Burun-Ameliyatı-Fiyatları-2020-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Burun Ameliyatı Fiyatları

Burun ameliyatları, teknolojinin gelişmesinden ve bu gelişimlerin tıp dünyasına uygulanmaya başlanmasından sonra oldukça sık tercih edilen ameliyat seçenekleri arasında girmiştir. Burun ameliyatı, ilgili kimselerin hem sağlık problemleri sebebiyle hem de görsel nedenler ile yaptırabilecekleri bir ameliyattır. Sağlık sorunları nedeniyle burun ameliyatı müdahalesi gerektiğinde, hastanın estetik açıdan da şikayetleri olması durumunda burun estetiği ameliyatıyla beraber de gerçekleştirilebilmektedir.

Burun Ameliyatı Fiyatları 2022

Burun ameliyatı estetik endişenin yanında şu sebepler nedeniyle gerçekleştirilebilmektedir:

 • Deviasyon olarak bilinen yani ilgili hastanın burun kıkırdağında ya da burun kemiğindeki eğrilikten dolayı nefes alıp vermede sıkıntı yaşanması halinde hastanın ameliyat olması gerekmektedir.
 • İlgili kimsenin burnunun kırılması halinde de ameliyat gerçekleştirilebilmektedir.
 • İlgili kimsenin horlaması halinde ameliyat gerçekleştirilebilmektedir.

Dora Sağlık Bilgi Formuİlgili kimsenin yukarıda sayılan sağlık sorunları ile karşılaşması halinde uzman bir doktora başvurması ve muayene olması gerekmektedir. Burun ameliyatı fiyatları yapılan müdahalenin sebeplerine göre farklılık göstermektedir. İlgili kimsenin sadece burnunda yaptıracağı estetik müdahale fiyatı ile bu müdahaleye ek olarak beraber yaptıracağı nefes alma sorunlarının giderilmesi işlemi tedavisinin fiyatları farklılık göstermektedir. Yani ilgili kimsenin burun ameliyatı ile elde etmek istediği sonuca göre gerekli olan müdahaleler değişeceği için Burun Ameliyatı Fiyatları bu durumdan etkilenecektir.Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği ameliyatı, ilgili kişilerin estetik sorunları veya sağlık tedavisi sorunları sebebiyle uygulanması gerekebilen bir ameliyattır. Burun estetiği ameliyatı ilgili kimsenin burnunun kemerli olması, burun ucunun düşük olması, burun deliklerinin asimetrik olması, burun ile dudak arasındaki mesafenin çok uzun ya da küçük olması halinde uygulanabilmektedir. Burun estetiği ameliyatı ile ilgili kimse hem estetik açıdan hem de sağlık açısından daha verimli bir hayat yaşayabilmektedir.

Burun Ucu Estetiği Nedir?

Burun ucu estetiği ameliyatı, ilgili kimsenin burun ucunun istediğinden daha büyük, daha küçük, daha düşük veya daha kalkık olması halinde talebine uygun olarak burun ucunun düzeltilmesi ameliyatıdır. Burun ucu ameliyatı diğer burun ameliyatlarına göre daha kolay ve ucuz bir ameliyattır. Çünkü ilgili kimsenin burun kemiğinin düzgün olması hem ameliyatın daha kısa sürmesine hem de bu ameliyata uygulanacak tedavi yöntemlerinin daha ucuz olmasına sebep olmaktadır. Bu sebepler de burun ameliyatlarını ilgili kimsenin lehine pozitif yönde etkilemektedir.Burun Estetiği Ameliyatında Yaş Sınırı Var Mı?

Burun estetiği ameliyatında yaş sınırı, ilgili kimsenin ruhsal gelişimine, cinsiyetine ve fiziksel gelişimine göre farklılık göstermektedir. Burun ameliyatı tedavisi isteyen kimsenin kadın olması halinde kadınların fiziksel büyümeleri erkeklere göre daha hızlı gerçekleştiğinden 16 yaşından itibaren burun ameliyatı gerçekleştirmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. İlgili kimsenin erkek olması halinde ise erkeklerin fiziksel gelişimini daha geç tamamlanmalarından dolayı ilgili kimse 18 yaşından itibaren burun estetiği ameliyatı olabilmektedir. Ancak her ne kadar fiziksel gelişim sonrası burun estetiği ameliyatı gerçekleştirilebilmekte ise de ilgili kimsenin ruhsal gelişimini tamamladıktan sonra burun estetiği ameliyatını gerçekleştirmesi daha yararına olacaktır. Burun estetiği ameliyatında dikkat edilmesi gereken bir diğer yaş ve cinsiyet olayı ise erkeklerde 50 yaş sonrası burun ameliyatlarıdır. Çünkü 50 yaşını aşmış erkeklerdeki burun ameliyatı erkeklerin yeni görüntülerine adapte olamamasından dolayı oldukça sıkıntılı bir sürece dönüşebilmektedir.Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği ameliyatı öncesi dikkat edilmesi gerekenler, ilgili kimsenin sağlık durumuna ve ruh durumuna göre farklılık gösterse de herkesin yapması gereken işlemler bulunmaktadır. İlgili kimseler için en önem arz eden husus ise doktor tavsiyesidir. Ameliyat öncesi ve sonrası dönemde doktor tarafından verilen tavsiyelere mutlaka uyulması gerekmektedir.

İlgili kimselerin genel olarak burun ameliyatı öncesi yapması gerekenler ise şu şekildedir:

 • İlgili kimse sigara içiyorsa ameliyat tarihinden en az iki hafta önce sigarayı bırakması ya da ara vermesi gerekmektedir.
 • Alkol kanı sulandırdığından dolayı ilgili kimse alkol tüketiyorsa ameliyat tarihinden 1 hafta önce alkol tüketimine ara vermelidir.
 • İlgili kimse ameliyat tarihinden bir hafta önce kan sulandırıcı yiyecek, içecek ve ilaçlardan uzak durmalıdır. Hangi ilaçların kan sulandırıcı etkiye sahip olduğunu kullandığı ilaçları doktoruna tam ve doğru bir şekilde söyleyerek öğrenebilmektedir.
 • Burun ameliyatı yaptırmayı düşünen kimsenin mutlaka alanında uzman ve tecrübeli bir doktora başvurması gerekmektedir.
 • Sağlık durumu ile ilgili olarak doktora tam ve doğru bilgiler verilmesi gerekmektedir.


Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Ne Yapılmalı?

Burun estetiği sonrası yapılması gerekenler, hastanın hızlı ve rahat bir şekilde iyileşme talebini başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için dikkat etmesi gereken noktalardır.

Hastanın burun estetiği ameliyatı sonrasında dikkat etmesi gereken noktalar şu şekildedir:

 • Hasta doktorunun ameliyat sonrası tavsiyelerini dinlemeleri ve bu tavsiyelere uymaya çalışmalıdır.
 • Hasta ameliyattan 4 saat sonra su içmeye başlamalıdır.
 • Hasta ameliyat sonrası burnundan akan pembemsi sıvıya karşı hazırlıklı olmalı ve bu durum nedeniyle tedirgin olmamalıdır. -Son derece olağan bir durumdur.
 • Hasta ameliyat sonrası burnunda bulunan tamponlardan dolayı nefes alıp vermede zorluk yaşayabilmektedir.
 • Hasta ameliyattan sonra 3 ila 7 günlük bir süre içerisinde spor yapmamalıdır.
 • Ameliyattan 3 – 6 hafta sonrasına kadar ise ağır egzersizlerden kaçınmalıdır.
 • Hasta ameliyat sonrası yara olan bölgenin enfeksiyon kapmaması için ilgili bölgenin temizliğine dikkat etmelidir.
 • Hasta ameliyat sonrası güneş ışınlarına direk maruz kalmamalıdır. Güneşe maruz kalmaması gereken süre ise yaranın iyileşme sürecine göre 3 ile 6 hafta arasında değişmektedir.


Burun Estetiği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Burun estetiği ameliyatı süresi, hem ameliyat olacak hem de ameliyat olmayı düşünen kimseler tarafından oldukça merak edilmektedir. Burun estetiği ameliyatının süresi gelişen teknolojiler ile birlikte oldukça kısalmış durumdadır. Burun estetiği ameliyatı sadece estetik beklentiler ile yapılıyorsa 2 ile 2 buçuk saat arası bir süre sürmektedir. Burun estetiği ameliyatı estetik beklentilerin yanında sağlık problemlerinin tedavisini de içeriyorsa bu süre 6 ya da 7 saate kadar uzayabilmektedir.

Burun Ameliyatı SGK Karşılar Mı?

Burun estetiği ameliyatı SGK tarafından karşılanır mı sorusu oldukça merak edilmektedir. SGK’nın burun estetiği ameliyatını karşılamaması asıl olsa da bazı durumlarda karşılanabilmektedir.

SGK tarafından karşılanan burun ameliyatları ise şu şekildedir:

 • İlgili kimse sağlık problemlerinden dolayı burun ameliyatı gerçekleştiriyorsa karşılanabilmektedir.
 • İlgili kimsenin burun içi ameliyatlarında karşılanabilmektedir.
 • İlgili kimse bir kaza ya da kırılma sonrası bu durumla karşılaşmışsa karşılanabilmektedir.

Bu durumlar dışında kalan durumlar için SGK tarafından burun ameliyatı masrafları karşılanmamaktadır. Ancak ilgili kimsenin daha önce yaptırmış olduğu özel sağlık sigortası var ise ve bu sigorta poliçesine burun ameliyatı dahil edilmiş ise ilgili kimse burun ameliyatını özel sağlık sigortası kapsamında gerçekleştirebilmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatını Devlet Hastaneleri Yapıyor Mu?

Devlet hastanelerinde burun ameliyatı hem Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerde hem de üniversitelerde gerçekleştirilebilmektedir. Ancak bu hastanelerde de burun ameliyatı için SGK’nın istediği şartlardan birinin var olması gerekmektedir. SGK tarafından istenen şartların olması halinde burun ameliyatı gerçekleştirilebilmektedir. İlgili kimsenin böyle bir talebinin olması halinde ameliyat olmayı düşündüğü hastaneyi iyi araştırması gerekmektedir. İlgili kimse hastaneyi araştırırken uzman bir doktor tarafından ameliyata alınacağını teyit etmelidir. Burun ameliyatı hem sağlık sorunlarını çözdüğü hem de estetik görünümü düzelttiği için oldukça önemli bir ameliyattır. Ameliyat detayları hakkında ayrıntılı bilgi almak ve fiyat bilgisi edinmek için tarafımızla iletişime geçebilirsiniz. Uzman doktorlarımız tarafından her türlü sorunuz cevaplandırılmaktadır.

Bişektomi Fiyatları, Sakal Ekimi Fiyatları, Burun Estetiği Fiyatları, Burun Estetiği Fiyatları

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp