Boyun-Germe-Ameliyatı-Fiyatları-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Boyun Germe Ameliyatı

Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları, doktora, kullanılan tekniğe, hastanın özelliklerine ve diğer bir çok etkene göre değişiklik göstermektedir. Özellikle yaşlanmaya bağlı olarak gelişen boyun sarkmaları için estetik boyun germe ameliyatı sayesinde çözüm bulabilirsiniz.

Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları 2022

Hem yüz hem de boyun germe ameliyatı sırasında işlemi yapacak olan hekimin seçimi çok önemlidir. Alanında uzman, tecrübe ve bilgi sahibi bir cerrah ile çalışmanız halinde her şey sizin için daha kolay olur. Ameliyat süreci sizin için kolay geçer, ameliyat sonrasında karşılaşmanız mümkün olan problemleri en aza indirmiş olursunuz.


Dora Sağlık Bilgi FormuBoyun Germe Ameliyatı Neden Yapılır?

Boyun germe ameliyatı yapılması özellikle yaşın ilerlemesi ile birlikte söz konusu olur. Yaşla birlikte boyun derisinde bollaşma görülür. Bununla beraber sarkmalar da göze çarpar. Boyun ve çene arasında bulunan açı zamanla kayıp olur. Çok fazla kilo alıp veren biri iseniz de yaşınız genç olsa dahi boyun sarkması problemi yaşarsınız. Alt çenesi doğuştan küçük olan kişiler de erken yaşlanma belirileri göstermeye başlarlar. Eğer fazla kilolarınız varsa, halk arasında gıdı olarak bilinen fazla yağlar boyun bölgenizde birikerek sarkık bir boyun görünümünüzün olmasına neden olabilir. Çeşitli nedenlerle ortaya çıkan bu problemlerin ortak çözümü boyun germe ameliyatı yapılmasıdır.Boyun Germe Ameliyatı Kararı Nasıl Verilmelidir?

Boyun germe ameliyatı yapılması için karar verilmesi adına ilk önce hastanın muayene edilmesi gerekir. Genellikle 55 yaş ve üzeri olan kadınlarda belirgin şekilde hem yüzde hem de boyun bölgesinde yaşlanma belirtileri çıkmaya başlar. Alında kırışıklıklar vardır, göz alıntında çizgiler vardır, göz altı halkaları olabilir. Gülme çizgisi adı verilen çizgiler ağız kenarında aşağıya doğru kayabilir. Bu gibi bulguların tespit edilmesi halinde hem yüz hem göz hem de boyun germe işlemleri aynı anda uygulanabilir. Böylece uygulanan işlemden sonra hasta gençleşmiş olur. Bu alınan kararlardan sonra Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları belirlenebilir.Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Boyun germe ameliyatı yapılması işlemini önce kulak önünden kulak memesine doğru oradan da kulak arkasına dönen kesi yapılması gerekir. İşlem ile birlikte boyun derisinin sabitlenmesi sağlanır. Mimik kasları dikişlerden faydalanılarak yukarı doğru çekilir. Fazla olan deri çıkarılır ve kulak ön ve arkasında bulunan kesiye dikilir. Eğer işlemi yaptıran kişinin çene altında gıdısı varsa, biriken yağlar liposuction yöntemi ile alınır. Boyun bölgesinde bulunan dikine bantlar yatay kesi alınması yöntemi ile serbestleştirilir. Birbirlerine dikim sağlanır. Böylece boyunda iç korse oluşturulmuş olur. Boyun germe ameliyatı sırasında yüzün diğer bölgelerinde de işlem yapıldığından ameliyat süresi 7 saate kadar çıkabilir. Ortalama 5 saat sürer.

Boyun Germe Ameliyatına Girecek Kişileri Ameliyata Girmeden Önce Dikkat Etmeleri Gerekenler Nelerdir?

Boyun germe ameliyatına girmeden önce dikkat edilmesi gerekenler mutlaka öğrenilmeli ve buna göre gereken tedbirler alınmalıdır. Boyun germe ameliyatına girecekseniz, kanamayı artırma ihtimali olmaması açısından aspirin ve buna benzer ilaçları kullanmayı bırakmalısınız. Ameliyat sonrasında saçlar en az 1 ay boyunca boyanmayacaktır. Bu nedenle ameliyata girmeden hemen önce boya işlemi yapılması iyi olabilir. Sigara kullanan hastalar ameliyata girmeden en az 3 hafta öncesinden sigara içmeyi kesmelidirler. Saçların uzun tutulması ameliyata girecek olan kişiler için faydalı olur. Uzun saç ile pansumanlar gizlenebilir.Boyun Germe Ameliyatından Sonra İz Kalacak mı?

Boyun germe ameliyatından sonra iz kalması mümkündür fakat kalacak olan izlerin mümkün olan en az şekilde olmasına dikkat edilir. Cerrahi kesiler doğal deri kıvrımlarını takip eder şekilde yapılır yani bu iler kulak arkasında ya da saçlı deride kalır. Bu nedenle izler göze çarpmamış olur. Yara iyileşmesinin gecikmesine neden olacak durumlarda, tedavi yapılması gereken izler bulunabilir. Özellikle sık sigara kullanan, enfeksiyon taşıyan, kanaması durmayan kişilerde iz kalma ihtimali daha yüksektir.

Boyun Germe Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Boyun germe ameliyatından sonra dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor. Bu konular hakkında hekim sizi detaylı olarak bilgilendirecektir. Süreci sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde kolayca atlatabilmek için hekiminizin size söylediği önerilere uymanız gerekir. Ameliyattan hemen sonra 1 gün içinde kulak arkası bölgesinden sıvıların toplanması için konulmuş olan dren alınması gerekir. Eğer ameliyattan hemen sonra buz uygulaması yaparsanız, iyileşme sürecini iyileştirmiş olursunuz. Ameliyatın yapıldığı ikinci günde taburcu olabilirsiniz. Taburcu olduğunuz gün giymek için güneş gözlüğü getirmenizde fayda vardır.

Ameliyattan 1 hafta sonrasında hem yüz hem de göz kapağı bölgesinde bulunan dikişlerin alınması gerekir. 10 gün içinde de saç içinde kalan dikişlerin alınması gerekir. Hasta ameliyattan çıktıktan en erken 2 gün sonrasında banyo yapabilir. Genellikle bir iki gün boyunca yüz bölgesinde hissizlik olur. Bu durum tamamen normaldir.Boyun Germe Ameliyatından Sonrası için Bazı Öneriler

Boyun germe ameliyatından sonrası için öneriler temelinde hastaların hareketlerinde dikkatli olmaları geliyor. Makyaj yapıyorsanız, makyaj yaparken, saçlarınızı tararken çok dikkatli olun. Ani hareketler yapmaktan kaçının. Nazik olun. Ayrıca ameliyattan sonra en az 2 hafta boyunca ağır işlerden, egzersizlerden kaçınmanız gerekir. Ameliyattan sonra en az 1 ay geçmeden buhar banyosu yapılması, saunaya girilmesi önerilmez. Ameliyattan çıktıktan sonra 6 ay boyunca düzenli olarak güneş koruyucu krem kullanılması önerilir. Hava kapalı bile olsa bu kremler cilde uygulanmalıdır. Ameliyat sonrasında oluşacak olan ödemden ve morluklardan endişe etmeyin. Ortalama 3 hafta içinde bütün şişlik ve morluklar kayıp olacaktır. Ameliyattan çıktıktan ortalama 2 hafta sonrasında işe dönebilirsiniz.Boyun Germe Ameliyatından Sonra Kanama Riski

Boyun germe ameliyatından sonra kanama riski bulunuyor. Bu risk ile seyrek olarak karşılaşılmaktadır. Bazen ameliyat yapıldığı sırada, bazen de ameliyattan sonra kanama problemi ile karşılaşılır. Eğer kanama problemi ameliyat sırasında olursa, hekim acilen müdahale eder ve acil drenaj tedavisi uygular. Bazen kan transfüzyonu yapılması gerekir. Kanama riskinin olmaması için ameliyattan önce kesinlikle aspirin ve buna benzer ilaçların kullanımı olmamalıdır. Ayrıca sigara içilmemelidir. Deri altında kanama olması halinde iyileşme gecikmiş olur. Ayrıca ameliyat sonrasında iz kalır. Hipertansiyon hastalarının bazılarında ameliyat sırasında kanama problemi görülür.

Boyun Germe Ameliyatından Sonra Karşılaşılabilecek Riskler

Boyun germe ameliyatından sonra riskler başında enfeksiyon gelmektedir. Genellikle enfeksiyon riski ameliyat sonrasında olmaz. Olması halinde ek antibiyotik tedavisinin uygulanması ya da cerrahi müdahale yapılması gerekir. Hastaların en merak ettikleri konu ameliyat sonrasında kötü iz kalması riskidir. Her ne kadar ameliyattan sonra izler iyileşse de bazı hastalarda yaraların iyileşmesi çok daha zor olabilir. Yara iyileşme süresinde kişinin genetik özellikleri, varsa sahip olduğu hastalıklar, sigara kullanımı ve ilaç kullanımı gibi etkenler önemli rol oynar. Eğer hastalarda rahatsızlık verecek şekilde izler olursa, ek tedavi yöntemi ile bu izlerin giderilmesi gerekir.

Boyun germe ameliyatı sonrasında ya da ameliyat sırasında motor ve duyu sinirleri hasarı söz konusu olabilir. Kişiler ameliyattan çıktıktan sonra yüz hareketlerinde zayıflık olduğunu hissedebilirler. Bu tür sinir hasarları zamanla kendiliğinden bir müdahale yapılmasına gerek kalmaksızın iyileşir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp