Brezilya-Poposu-BBL-Dora-Hospital-1200x679.jpg

Brezilya Poposu (BBL)


Brezilya Poposu (BBL)

Brezilya popusu günümüzde kalçalarının daha şekilli, çekici ve oranlı bir şekilde olmasını isteyen kadınlar tarafından yapılan bir operasyon olmaktadır.

BBL yöntemi ile yapılan bu operasyonlar genellikle operasyon öncesinde kişinin vücudundan alınacak olan yağlar ile kalçanın şekillendirilmesi ile yapılmaktadır.

Brezilya Poposu (BBL) 2023

Brezilya poposu işlemi ile popo kaldırma ameliyatları genellikle kişilerin operasyon sonrasında daha dolgun, daha çok yuvarlak ve daha iyi kalça hatlarına sahip olması için yapılmaktadır. Özel yağ transferleri ile yapılan bu işlem sonrasında ise kişinin istemiş olduğu estetik popo görüntüsüne ulaşması mümkün olmaktadır.


Dora İlgi Alanları Bilgi FormuBrezilya Tekniği (BBL) ile Popo Kaldırma Nedir?

Brezilya tekniği ile popo kaldırma işlemi kişinin belli bölgelerinden alınacak yağ dokularının belli işlemler sonucunda kalça bölgesine geri enjekte edilerek şekillendirilmesini sağlayan bir yöntem olmaktadır. Yağların alındığı bölge ise karın, bel veya bacaktır. Bu bölgelerden alınan yağ dokuları hem kalça bölgesine enjekte edilmekte hem de bu bölgelerinde daha ince bir görüntüye ulaşarak kalçanın estetik görüntüsünün daha ön plana çıkmasını sağlamaktadır.

Yapılacak bu işlemler sonrasında kişi sadece kalçasını istediği görüntüye ulaşmasının yanı sıra vücudunun kum saati şeklini almasını da sağlamaktadır. Günümüzde ise bu yöntem ile Brezilya poposu işlemleri kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.Neden Brezilya Tekniği ile Popo Kaldırma Estetiği Yaptırmalıyım?

Kişilerin kalçalarının nasıl olduğu genellikle genetik faktörlerine bağlı olarak değişmektedir. Buna bağlı olarak da vücutta ne kadar yağ birikimi yapıldığı da bunu etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Yapılacak olan sağlıklı diyetler ve spor aktiviteleri ile birlikte kasları sıkılaştırmak ve böylelikle de istenilen dolgun kalçalara sahip olmak mümkün olmaktadır. Ancak buna rağmen istenilen sonuç elde edilememesi durumunda veya diyet ile spor yapmadan Brezilya poposu ve dolgun kalçalara ulaşmak da Brezilya tekniği ile mümkün olmaktadır.

Brezilya tekniği ile popo kaldırma estetiği genellikle kalça bölgesinin daha dolgun, şekilli ve iyi bir görüntüsü olmasını isteyen kişiler tarafından yapılması istenmektedir. Operasyon esnasında kişinin karın veya bacak kısımlarından alınan yağlar sayesinde ise hem kalça büyütülmekte hem de bu bölgelerde ki yağlardan kurtularak istenilen fiziksek görüntüye ulaşmak mümkün hale gelmektedir.Brezilya Tekniği ile Popo Kaldırma Estetiğinin Etkileri Nelerdir?

Brezilya tekniği ile popo kaldırma estetiği sonucunda kişilere Brezilya poposu yanı sıra birçok faydayı da beraberinde getirmektedir.

Bu etkiler ve faydalar şunlardan oluşmaktadır:

  • Fiziksel olarak daha iyi bir bedene sahip olunmasından dolayı psikolojik olarak kişi kendini iyi hissetmektedir.
  • Karın, bel veya bacak bölgesinde ki yağlardan kurtularak kum saatine bezer bir görüntüye sahip olunmaktadır.
  • İstenilen kıyafetler rahatlıkla giyilmekte ve vücut hatları daha çekici bir hale gelmektedir.
  • Alt ve üst beden istenilen şekilde orantılı bir hal almasıyla kişi aynaya baktığında kendini daha iyi hissetmektedir.


Popo Kaldırma Ameliyatı Bana Uygun Mudur?

Poposunun dış görünüşü ile ilgili günümüzde birçok sorun yaşayan kadın bulunmaktadır. Bu kadınlar genel olarak estetik açıdan Brezilya poposu tercih etmektedirler. Ancak bu Brezilya tekniği düz, basık ve küçük kalçaları bulunan kadınlara yapılabilecek bir operasyondur. Sadece kadınlara değil erkeklere de yapılabilecek bir uygulamadır.

Popo kaldırma ameliyatı operasyon esnasında herhangi bir implant yani silikon gibi bir madde kullanılmamaktadır. Kişinin vücudunun belli bölgelerinde bulunan yağ dokularından yapılan bir işlem olmasından dolayı kişilerin belli bir oranda bölgesel yağlarının olması gerekmektedir. Yani kişinin küçük, düz ve basık bir kalçasının olması yeterli şartlar olmamaktadır. Bunların yanı sıra kişilerin ciltlerinin elastik yapısının kaybolmamış olması ve popo sarkmasının düzeltilemeyecek derecede olmaması da ameliyat öncesinde kişilerde aranan özelliklerden olmaktadır. Bu şartların sağlanması durumunda ise her kadın ve her erkek Brezilya tekniğinin uygulandığı hastanelerde veya kliniklerde bu işlemi rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir.Brezilya Tekniği ile Popo Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Brezilya poposu ya da Brezilya tekniği ile popo kaldırma ameliyatı nasıl yapılır sorusu birçok kadın tarafından merak edilmektedir. Ameliyat süresi ise genellikle üç temel adımın uygulanması ile tamamlanmaktadır. Bu adımlar ise şunlardır:

İlk adımda kişinin karın, bel, bacak veya sırt bölgesinde bulunan yağ dokuları Vaser Liposuction yöntemi ile alınmaktadır.
Alınan yağ dokuları belli aşamalardan geçirilerek ayrıştırılarak saf bir hale getirilmektedir.
Saf hale gelen yağ dokuları transfer için hazır hale gelmektedir. Transfer için ise daha öncesinden belirlenen bölgelere enjekte işlemleri yapılmaktadır. Böylelikle de operasyon tamamlanmaktadır.

Kalçaya enjekte edilecek olan yağ dokularının belli bir kısmı kişiden kişiye değişecek şekilde erime gösterebilmektedir. Bu erime çok fazla olması veya istenilen şeklin bozulması durumunda uygulama sonrasında ki birkaç hafta sonrasında tekrardan yağ enjektesi yapılmaktadır. Bu enjekte sayesinde de yağların daha kalıcı olarak kişinin istediği estetik görüntüye uzun bir süre sahip olması sağlanmaktadır.

Bel, bacak, karın veya sırt bölgesinden alınan yağlar esnasında kişi genel anestezi altında olmaktadır. Yağların enjekte edildiği esnasında kişiler genel anestezi altında olmasından ve herhangi bir şekilde bir acı hissetmemesinden dolayı çok rahat bir şekilde operasyon gerçekleşmektedir.Brezilya Tekniği (BBL) ile Popo Kaldırma Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Brezilya tekniği ile popo kaldırma ameliyatı sonrası genellikle kişiler çok az bir ağrı hissetmektedir. Bu ağrıları da doktorun önermiş olduğu ağrı kesicileri düzenli bir şekilde kullanarak minimum seviyeye indirmek mümkündür.

Operasyon sonrasındaki 2 hafta içerisinde kişilerin herhangi bir şekilde kalça üstüne oturmaları veya sırt üstü yatarak kalçanın şekline zarar verecek hareketlerden kaçınmaları tavsiye edilmektedir. Böylelikle de istenilen sonuca daha iyi bir şekilde ulaşmak mümkün hale gelmektedir.

Brezilya tekniği ile popo kaldırma ya da Brezilya poposu ameliyatı sonrası 2 hafta içerisinde genellikle hastalar yan yatması önerilmektedir. Ayakta durmak, uzanır vaziyette oturmak iste kişinin hem hızlı iyileşmesine hem de uygulamanın yapıldığı alana zarar verilmesini engellemektedir. Ortalama olarak 2 hafta sonrasında doktorun kontrolü ile birlikte simit şeklinde bulunan yastıkların desteği ile oturma eylemini gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. 8. Haftanın tamamlanması ile birlikte de normal bir şekilde oturmak ve günlük yaşama dönme gerçekleşmektedir.

Verilen bu süreler herhangi bir komplikasyon gerçekleşmemesi durumunda ortalama olarak tamamlanan süreç olmaktadır. Her hastada komplikasyon gerçekleşmeyeceği gibi iyileşme süreci de her hastada farklı sürelerde seyretmesi mümkün olmaktadır. Bundan dolayı da doktorun belirlediği sürelerde belli işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Brezilya Kalçası Estetiği Fiyat Bilgisi Alabilir Miyim?

Brezilya poposu estetiği fiyatı genellikle yapılacak olan bölgeye, doktora ve işleme göre değişik fiyatlarda ortaya çıkmaktadır. Bundan dolayı da operasyonun gerçekleştirileceği veya gerçekleştirilme ihtimali bulunan yerler ile iletişime geçerek fiyat almak en doğru sonuca ulaşılmasını sağlamaktadır.

Brezilya tekniğiyle yapılacak olan popo kaldırma operasyonları her ne kadar kolay gibi gözükse de hijyen koşullarına uyan, bu alanda uzman ve deneyimli olan hekimlerle ve sağlık bakanlığı onayı olan merkezlerde yapılmasına önem gösterilmesi gerekmektedir. Böylelikle de hem sağlıklı bir şekilde bu süreç atlatılmakta hem de istenilen Brezilya poposu ile estetik görüntüye doğru bir şekilde ulaşmak için gerekli hijyenik ortamın kurulması sağlanmaktadır.

Yağ Aldırma, Vaser Liposuction, Vajinal Estetik, Popo Büyütme, Labioplasti

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp