Boyun-Fitigi-Cene-Agrisi-Yapar-Mi-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Boyun Fıtığı Çene Ağrısı Yapar Mı Dora Hospital

Boyun Fıtığı Çene Ağrısı Yapar Mı? sorusuna bakıldığında yaygın olarak etkili olduğunu söylemek mümkündür. Boyun fıtığı pek çok kişi tarafından önemsiz olarak görülse de aslında bir o kadar ciddiye alınması gereken rahatsızlıklardan bir tanesidir. Pek çok önemli sinir noktasının boyundan geçmesi sebebiyle vücudumuzdaki pek çok farklı noktaya etki edebilen boyun fıtığı, ilerisinde daha ciddi durumlara yol açabilmektedir. Bunun için öncelikle kişilerin mutlaka bir doktora gitmeleri tavsiye edilir.

Boyun Fıtığı Çene Ağrısı Yapar mı 2022

Boyun Fıtığı

Boyun fıtığı genellikle 30 yaş üzeri insanlarda yaygın olarak görülen bir hastalıktır. Özellikle zorlama ya da ağır kaldırmayla alakalı durumlarda tetiklenen bu rahatsızlık, aynı zamanda stresin etkisiyle de ani kasılmalardan meydana gelebilmektedir. Sinir kasılmalarının yaygın olarak boyun fıtığına olan etkisi düşünüldüğünde uzun süre masa başında oturan kişiler risk grubunda yer alan kişilerdir.


Yanlış bir hareketle kasların zedelenmesi de aynı şekilde boyun fıtığının sebebi olabilecek olan diğer önemli bir faktördür. Belirtileri ilk etaplarda biraz hafif olsa da ilerleyen dönemlerde kişilerin boyun felci dahi yaşamalarına sebebiyet verebilecek olan boyun fıtığı hakkında daha donanımlı bilgilere sahip olmak uzun vadede hayat kurtarıcı olacaktır.


Dora Sağlık Bilgi FormuBoyun Fıtığı Belirtileri Nelerdir?

Boyun fıtığı belirtileri incelendiğinde yaygın olarak ortaya çıkan durum kişinin çeşitli yerlerinde görülen ağrılardır. Kesin tanının koyulabilmesi için mutlaka bir nöroloji uzmanına gitmesi gereken kişiler, aşağıda verilen boyun fıtığı semptomlarından en az birkaç tanesine sahipse ve bunları düzenli olarak yaşıyorsa boyun fıtığı ihtimali yüksektir demektedir. Buna göre boyun fıtığı semptomları şu şekilde sıralanabilir;

 • Kişilerin enselerinde yaşanan ağrılar, kas spazımları,
 • Boyun hareketlerinin hepsini yapamama, hareketlerde kısıtlılık,
 • Kişinin ensesinden başlayan bir ağrının kollara ya da göğsüne kadar ulaşması,
 • Kişinin kollarında ya da ellerinde uyuşma hissi,
 • Baş dönmesi,
 • Kulak çınlaması,
 • Kişinin gözlerinde pulları andıran sinek uçuşmaları,
 • Mide bulantısı,
 • Konsantrasyon bozuklukları,
 • Çenede yaşanan ağrı veya gerilmeler,
 • Kollarda ve ellerde kişilerin kas güçlerinde yaşanan ağrılar,

Gibi belirtiler, boyun fıtığında karşılaşılan belirtilerdir. Özellikle gece oldukça sık yaşanan bu belirtileriniz varsa, mutlaka bir doktora başvurmanız gerekmektedir.

Kol Ağrısına Hangi Bölüm BakarEklem Ağrılarına Hangi Bölüm BakarKuyruk Sokumu Ağrısı Hangi Bölüm BakarSırt Ağrısına Hangi Bölüm BakarBoyun Fıtığına Hangi Bölüm Bakar?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp