Bişektomi-Fiyatları-2020-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Bişektomi fiyatları

Bişektomi fiyatları, bişektomi ile aradığınız soruların yanıtları içeriğimizde yer almaktadır. Bişektomi fiyatları sorusunun cevabı için makalemizi okuyabilirsiniz.

Çağımızın en çok tercih edilen ve popülerliğini koruyan estetik ameliyatları arasında olan Bişektomi, pek sayıda ünlü kişinin de radarına girmektedir.

Bişektomi Fiyatları 2022

Bişektomi Nedir?

Estetik cerrahide son trendlerden biri de bişektomi ameliyatıdır. Bişektomi ameliyatında amaçlanan şey hastanın yanak bölgesindeki yağ yastıkçıklarının ağız içinden girilerek alınması işlemidir. Bu işlem cerrahi bir operasyonla yüzün keskin hatlara sahip olması amaçlanır.

Yüz bölgesinin kilolu gösteren kısmı yanak bölgesi olup bu bölgede yapılacak inceltme elmacık kemiklerinin ve çene kemiklerinin belirginleşmesi sağlanır.


Dora Sağlık Bilgi FormuBişektomi Ameliyatı

Bişektomi ameliyatı genel anestezi altında yapılan bir işlem olup ağız içerisinden girilerek küçük bir kesi ile yanaktaki yağ yastıkçıklarının istenilen miktarda alınması işlemidir. Bu işlemi yüzde liposuction şeklinde yapılması daha riskli ve sonucu belirsiz bir işlemdir. Çünkü yanak bölgesine yağları eriten ilaç zerk edildiğinde istenilmeyen bölge yağlarınızda erime tehlikesi vardır.

Ağız içinden girilerek yapılan işlemde ise yastıkçıkların her iki tarafında eşit şekilde alınmasını sağlamak için çıkarılan yağlar tarttırılır ve görsel olarak ta işlemi yapan ekip tarafından simetriyi bozacak fazlalıklar alınabilir. Bu ameliyat yaklaşık 30 dakika civarında sürmekte olup günlük hayatına hemen dönebilir. Yeme ve içme de açız içi dokusu dış dokuya göre daha hızlı iyileşmekte olup bir hafta boyunca sıvı gıdalarla beslenmesi gerekir dışarıdan bir yara izi gözükmez ağız içinde de diş kesim hizasından kesik açılmadığı için daha sonrası dişe veya dile takılan bir yara izi olmaz.Kimler Bişektomi Ameliyatına Uygundur?

Bu ameliyatı yaptıracak olan insanların sadece yanaklara odaklanmak doğru değildir. Hastanın çene büyüklüğü ve elmacık kemiğinin çıkıklık oranları hesaplanıp hali hazır yanağından ne kadarlık bir volüm düşürülmesi gerektiği hesaplanır ve doku içinden çıkarılacak yağ yastıkçıklarının miktarı tahmin edilip istenilen verim alınabilir mi bunun tespiti gerçekleştirilir. Bu operasyon kesinlikle hastane şartlarında ve ameliyat ortamından yapılmalıdır. Diğer ortamlarda yapılması vaat edildiği takdirde hayati tehlike arz ettiği bilinmelidir. Enfeksiyon kapıldığı anda sonucu belirsiz bir süreç hastayı bekler.

Hastanın yaşı ilerledikçe yanaklarının durumu da değişmekte ve sarkma eylemi göstermektedir. Abartılı hasta beklentisi özellikle avurtlarının çökük olmasını istemesi doğru bir istek değildir. Bu ameliyat sonrası hastada aşırı kilo alma veya verme gerçekleşmesi durumunda da sonuç değişebilmektedir. Hastanın derisinin kalın olması ve yağlı bir deriye sahip olması güzel bir şeydir.Bu hal derinin kol ojen miktarının yüksek olması ile alakalıdır. Eğer kemik erimesi ve azalması problemi yaşamıyorsa uzun bir süre yüz hatları belirginliğini koruyacak ve bişektomi ameliyatından uzun etkili bir verim alınacaktır. Bu ameliyatın geri dönüşü yoktur. Yüze dolgu veya yağ enjeksiyonlarında vücut yapısına göre kısa veya uzun vadeli görselliğe etkisi görüle bilmektedir. Yuvarlak yüz hatlarına sahip hastaların yüzüne keskin bir ifade kazandırması için en etkili ameliyat Bişektomi Ameliyatıdır.

Masseter kaslarının içinde yer alan bu yağ yastıkçıklarının alınması kaslı ve geniş görünen çene yapısının da belirginin kaybolduğu görülmüştür.  Bu ameliyatı olma yaşının 25 yaşından büyük olması uygundur. Çünkü yüz hatları oturmayan bir genç operasyon sonrası yüzünün değişimine mani olamayacağı için sonuç belirsizdir.Bişektomi Ameliyatı Sonrası

Bişektomi ameliyatı ağız içinden girildiği için burada ki kesi uzunluğu 1 cm geçmemekte ve kendinden eriyen dikişler kullanılmaktadır. Yemeklerden sonra gargara yapılması faydalıdır. Ağız içi florasına dikkat edilmeli sık sık ağız içine su alıp gargara ve ağız için yıkama yapılmalı aşırı soğuk ve aşırı sıcak tüketiminden kaçınılmalı antibiyotik etkili gıdalar tüketilmeli hastaya zaten yapacağı işlere ilişkin liste verilmektedir. Ağrı sızı olmuyor dışardan gözüken bir morluk olmamaktadır. Bişektomi ameliyatında eriyen dikiş olduğu için konforlu bir ameliyattır.

Bişektomi Ameliyatının Fiyatı

Bişektomi ameliyatından önce Dr. tarafından muayene edildikten sonra fiyat tespit edilebilmektedir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp