Ben-Aldirma.jpg

Ben Aldırma


Ben aldırma operasyonu, yüzünüzde veya vücudunuzda doğuştan var olan ya da, sonradan ortaya çıkan benlerinizin lazer işlemiyle yok edilerek, ileride oluşabilecek kanser riskini en aza indirmek, ya da estetik olarak hoşlanmadığınız benlerinizin alınması, istediğiniz görüntüye ulaşabilmek için uygulanmaktadır.


Ben Aldırma

Lazerli uygulama sayesinde, ağrısız ve acısız şekilde benlerinizden kurtulabilir, en kısa sürede, günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ayrıca uygulanmakta olan, 3 farklı ben aldırma uygulaması bulunmaktadır; Lazer, radyofrekans ve Elektrokoter. Günümüzde en çok uygulanan yöntem lazerle ben aldırma uygulamasıdır.Ben aldırma operasyonundan sonra iz kalacak mı?

Lazerle uygulanan ben aldırma yöntemiyle, yüzünüzde fark edilir derecede iz kalmayacak olup, ancak çok detaylı uygulamalarda ufak tefek göze batmayacak bazı izler kalma ihtimali her daim vardır. Tedavi sonrası 2 gün suyla temas etmemek önemlidir. Ayrıca doktorunuzun verdiği krem ve jelleri zamanında kullanmak ve pansumanınızı aksatmamakta, yapılan tedavinin devamı niteliğindedir.Ben Aldırma Bilgi FormuKansere dönme ihtimali olan benler nasıl anlaşılır?

Açık renk tenli ve renkli gözlü kişilerin benlerini mutlaka bir hekime göstermesi gereklidir. Vücudunuzda bulunan bir benin boyutlarında ve renginde değişiklik olması, zaman zaman kanaması da tehlikeli bir durumdur. Koyu renk bir benin, renginin zamanla açılmaya başlaması, zaman zaman el takılması, çarpma. Vs. gibi bazı darbelere uğrayan benler, mavi ve siyah renge sahip benler, ailede cilt kanseri görülmesi durumlarında da mutlaka bir hekime gözükmekte fayda vardır.

Hekim gerekirse benlerinizi takibe alacaktır. Şüpheli görünen durumlarda doktorunuz mutlaka benlerinizi alacak ve kanser riskini sıfıra indirecektir. Ayrıca et benlerinizin de patolojiye gönderilmesi, iyi huylu mu kötü huylu mu olduğu araştırılması çok önemli bir konudur.

Konuyu estetik açıdan ele alacak olursak, kimi zaman dudak üstü, yanak, kaş yanı… gibi bölgelerde bulunan benlerimiz, uygun boyutlarda olduğu takdirde, güzelliğimize güzellik katar, kimi zamansa olmadık yerlerde bulunan ve zamanla büyüyen benlerimiz bizde rahatsızlık uyandırır.


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!

Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…

Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp