Boyun-ve-Gidi-Germe-Dora-Hospital-1200x679.jpg

Boyun ve Gıdı Germe


Boyun ve Gıdı Germe

Boyun ve gıdı germe operasyonları genel anlamda boyun kısmındaki derilerin gerilmesi işlemleri olarak tanımlanmaktadır. Bu kapsamda insanlar yaşlandıkça özellikle cilt ve deri yapılarında alınan yaşa bağlı olarak bozulmalar olabilmektedir. Bu durumun sonucu olarak ise özellikle oluşan deri bozulmaları ise estetik ve görünüm sorunlarına yol açabilmektedir.

Boyun ve Gıdı Germe 2022

Boyun bölgesi ise son derece ince bir deri yapısından oluştu için bu bölgede de sarkma ya da farklı cilt sorunları oluşabilmektedir. Bu yapılan germe ve sıkılaştırma işlemleri ile ise kişilerin cilt yapılarında oluşan kırışma ya da benzeri sorunların çözülmesi de hedeflenmektedir. Genel olarak bir estetik cerrahi uygulaması olan bu işlemler ise yine uzman cerrah hekimler tarafından planlanıp, yapılmaktadır.


Dora İlgi Alanları Bilgi FormuBoyun ve Gıdı Germe Estetiği Nedir?

Boyun ve gıdı germe ameliyatları genel anlamda boyun bölgesinin tekrar sağlıklı ve çok daha diri bir yapıya kavuşturulması için yapılan ameliyatlar olarak açıklanmaktadır. Özellikle yüz derisine göre daha farklı bir yapıya sahip olan bu bölgenin derisinde zamana bağlı olarak ortaya çıkan bozulmalar ise yapılan germe ve iyileştirme ameliyatları ile ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır.

Deri yapısında meydana gelen kırışmalar, sarkmalar ya da gıdı oluşumları gibi durumlar sonucunda da bu türlü estetik ameliyatlar uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Ayrıca kişiler çok daha iyi görünmek ve oluşan şekil bozukluklarından kurtulmak amacı ile de bu tür estetik işlem ve ameliyatlara başvurabilmektedirler.Boyun ve Gıdı Germe Estetiği Kimlere Yapılır?

Boyun ve gıdı germe ya da genel tabiri ile boyun estetiği operasyonları ise farklı kriterlere sahip hemen her kişiye yapılabilmektedir. Temel olarak estetik bir cerrahi işlem olan bu ameliyatlar öncesinde ise uzman hekimler adayları kapsamlı olarak muayene etmekte ve değerlendirmektedir.

Yine boyun estetiği işlemleri öncesinde özellikle uzmanlar tarafından değerlendirilen farklı bölgeler ve konu başlıkları da yer almaktadır. Bu unsurlar hem ayrı ayrı hem de birlikte dikkatli ve titiz bir şekilde ele alınmaktadır.

Şu unsurlar ise bu kriterler içinde yer alan başlıklar olabilmektedir;

  • Boyun derisi ve genel yapısı
  • Boyun bölgesi kas yapısı
  • Boyun bölgesi genel yağ yapısı
  • Bazı durumlarda tükürük bezleri


Boyun ve Gıdı Germe Estetiğinde Liposuction Yöntemi

Boyun ve gıdı germe işlemleri için tercih edilen yöntemlerden bir tanesi de Liposuction olarak isimlendirilen yöntem olmaktadır. Bu yöntem ile germe işlemleri yapılırken son derece ince kanül kullanılarak mevcut yağlar çekilmektedir. Genel anlamda boyun yapısında biriken aşırı yağlar alındığı için de boyun çok daha pürüzsüz ve ince görünebilmektedir.

Hem yaşlanmaya hem de farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkabilen boyun cilt görünüm sorunlarında bu yöntem de sıklıkla tercih edilip, kullanılmaktadır. Liposuction işlemin ardından hastalar oldukça hızlı bir şekilde iyileşebilmekte ve yine kısa süreler içinde de günlük yaşamlarına dönebilmektedirler. İşlemlerde normal koşullar altında ortalama bir saat gibi zaman aralıklarında bitirilmektedir.Cerrahi Boyun Germe Nasıl Uygulanır?

Boyun ve gıdı germe operasyonlarından bir tanesi de cerrahi boyun germe yani boyun estetik ameliyatı olarak ifade edilmektedir. Bu yöntemde de temel amaç kişilerin boyun bölgelerine müdahale edip oluşan görüntü ve cilt bozulmalarını ortadan kaldırmak olmaktadır.

Cerrahi boyun germe işleminde, hastanın kulağının hemen arkasından boyuna doğru bir kesme işlemi yapılmaktadır. Daha sonra sarkan ya da toplanmış olan fazla deriler ise bu kesme işlemleri ile boyun bölgesi üzerinden alınmaktadır. Daha sonra ise deri gerdirilerek yeniden dikilmekte ve boyun derisi çok daha sağlıklı bir görünüme kavuşmaktadır. Boyun ameliyatı sonrasında ise genel olarak kişilerde herhangi bir ameliyat yara izi ya da kesiğe bağlı yara izi de kalmamaktadır.Liposuction ile Boyun Germe Nasıl Yapılır?

Boyun ve gıdı germe için sıklıkla tercih edilen uygulamalardan bir tanesi olan Liposuction yöntemi ise birçok kişide son derece başarılı sonuçlar vermektedir. Bu yöntem temel olarak boyunda farklı sebeplere bağlı olarak biriken ve oluşan fazla yağların alınması ve temizlenmesi olarak da tanımlanmaktadır. Kanül ismi verilen aparatlarla boyun bölgesine yapılan işlemler ile bu yağlar o bölgeden alınmakta ve bu sayede boynun çok daha diri olması sağlanmaktadır.

Bu işlemler için genel anestezi kullanılmamakta bunun yerine ise genel olarak lokal anestezi uygulaması tercih edilmektedir. Boyun kısmında ki deri yapıları çok sarkmış olan kişiler için ise bu uygulama genel itibariyle önerilmemekte ve yapılmamaktadır.Ameliyatsız Boyun Estetiği Nedir?

Boyun ve gıdı germe için ameliyat içermeyen ve ameliyatsız olarak yapılabilen alternatif germe ve düzeltme yöntemleri de bulunmaktadır. Bunlardan sıklıkla kullanılanlardan bir tanesi ise Thermage CPT yöntemi olarak ön plana çıkmaktadır. Bu yöntem ile radyo frekans yöntemi kullanılarak boyun bölgesine müdahale yapılmakta ve cildin çok daha güçlü bir hale gelmesi hedeflenmektedir.

Ayrıca kesiksiz ve ameliyatsız bir yöntem olması sebebiyle de kişiler için ciddi olumsuz sonuçlarda beklenmemektedir. İşlem süreleri ise hastalar arasında farklılıklar göstermekle birlikte ortalama olarak yarım saat ile bir saat arasında değişiklikler gösterebilmektedir. Ayrıca bu işlem sonucu elde edilen sonuçlar ise kalıcı olmamakta bu yüzden belirli zaman aralıklarıyla işlemin tekrarlanması da gerekmektedir.

VShape İle Boyun Estetiği

Boyun ve gıdı germe için kullanılan VShape yönteminde ise uygulama boyundaki birikmiş yağ hücrelerine parçalamaya yönelik olarak işlemektedir. Ultrason temelli olarak çalışan bu yöntem ile yağ hücrelerine direk etki edilerek parçalanmaları sağlanmaktadır. Bu sayede özellikle sarkma ve şekil bozuklukları da ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır.

Yöntem kolay uygulanabilir ve aynı zamanda kısa zaman içinde yapılabilir olması ile de öne çıkmaktadır. Ortalama yirmi dakika süren seanslar halinde yapılan işlemler için temel olarak 4 ayrı seans uygulaması yapılmaktadır. Net ve bariz sonuçlar ise temel olarak dördüncü seans sonu itibariyle de rahat bir şekilde gözlenmektedir.

Ultherapy İle Ameliyatsız Boyun Germe

Boyun ve gıdı germe uygulamalarından farklı bir tanesi olan Ultherapy işlemi ise boyun ve boyun alanına uygulanan Lifting olarak tanımlanmaktadır. Bu işlem cerrahi yani ameliyat içeren bir uygulama olmamaktadır. Bu uygulama yöntemi ile özellikle sarkma ve boyunda meydana gelen kırışmalara karşı direk olarak müdahale edilebilmektedir. Ayrıca herhangi bir cerrahi işlemi ve kesiği içermediği içinde kişiler son derece hızlı bir şekilde günlük normal yaşamlarına geri dönebilmektedir.

Bu işlem sırasında uygulanan tekniklere bağlı olarak ise geçici ufak çaplı hasarlar meydana gelebilmekte ve kalıcı olmamaktadırlar. İşlem sonrasında deri kendisini onarmaya başladığı içinde bu onarımla birlikte çok daha genç ve sağlıklı bir yapı ortaya çıkabilmektedir.

Boyun ve Gıdı Germe Estetiği Fiyatları

Boyun ve gıdı germe fiyatları ise farklı unsurlara ve kriterlere göre belirlenebilen yine değişiklikler gösteren aralıklarda olabilmektedir. Bu noktada fiyat ise hem yapılan işleme hem de yapan hekime göre de değişebilmekte ve artıp, azalabilmektedir.

Ayrıca seçilen tekniğin seans sayısına ve kullanılacak alet ve gereçlerin sayısına göre de fiyatlar yükselebilmektedir. Bunlar dışında hastanın mevcut sorunlarının büyüklüğü ve çapları da yine fiyatlar üzerinde etkisi olan diğer unsurlar olarak ön plana çıkabilmektedir.

Yağ Aldırma, Vaser Liposuction, Vajinal Estetik, Popo Büyütme, Labioplasti

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp