Bacak-Estetigi-Dora-Hospital-1200x679.jpg

Bacak Estetiği


Bacak Estetiği

Bacak estetiği genellikle kadınlar tarafından daha sık tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise vücut güzelliğinin en önemli etkenlerinden biri de estetik bir görüntüye sahip olan bacaklar olmasından kaynaklanmaktadır. Bacakların çok kalın olması veya çok ince olması, çarpık veya asimetrik özelliklere sahip olması birçok kişinin rahatsız olmasına neden olmaktadır. Bu rahatsızlık sonucunda ise özgüven kayıpları ile karşı karşıya kalınmaktadır. Bacaklar ile ilgili bu rahatsızlıkların artması ile birlikte de bu bölgeye estetik yapılmaya başlanmaktadır. Böylelikle de istenilen görüntüye sahip olmak mümkün hale gelmektedir.

Bacak Estetiği 2022

Genellikle kadınlar bacaklarının çarpık olması, eğri olması, şişman veya zayıf olması gibi durumlara takılarak rahat bir şekilde hareket edemediğini ve istedikleri her şeyi giyemediklerinden şikayet etmektedir. Erkekler ise bacaklara oranda üst vücutlarına daha çok önem vermesinden dolayı bacaklarda ki problemlerine çok dikkat etmemektedir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte çarpık bacak tedavisi, bacak inceltme veya bacak estetiği gibi birçok alanda istenilen estetik görüntüye ulaşmak mümkün hale gelmektedir.


Dora İlgi Alanları Bilgi FormuBacak Estetiği Nedir?

Bacak estetiği genellikle kişilerin görüntü olarak kendini iyi hissetmediği durumlarda başvurulan bir yöntem olmaktadır. Estetik görüntünün yanı sıra kişilerin sağlık problemleri yüzünden de başvurduğu bir yöntem olmaktadır.

Bacak estetiği tercih eden kişilerde şu gibi problemler olmaktadır:

  • Çok ince veya çok kalın bacaklara sahip olmak.
  • Çarpık bacaklı olmak.
  • Asimetrik bacaklar yani iki bacağın birbirinden farklı kalınlıklarda olması.
  • X bacak durumu. Bu probleme sahi olan kişilerin genellikle dizleri normalinden daha yakın olmaktadır. Halk arasında içe dönük de denmektedir.
  • O bacak durumu. Bu durum X bacak durumunun tam tersi olmaktadır. Yani kişilerin diz kapaklarının birbirinden uzak bir yapısının bulunmasıdır. Genellikle halk arasında dışa dönük olarak da tanımlanmaktadır.

Bacaklarda oluşan bu gibi durumlar bacak estetiği operasyonlarının daha hızlı bir şekilde gelişmesine neden olmuştur. Sağlık problemlerine ek olarak da kişilerin yaşlanması ile birlikte de bu operasyonlara başvurması sıklıkla karşılaşılan bir durum olmaktadır. Çünkü yaşın ilerlemesi ile birlikte hücre yenileme hızı da azalmakta ve böylelikle cilt esnek yapısını kaybederek kırışmalara, lekelenmelere ve nemsiz bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu gibi durumlarda da kadınlar tarafından tercih edilen bir estetik operasyonu olmaktadır.Bacak Estetiği Neden Gerekir?

Bacak estetiği operasyonları genellikle X bacak veya O bacak durumlarının olması durumunda kişinin sağlık problemleri ile karşı karşıya kalması ile yapılmaktadır. Yani bir anlamda hayat kalitesinin artması için gerekli olmaktadır. Ancak yaşın ilerlemesi ve ciltteki hücrelerin yenilenme hızının eskiye oranla azalma göstermesi ile birlikte deride kırışmaların, donuk görüntülerin ve çeşitli faktörlere bağlı lekeler meydana gelmesi ile birlikte de bu operasyonlara başvurulmaktadır. Bu gibi estetik problemi olduğunu düşünen kadınlar tarafından ise kendilerini daha iyi hissetmeleri için yapılmaktadır.

Bacak estetiği arasında en sık tercih edilen operasyonlardan bir diğer ise bacak inceltme olmaktadır. Bu durum genellikle kişilerin çok fazla kilolu olup daha sonrasında kilo vermesi ile veya genetik faktörlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Genellikle bu gibi durumlar kişilerde özgüven düşüklüğü gibi problemlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı ise liposaction gibi çeşitli yöntemler ile bacağın istenilen şekle ulaşması sağlanmaktadır. Böylelikle kişi estetik olarak istediği görüntüye ulaşmaktadır.Çarpık Bacak Estetiği

Bacak estetiği arasında sıklıkla karşılaşılan çarpık bacak durumu genellikle kemiklerde oluşan problemlere bağlı olarak gelişmektedir. Kemiklere ek olarak da bacak bölgesine dağılması gereken yağ miktarının orantısız bir şekilde dağılması ile de ortaya çıkmaktadır. Bu durum genellikle çocukluk döneminde bireylerin yeterli düzeyde D vitamini almaması durumunda meydana gelmektedir veya kemiklerde eğriliğin oluşması durumunda ortaya çıkmaktadır. Her iki farklı neden de yağ transferinin olması gerektiği gibi yapılmaması ile birlikte simetrik bir görüntünün ortaya çıkmasını engellemektedir.

Çarpık bacak görüntüsünü istenilen estetik görüntüye ulaştırmak için genellikle liposuction gibi yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntem ile bacakta ki fazla yağ dokusu alınarak vücudun diğer ihtiyacı olan bölgesine enjekte edilmesi ile yapılmaktadır. İşlemin adına ise yağ transferi denilmektedir. Genellikle yapılan bu işlemler ömür boyu olmaktadır. Yani tekrar edilmesi gerekmemekte ve ekstra bir durum olmaması ile birlikte simetrik görüntüye ulaşmak mümkün olmaktadır.

Liposuction yöntemi için gerekli olan yağ hücresi kişilerde bulunmaması durumunda ise hyaluronik asit adı verilen ve son zamanlarda estetik alanının birçok yerinde kullanılan sentetik dokular ile enjeksiyon işlemi yapılarak kişilerin istenilen görüntüye ulaşması sağlanmaktadır.Uyluk Germe Ameliyatı

Bacak estetiği yanı sıra uyluk germe ameliyatı da birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu operasyon ise kişinin kalçasından dizine kadar olan bölgede ki yani üst bacak bölgesine yapılmaktadır. Bölgede ki estetik görüntünün bozulmasına ise genellikle aşırı kilo alıp verme, doğum yapma, yaşlanma veya hareketsiz yaşamı bulunan kişilerde ortaya çıkmaktadır.
Ameliyat esnasında üst bacağın iç tarafındaki sallanmaya sebep olan deri bolluğu ve yağlar özel teknikler ile giderilmektedir. Giderilme sonrasında ise çok zayıf olan bireylerde kasıkların iç tarafına doğru dikme işlemi yapılmaktadır. Deri ve yağ bolluğu fazla olan kişilerde ise germe işlemi yerine liposuction yani yağ transferi uygulaması yapmak mümkün olmaktadır.Diz Estetiği

Bacak estetiği arasında tercih edilen bir diğer estetik ise diz estetiği olmaktadır. Bu durum genellikle diz bölgesinde ki fazla yağların liposuction yöntemi ile alınmasıyla gerçekleştirilmektedir. Böylelikle diz bölgesi hem daha zayıf hem de daha ince bir şekilde görünmektedir. Genellikle de bu işlem lokal anestezi altında yapılmaktadır.

Diz estetikleri görüntü olarak çevresel faktörlerle ilişkili yapılmasının yanı sıra kişilerin çarpık bacak olması, dizlerinin içe veya dışa dönük olduğu durumlarda da yapılmaktadır. Bu operasyonlar genellikle kişinin durumuna ve ne kadar fazla müdahale edilmesi gerektiğine göre değişkenlik göstermektedir.Çöp Bacak Estetiği

Bacak estetiği yöntemleri arasında bulunan çöp bacak estetiği ise genellikle kişilerin çok ince hatta halk arasında kürdan kadar tabir edilecek zayıflıkta olması durumunda gerçekleştirilmektedir. Bu gibi sorunu olan kişilere genellikle bacak implantı koyulmaktadır. İmplantlar ise alt bacağın iç kısmına yerleştirilmektedir. İmplantın daha iyi bir şekilde desteklenmesi için ise ayak bileği ve diz içerisi gibi alanlara yağ transferi işlemi yapılmaktadır. Böylelikle de istenilen estetik görüntü daha iyi sağlanmaktadır.

Çöp bacak durumu genellikle alt bacak kısmında ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden de üst bacağa herhangi bir implant veya yağ transferi gibi bir durum yapılmamaktadır. İmplant ile eş görüntüye sahip olması için uyluk germe gibi işlemler yapılmaktadır. Yapılacak işlemlere ise doktor karar vermektedir.

Bacak Estetiği Fiyatları

Bacak bölgesinde yapılacak olan işlemler enfeksiyon kapma riski yüksek olmasından dolayı steril şekilde yapılması gerekmektedir. Bundan dolayı da fiyatların yanı sıra yapılacak olan hastanenin veya kliniğinde büyük bir önem taşımaktadır. Estetikten alınacak verimin en yüksek olması için ise doktor seçimi de oldukça önemli olmaktadır. Bu alanda uzman ve deneyimli bir estetik cerrah ile operasyonu tamamlamak kişinin istediği sonuca en iyi şekilde ulaşmasını sağlamaktadır.

Bacak estetiği fiyatları ise genel olarak yapılacak alana, ameliyatın zorluğuna ve ameliyatın kim tarafından yapılacağına göre birçok farklı şekilde ortaya çıkması mümkün olmaktadır.

Bişektomi, Botoks, Yağ Aldırma, Vaser Liposuction, Vajinal Estetik, Popo Büyütme, Labioplasti

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp