Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum Kaplama Nasıl Olur

Zirkonyum Kaplama Nasıl Olur
4.8 (95.65%) 23 votes

Zirkonyum Kaplama

Dişlerin sağlıklı olması her anlamda önem taşımaktadır. Dişlerin çürümemesi ya da ağrımaması önemlidir. Fakat en az onun kadar önemli olan bir diğer detay dişlerin görünümü olmaktadır. İnsanlar dişlerinin sağlıklı olmasını birazda görünüm için istemektedir. Bu hem kadınlar hem de erkekler için geçerli olan bir durumdur. Diş yüzeyinde oluşan sararmalar ya da kırık ve yamuk diş problemleri dış görünüşü doğrudan etkileyecek kişide çeşitli problemlere yol açacaktır.

Eski teknoloji ile kolay kolay tedavi edilemeyen bu problemler artık kolaylıkla giderilebilmektedir. Hem sararmalar hem de yamukluklar tek bir tedavi ile yok edilecektir. Bu tedavi zirkonyum kaplama denilen yeni nesil diş tedavisidir. Zirkonyum ülkemizden çıkartılmayan fakat ithal edilebilen özel bir maden türüdür. Diş tedavilerinin her türlüsünde kullanılabilen ve kesinlikle alerji tarzı sorunlara yol açmayan zirkonyum en sağlam ve etkili yöntemlerden biri olmuştur. Bu madde dolgu, kaplama ve daha birçok alanda kullanılabilmektedir. Diğer tedavilerden biraz daha pahalı olsa da elde edilen sonuç çok daha başarılı olacağından birçok kişi zirkonyum ile yapılan diş tedavilerine yönelmektedir. Zirkonyum diş kaplama tedavisi de sıklıkla tercih edilen tedavilerdendir. Dişin yüzeyi kişiye özel olarak hazırlanan yeni madde ile kaplanacak ve çok daha hoş görünen dişler elde edilmiş olacaktır.

Zirkonyum kaplama kimlere uygulanır?

           Zirkonyum kaplama tedavisinin en büyük avantajı birçok sorunu aynı anda çözümleyebilmesidir. Birçok kişi için uygun olan bu tedavi yöntemi en çok diş sararması problemi yaşayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Diş diğer tedavi yöntemleri ile beyazlatılamayacak kadar sarı ise zirkonyum kaplama uygulaması yapılması mümkündür. Bu sayede bir daha sararma problemi ile karşılaşılmayacak ve doğal görünen yeni dişlere sahip olunmuş olacaktır. Bu tedavi yalnızca sararma görülen dişler için değil farklı problemlerde de kurtarıcı olabilmektedir.

Örneğin; kişinin dişleri yamuksa ya da kırılma gibi bir durum söz konusu ise zirkonyum diş kaplama yapılması mümkündür. Bu sayede daha muntazam görünen ve yapay durmayan bir kaplama yapılmış olacaktır. Daha birçok sorunda devreye giren ve kadın erkek fark etmeden herkese uygulanabilen bu kaplama tedavi 18 yaşını geçmiş olan herkes için uygundur. Tedavisi mümkün olmayan sorunları bile gideren zirkonyum kaplama son dönemlerin en çok tercih edilen diş tedavi yöntemlerinden biri olmuş durumdadır.

Zirkonyum diş kaplama nasıl yapılır?

           Zirkonyum kaplama tedavisi diğer kaplama tedavileri ile benzerlik göstermektedir. Fakat bu tedavinin avantajları diğer kaplama tedavilerine oranla çok daha farklıdır. Zirkonyum diş kaplama yapılabilmesi için ilk olarak hastanın muayene edilmesi ve dişinin kalıbının alınması gerekecektir. Dişin kalıbının alınmasının sebebi ona uygun olan dişlerin özel olarak hazırlanması gerektiğindendir. Hassas ölçü alındıktan sonra dişin altı ve üstü ayrı ayrı olacak şekilde hazırlanacaktır. Daha sonra kişinin kendi dişi belirli oranlarda küçültülecek ve yeni hazırlanan zirkonyum kaplama yüzeye uygulanacaktır. Özel yapıştırıcılar ile yapıştırılan bu kaplama kişinin kendi dişinden farksız duracak ve çok doğal görünecektir. Dişin yapılmış olduğu bile birçok kişi tarafından anlaşılmayacaktır. Bu şekilde belirli bir süreçte hazırlanan kaplamalar kişinin yeni dişlere sahip olmasını sağlayacaktır.

Zirkonyum diş kaplama yaptırmanın avantajları

Zirkonyum diş kaplama birçok avantajı bulunan önemli bir uygulamadır. Bu uygulamanın en büyük avantajı doğal durmasıdır. Kaplama yaptırmayı düşünen birçok kişi doğal durmayacağından ve abartı görüneceğinden endişe etmektedir. Fakat zirkonyum diş kaplama uygulamasında bu tarz endişeler yaşanmayacaktır. Uygulamanın sonucu son derece doğal olacak ve yapay bir görünüm kesinlikle oluşmayacaktır. Kaplamanın rengi tamamen beyaz değil doğal görünen kırık beyaz renginde olacaktır. Renk anlamında bile bir yapaylık görülmeyen bu diş kaplama tedavisinin bir diğer avantajı ise alerji temelli rahatsızlıklara yol açmamasıdır. Kullanılan malzeme insan vücudu ile uyumludur.

 

Zirkonyum Kaplama tedavisi için sizi arayalım formunu doldurunuz !

4 Comments
 • İbrahim

  Benım dislerimde yamukluk var bu konuda yardım almak istiyorum mümkün se fiyatınıda söylerseniz teşekkürler

  5 Kasım 2017 22:11
  reply
 • Hatice

  Alt ust dislerimi yaptirmak istiyorum fiyat ogrene bilirmiyim

  5 Nisan 2018 19:04
  reply
Post a Comment
Name
E-mail
Website

WhatsApp