Badem-Göz-Estetiği-Nedir-Dora-Hospital-1200x679.jpg


Badem Göz Estetiği

Latincesi kanto plastiktir. Göz kapaklarının bağlantı noktalarının değiştirilmesi işlemidir. Göz bağ dokularının sabitlendiği kemik noktalarının yukarı kaldırılması sonucu çekik bir göz ifadesi yakalanmaktadır. Badem göz için hastanın yüz hatlarının uygun olması gereklidir. Eğer elmacık kemiği düşük veya yok gibi ise badem göz ifadesi doğru bir  uygulama olmayacaktır.

Badem Göz Estetiği Nedir? 2022

Estetik kısmından bahsedersek göz kapağımızın her iki yandan kemiğe tutturan bağlar var gözün şakaklara yakın bölgesinin kemiğe bağlandığı nokta yukarı bir noktaya sabitlendiğinde badem göz ifadesi yakalanır ama elmacık kemikleri düşük ise öncelikle elmacık kemiklerini bulunduğu bölgeden bir orta yüz germe ameliyatı gereke bilir veya elmacık kemiklerinden kaşlara doğru dokunun bağ dokularından sabitlenip kaşlara asılması gereke bilir .


Dora Sağlık Bilgi FormuBadem Göz Kimlere Yapılır?

Çekik göz için gözün şakak kemiğine bakan kısmının yukarı doğru kalkık olması hastaların isteğidir. Gözlerin başlangıç ve bitimi arasında bir çizgi çekecek olursak bu çizginin yukarı doğru 10 derecelik bir acı çizmesinin hastanın yük hatlarına yakıştığı tespit edildiği hastalara uygulanması gerekir bunun uçun hastanın gözün dışa bakan tarafını hafif şakaklara doğru çektirip daha sonra gözün alt kapağının dışa bakan tarafını yukarı doğru itilmesinde gözde Japon göz şeklini yakalıyorsanız ve bu aradığınız bir görüntü ise ve yüzünüze yakışıyor ise badem göz size uygundur denile bilir.Badem Göz Ameliyatı Sonrası

Gözleriniz çekik ve Japon göz formuna kavuştuktan sonra bu işlem den memnun iseniz yüz hatlarınızda belirgin değişiklik yapmaktadır. Bu işlemden iplerin çıkarılması ile geri dönüle bilir ama yüze hat vermek için deri parçası çıkarılmış ise bu işlemin o kısmından geri dönülemez .

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi ve uygun bölgeden kesilerek iple sabitlenip kemik dokusuna sabitlenmesi gereke bilir ama ip dokuların sağlamlığına bağlı olarak kalıcılığı devam eder bazen düştüğü de görülmektedir. Bu durumlarda işlemin tekrarı gereke bilir. Kemiğe bağlandığı noktalar da ise kemik bölgesine ufak bir delik açılaraktan kemiğin içinden geçirilen ip ile kemiğe sabitlenmiş olur. İyileşmesi birkaç gün sürer.Badem Göz Ameliyatının Sonuçları

İnsanlar yaşlanmakla birlikte yanak kısmı çöker bu sebeple çocuk ve ergen iken çekik görünen gözler çakır göz haline dönüşür ufak kesimlerle orta yüz kısmının sarkık olmadığı hallerde daha iyi sonuç alınmaktadır. Gözün dış köşesinin yukarıya asılması işlemi her hastada uygulanmaz Özellikle göz içindeki göz bebeğinin altındaki beyaz kısmın gözükmemesi özellikle istenen bir durumdur. Gözde baygın bakışı yok eder Hastalıklı görüntüyü yok eder gözün altına çekilen kalem işlemi yapılmasına gerek kalmaz ilk başlarda simetri yok muş gibi gözükür zamanla düzelir 1 hafta boyunca ödem oluşa bilir 1 haftanın sonunda ödem son bulunca istenilen görüntü yakalanırBadem Göz Estetiği Göz Sağlığını Etkiler Mi?

Doğru müdahalede göz sağlığına bir etkisi yoktur. Doğru ellerde yapılmaz ve gözaltı estetiği özellikle doğru yapılmaz ise göz kuruluğu veya devamlı göz yaşarması ve göz kapaklarının kapatıla maması göz kapağının kirpiklerin üzerine çıkması ve iki göz arasında simetri kaybı yaşana bilir. Beklentilerinize değil Plastik Cerrahınızın tavsiyesine uymanız ve deneyimli bir cerrahla çalışmanız tavsiye edilir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp