Afa-Peeling-Dora-Hospital-1200x679.jpg
Afa Peeling

Afa Peeling işlemleri içinde özellikle yüzeysel olarak kabul edilen Kimyasal Peeling uygulamalarından bir tanesi olarak gösterilmektedir. Bu uygulama ile kişiler yıllara bağlı olarak yorulan ve canlılığını kaybetmiş olan cilt dokularına tekrar eski canlılıklarını verebilmektedirler.

Ayrıca son dönemde gelişmiş olan bu uygulama teknikleri ile Peeling seansları çok daha kolay ve rahat geçebilmekte ve işlem sonrası kişiler normal hayatlarına genel olarak devam etmektedirler. Yine ciltte farklı nedenlere bağlı olarak gelişen kimi sorun ve problemlerin çözümü içinde uzmanlar tarafından bu arındırma ve cilt soyma işlemlerine başvurulmaktadır. Bu şekilde ameliyatsız ve ciddi semptomlar görülmeden cildin yenilenmesi de sağlanmaya çalışılmaktadır.Afa Peeling Nedir?

Afa Peeling farklı yüzeysel Kimyasal Peeling işlemleri arasında en etkili ve olumlu sonuç verenlerden bir tanesi olarak gösterilmektedir. Bunun nedenleri farklılık göstermekle birlikte içeriğinde yer alan maddelerin cilt yapısını soyarken alttan yeni ve sağlıklı deri yapısının çıkmasına olanak tanıması olarak ifade edilmektedir. Afa uygulamaları ile hedeflenen bölgesine yapılan müdahaleler öncelikle o bölgede yer alan üst deri tabakasının bilinçli ve kontrollü olarak soyulmasını sağlamaktadır.

Sonuçların tam olarak alınabilmesi için ise yapılan analizler sonrası cilt tipine göre uzmanlar tarafından belirlenen seansların tamamlanması önemli olmaktadır. Hem fiziksel hem de çevresel etkilerin ve olumsuzların neden olduğu cilt sorunları çoğu zaman yüzeysel etkilere sahip olsa da yine de kişileri olumsuz etkilemektedir. Yaptırılacak Peelingler ile cildin tekrar sağlıklı ve güçlü olması ise özellikle bu olumsuz etkileri ortadan kaldırabilmektedir.

Afa Peeling ya da tam açılımıyla Asidik Aminoasitler ile yapılan Peeling uygulamaları ile üst deri ve cilt tabakası hedef alınmaktadır. Yüzeysel Kimyasal Peeling grubu içine giren bu tür uygulamalar ile farklı sorunlar tedavi edilebilmektedir. Yüzeysel ya da derin olmayan cilt uygulamaları hem uygulamaları çok daha kolay olan hem de işlem sırasında ve sonrasında hastaları çok fazla yormayan yöntemler olarak tarif edilmektedirler. AFA ve diğer hafif yüzey pelinleri ile ise şu sorunlar çözüme kavuşturulabilmektedir;

 • Ergenlik kaynaklı sivilceler
 • Her yaştan kişide oluşabilen sivilceler
 • Kıl köküne dayalı sorunlar
 • Her cilt bölgesinde oluşabilen lekeler
 • Kıl batmaları
 • Yaşlılığa bağlı cilt sorunları
 • Güneş lekeleri

Afa Peeling Bilgi FormuAfa Peeling Çeşitleri

Afa Peeling temel olarak Kimyasal Peeling olarak tanımlanmış bir Peeling yöntemi olarak ifade edilmektedir. Bu yöntem de diğer tüm kimyasal yöntemler gibi bir plan ve program dâhilinde uygulanmaktadır. Kişiler ciltlerinde meydana gelen sorunlar ya da farklı şikâyetlerle başvurdukları kurumlarda en uygun Peeling çeşidini uygulatabilmektedirler.

Afa uygulamaları ya da diğer uygulamalar sonrasında da bazı belirti ve şikâyetler olabilmektedir fakat bu durumlar normal olarak kabul edilen sınırlar içinde kalmaktadır. Kimyasal olarak isimlendirilen Peeling işlemleri ise uygulanma derecelerine, kullanılan asit solüsyonlarının tür ve etkilerine göre de farklı türlere ayrılmaktadır. Genel anlamda ise bütün Kimyasal uygulamalarda yapılan işlem cildin belirlenen derinlikte soyulması ve o kısmın soyularak oradan alınması olarak da ifade edilmektedir.

AFA Peeling işlemi bunlar dışında belirlenmiş sayılarda yapıldığı zamanlarda ciltte oluşan kırışıklık ve benzeri durumların azaltılması ya da sonlandırılması konusunda da kullanılmaktadır. Yine AFA yönteminin bilinen yan etkilerinin de son derece az olduğu ifade edilmektedir. Bu yöntem ile cildin üst kısımlarında ki beklenen soyulmalar daha hızlı olabilmektedir bu durumda beraberinde iyileşme sürecinin kısalmasını sağlamaktadır. Düzenli ve devamlı olarak yapılan Peeling işlemleri sonucunda ise genel anlamda şu olumlu etkilerin oluşması beklenmektedir;

 • Cilt dokusunun yenilenmesi ve tazelenmesi
 • Hafif ve yüzeysel kırışıklıkların ortadan kaldırılması
 • Cildin kuruluğunun giderilmesi ve neme kavuşmasının sağlanması
 • Oluşmuş olan cilt lekelerinin ortadan kaybolması
 • Sivilce oluşumunun durdurulması
 • Cilt hassasiyetinin tekrardan kazandırılması


Afa Peeling Nasıl Uygulanır?

AFA Peeling yöntemi genel özellikleri sayesinde son derece hassas ve dayanıksız olan cilt tiplerinde de uygulanabilen bir yöntem olmaktadır. Bu avantajı sayesinde kişiler son derece rahat ve güvenli bir şekilde bu Peeling işlemini yaptırıp sorunlarından kurtulma yoluna gidebilmektedir.

Yine AFA bileşenleri tedavilerde tek başlarına tedavi edici bir unsur olarak kullanılabildikleri gibi farklı uygulamalara destek uygulaması olarak da yapılabilmektedir. Bu sayede cilt üzerinde istenen ve amaçlanan etkilere erişmek çok daha hızlı ve olumlu olarak sonuçlanabilmektedir. Güneş kaynaklı ya da farklı nedenlere bağlı oluşan hemen tüm cilt lekeleri içinde bu Peeling yöntemi günümüzde etkin ve sık bir şekilde kullanılmaktadır.

AFA Peeling özü gereği Kimyasal sınıfa giren bir uygulama olduğu için klinik ya da sağlık kurumu ortamında konunun uzmanları tarafından yapılması gereken bir uygulama olmaktadır. Uzman kişiler tarafından yapılan kontroller sonrasında başlayacak olan Peeling uygulamalarında hastalar genel anlamda farklı doz solüsyonlarla tedavi edilmektedir.

Uzmanın belirlediği zaman aralıkları içinde ve yine belirlenen seans sayıları dâhilinde bu işlemler bir bütün olarak uygulanmaktadır. Toplam yapılacak kür sayıları ise öncelikle mevcut sorunun durumuna göre de netlik kazanabilen bir durum olmaktadır. Beraberinde yine ortalama zaman aralıklarında bu kür uygulamaların tekrar edilmesi gerekmektedir yani farklı aralıklarla yapılan Peeling seansları ile istenilen sonuçlar elde edilebilmektedir.Afa Peeling Tedavi Yöntemleri

Afa Peeling uygulaması yaptıracak kişilerinde diğer Kimyasal Peeling işlemleri yaptıracak kişiler gibi işlemler öncesi dikkat etmeleri gereken durumlar olabilmektedir. Bu noktalar işlemlerin başarılı ve olumlu olarak sonuçlanabilmesi açısından da son derece fazla önemleri bulunmaktadır.

AFA uygulamalarının farklı faydalarından bir tanesi olarak da çok ileri seviye de bir anti-aging gücü oluşturması ve bu etkinin uzun süre korunması olduğu da yine ifade edilmektedir. Bu türlü Peeling işlemleri ise genel olarak hamilelere ve emzikli annelere aynı zamanda cilt üzerinde uçuk ve açık yarası olan kişilere uygulanmamaktadır. Uygun şartları taşıyan kişiler ise bu son derece etkili olduğu kabul edilen Peeling yönteminden faydalanabilmektedirler.

AFA Peeling ve diğer tüm Kimyasal yani asit kaynaklı Peeling işlemleri sonrasında ise klinik seansları sonrasında uzmanlar kişilere evde uygulama şekilleri de vermektedirler. Bu sayede işlem ile kazanılan artıların korunması ve devamlı olarak sağlıklı bir cilt yapısına sahip olunması da amaçlanmaktadır. Fakat medikal düzeyde ki Peeling işlemlerinin ise mutlaka medikal şartları tam olarak taşıyan sağlık kurumları gibi yerlerde yapılması da ayrıca gerekmektedir.

Bir başka önemli nokta olarak da her cilt tipine ve kişinin cilt hassasiyetine göre en uygun dozda asit karışımının kullanılması gerektiği vurgulanmaktadır. Bu sayede kişilerin işlem sonrasında yaşama durumları olan yan etki gibi olumsuz durumlardan da korunmaları sağlanmış olmaktadır.

Bu durumun sonucu olarak ise AFA Peeling ile amaçlanan cildin, daha sağlıklı, daha genç bir yapıya kavuşturulması sağlanmaktadır. Ayrıca mevcut cilt sarkma ve leke gibi psikolojik olarak da olumsuz etkileri olan birçok problemde çözülebilmiş olmaktadır. Sağlıklı ve genç görünen ciltlere sahip olan kişiler ise bu işlemlerin ardından hayatlarına aynı şekilde fakat daha mutlu olarak devam edebilmektedirler.


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Doktorlarımıza Soru Sorabilirsiniz!


Konusunda uzmanlaşmış kadromuzla her zaman sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duymaktayız… Dora Hospital Fulya bölgesinde sizlere hizmet vermektedir. Dora Hospital İletişim bilgilerine ise menü aracılığı ile ulaşabilirsiniz.


Soru Sorabilirsiniz…

Bizi Takip Edebilirsiniz…


Sosyal medya üzerinden hastanemiz hakkında haberler görüntüleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


Yol Tarifi

Doktora Sor

Whatsapp