Boyun-Cene-ve-Bas-Agrisi-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Boyun, Çene ve Baş Ağrısı

Boyun, Çene ve Baş Ağrısı farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkabilecek olan ancak genelde birbirleri ile bağlantılı olarak görülen rahatsızlıklardır. Bu ağrılara sebep olabilecek olan pek çok faktör bulunmaktadır. Kemiklerde veya eklemlerde meydana gelen bazı hasarlar, ya da çene eklemi rahatsızlıkları bu ağrıları tetikler.

Boyun, Çene ve Baş Ağrısı 2022

Ancak bu ağrıları sıklıkla yaşayan kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli nokta problemin çözülebilmesi için teşhisin en doğru şekilde yapılması gerektiğidir. Ağrının asıl kaynağını bilmek ve buna göre bir tedavi planı belirlemek sorun yaşayan kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli konudur.


Boyun, Çene ve Baş Ağrısı Nedenleri Nelerdir?

Ağrıların nedenleri incelendiğinde pek çok farklı değişken bulunabilmektedir. Stres, yoğunluk, yorgun iş temposu ya da kaslarda meydana gelen çeşitli rahatsızlıklar boyun, çene ve baş ağrılarının oluşmasında ortaya çıkan en büyük faktörler olarak görülmektedirler. Ancak genelde ağrıların içinde çene de yer aldığı için problemin çeneden kaynaklanması muhtemeldir. Bu yüzden eğer kişinin dişleri ya da diş etleri ile alakalı herhangi bir problemleri bulunmuyorsa mutlaka bir çene hekimine gidilmesi gerekmektedir.


Dora Sağlık Bilgi Formu  KVKK Bilgi Metni Devamı


  Boyun, Çene ve Baş Ağrısında Görülen Semptomlar Nelerdir?

  Ağrılarda yaygın olarak görülen semptomların yanı sıra farklı türlerde de olabilmektedir. Buna göre bu ağrılarda yaygın olarak görülen semptomların bazıları şunlardır;

  • Yüzde ağrı,
  • Yüzde ya da çene de uyuşma,
  • Kişinin ağzını açmada sorun yaşaması,
  • Kulak ağrısı,
  • Kişi ağzını açarken farklı seslerin gelmesi,
  • Yemek yerken çiğnemede zorlanma,

  Gibi durumlar boyun, çene ve baş ağrılarında yaygın olarak görülen semptomların bazılarıdır. Eğer yukarda belirtilerin şikayetlerden birini ya da birkaçını sürekli olarak yaşıyorsanız mutlaka bir çene hekimine gitmeniz gerekmektedir. Yukarıda verilen durumlar, kişinin dişlerinden kaynaklanan bir sorundan da kaynaklanabilmektedir. Bu yüzden teşhisin ilk başta düzgün bir şekilde koyulması ve ona göre bir tedavi yönteminin belirlenmesi gerekmektedir. Bu gibi problemlerde ise yaygın olarak kullanılan tedavi yöntemi, kaslarda oluşan baskıyı azaltmak ve ağız kapama bozukluklarının giderilmesidir.

  Baş Ağrısına Hangi Bölüm Bakar

  Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


  0 Yorum
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


  Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


  Soru Sorabilirsiniz…

  Bizi Takip Edebilirsiniz…


  Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


  Yol Tarifi

  Doktora Sor

  Whatsapp