemek ve şekli korumak için tamponun burun içerisinde bir hafta süreyle kalması istenmektedir.

Bir hafta sonunda burundan tampon çıkarılmasının ardından buruna atel takarak doktor tarafından belirlenen süre içerisinde atel ile burun şekli korunmaktadır. Fakat bu uygulamalar her burun ameliyatında geçerli olmamaktadır. Bazı durumlarda tampona alternatif silikonlar da kullanılabilmektedir.Burun Estetiğinde Risk Var Mıdır?

Burun estetiği risk durumları, her operasyonda olduğu gibi düşük ihtimallerle de olsa bulunmaktadır.

Cerrahi bir operasyon olması sebebiyle öncelikle enfeksiyon durumu risk olarak bilinmektedir.

Burun estetiğine ilişkin olası risk durumları şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Yoğun kanamaların yaşanması durumunda hastanın vücut dengesinde olumsuzluklar meydana gelebilmektedir.
  • Anestezi alımı olması sebebiyle, anestezinin her türlü risk durumu burun estetiği için de geçerli olmaktadır.
  • Burun şekli istenenden farklı bir şekle de sahip olabilmektedir.

Bu risk durumlarıyla karşılaşmamak için alanında uzman olan bir doktorun seçilmesi gerekmektedir. Olası risk durumları ameliyat öncesinde doktor ile konuşularak gerekli bilgilendirmeler de alınabilmektedir.Burun Estetiği Ameliyatından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği ameliyatının ardından yapılacaklar, burnun korunmasına ve solunum yollarının rahatlatılmasına yönelik olmaktadır.

Burun estetiğinin ameliyat süreci sonrasında yapılacaklar şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Güneş gözlüğü ya da günlük kullanılan gözlüklerin ortalama 2 ay süresince kullanılmaması gerekmektedir.
  • Burun ve çevresinin herhangi bir darbe almasının önlenmesine altı ay boyunca dikkat edilmesi gerekmektedir.
  • Çok fazla sıcak ortamlarda, buharlı ortamlarda bulunmaktan kaçınılması gerekmektedir.
  • Güneşlenmenin yapılması için burun estetiği ameliyatının ardından ortalama üç ay geçmesi gerekmektedir.
  • Egzersizlerin ve hareketli eylemlerin ilk haftalarda tercih edilmemesi daha çok dinlenmeye çalışılması gerektiği önerilmektedir.

Bu önerilere bakıldığında burun ameliyatının çok fazla sıcakların başladığı yaz aylarına bırakılmaması gerektiği görülmektedir. Sıcak ve nemli havalar burun ameliyatı sonrasında iyileşme süreci uzamaktadır.Burun Ucu Estetiği Nedir?

Burun ucu estetiği, burnun tamamına ya da kemik bölgesine yapılan operasyon yerine yalnızca burnun uç bölgesinde estetik operasyon yapılması olarak bilinmektedir. Özellikle burun uç bölgesindeki şekil bozukluklarını düzenlemek için bu operasyon yapılmaktadır.

Tıp literatüründe Tipplasti olarak adlandırılan bu burun operasyonu, kalkık burun tercih edenlere uygulanmaktadır. Burnun deri kısmı ve kıkırdak kısmına müdahale yapılması ile operasyon sürdürülmektedir.

Bu operasyonlarda hastalara bölgesel anestezi uygulanmakta ve hastalar uyutulmamaktadır. Yalnızca müdahalede bulunulacak bölge uyuşturularak işlem yapılmaktadır. Bu nedende risk faktörleri de daha az olduğu bilinen bir operasyon olmaktadır.

Burun ucu estetiğinde burun kemiğine herhangi bir müdahalede bulunulmamaktadır. Bu sebeple iyileşme sürecinde görülen şişlik ve morluklar minimum düzeyde görülmektedir. Dolayısıyla bu operasyonların iyileşme süreçleri genel burun ameliyatlarından daha kısa sürelerde tamamlanmaktadır.

Burun Estetiğinde Fiyat Değişiklikleri

Burun estetiğinde değişen fiyatlar hem kurumlara hem de operasyonlara göre belirlenmektedir. Nitekim kurumların kullandığı malzemeler ya da ameliyat sürecinde gerekli görülen materyaller belirli bir maliyet oluşturmaktadır.

Mali süreçler, burun estetiğinde doktorlar tarafından belirlenmektedir. Tercih edilen doktor ya da hastane, her ameliyat için bir fiyat standardı oluşturmakta ve o standart tutar üzerinden belirleme yapılmaktadır.

Burun estetiği fiyatları, tercih sürecinde önemli olsa da yüzün görünen kısmına yapılacak bir işlem olması sebebiyle arka planda tutulabilmektedir. Hastalar öncelikli olarak doktora güvenmek ve yapılan önceki operasyonlarda oluşan memnuniyeti bilmek istemektedirler.

Bu süreçlere ilişkin mevcut fiyat bilgisini öğrenmek, hangi operasyonlar için ne kadar tutar belirlendiği hakkında bilgi sahibi olmak için bize ulaşabilirsiniz. Burun Estetiği Fiyatları, kişiye ve operasyon türüne göre değişiklik gösterebilmektedir.

Meme Büyütme Fiyatları, Meme Küçültme Fiyatları, Uyluk Germe Fiyatları, Liposuction Fiyatları, Sakal Ekimi Fiyatları

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Esra öztürk

bende ameliyat olmak istiyorum iletişime gecermisiniz


Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp