Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

yüz germe

Yüz Germe Estetiği

Yüz Germe Estetiği
4.9 (97%) 20 votes

Yüz Germe Estetiği

Yüzü Etkileyen Faktörler:

Zaman içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı yüz estetiği bozulur ve yüz germe işlemlerinin gerçekleşmesi için gereken ortam oluşmuş olur. Yüz estetiği ölçümünde belli başlı bozulmalar neden olan ana nedenler şöyle sıralanmaktadır.

           1- Yer çekimi estetiği: Dünyada bulunan yer çekimi oranı her şeyi olduğu gibi yüzü de yüzdeki uzuvları da aşağı çeker. Bu an içerisinde hissedilmese bile belli bir zaman sonra özellikle yanaklarla eprimeye ve sarkmaya neden olur.

           2- Yaşlanma: Yaşlanma sonucu oluşan kırışıklar ancak bir dizi yüz germe operasyonları ile çözüme ulaştırılmaktadır. Göz altlarında biriken torbalar ve yüzün geneline yayılan sarkmalar yüz estetiği operasyonlarının da kapısını aralamaktadır.

           3- Güneş etkisi: Güneş ışıklarından yayılan ultraviyole ışınlar zaman içerisinde yüzün çeşitli bölgelerinde hasarlara yol açar. Güneş lekeleri ve siyah noktalar yüz estetiği toplamını bozan ana etmenlerdir.

           4- Duygu kırışıklıkları: İnsanın ömrü boyunca hissettiklerinin yansıması yüzüne vurur. Ağlamak, öfkelenmek, üzülmek gibi etkiler özellikle göz altlarında silinmeyecek izler bırakabilir.

Yüz Germe Estetiği Nerelere Yapılır?

           1- Boyun bölgesindeki sarkmalar: Halk arasında ”gıdı” olarak nitelendirilen boyun bölgesindeki sarkmalar yüz germe operasyonlarının birinci hedefidir. Özellikle kadınlar için yüz estetiği son derece önemliyken boyun bölgesindeki sarkmalar ciddi bir görsel bozukluğa yol açmaktadır.

           2- Göz kapakları: Düşük göz kapaklarını kaldırıp eski, doğal yerlerine koymak da yüz germe operasyonlarına dahildir.

           3- Çene: Çene ucunu belirginleştirmek ve daha karakteristik bir yüze sahip olmak için de yüz germe işlemlerine başvurulabilir.

           4- Dudaklar: İnce dudakları kalınlaştırmak, dudaklara slikon yaptırmak gibi işlemler mümkündür.

           5- Yanaklar: Yanaklara yağ enjeksiyonu yapılmaktadır. Aynı zamanda çukurlaşmış yanakların hacim kazanması da yüz germe operasyonları ile başarılı bir sonuca ulaşılabilir.

           6- Burun: Burun eğriliği, burunlardaki etler ve siyah noktalar yüz estetiği kapsamında sorun teşkil etmektedir. Burnun düzeltilmesi ve üstündeki noktaların temizlenmesi bir dizi operasyon ile mümkündür.

Burun estetiği bazen sağlığımız için lüks değil gerekli bir ihtiyaçtır. Burnun iç yapısındaki bozukluklar kişinin uykuda bile düzgün nefes almasına engel olmaktadır. Bu nedenle burundaki birtakım düzeltmeler diğer uzuvların aksine bazen estetik bir ölçekten daha fazlasını ihtiva etmektedir.

           7- Kaş: Botoks yöntemi ile kaşlardaki eğrilik ve düşüklük de giderilmektedir.

           8- Yüzün geneli: Tüm bunların yanı sıra yüz germe operasyonu ile birlikte yüz istenilen hacme ve kıvama ulaştırılmaktadır.

Yüz Gerdirme Operasyonlarının Türleri:

           1- Klasik Germe Ameliyatı: Adından da anlaşılacağı klasik kabul edilen ve en fazla yapılan ameliyat biçimidir. Kulakların arkasından oval çizikler atılarak gerçekleştirilir. Yüzün içindeki yağ fazlalıkları tespit edilir ve cerrahi işlemle alınır. Daha sonra yüz dikilir. Dikiş izleri de yine estetik bir biçimde silinir.

Her ne kadar önceden gerekiyor olsa da artık klasik yüz germe ameliyatlarının öncesinde saçların tıraş edilmesine gerek kalmamıştır.

           2- Orta Germe Ameliyatı: Diğer ameliyatların aksine sadece genç yaştaki hastalara uygulanmaktadır. Burada saçlı derinin içinden hareket edilir. Kimi durumlarda ağız içindeki deriden de belli araçlarla girilir. Yüzün genelden değil orta kısımlardan gerilmesi neticesinde bu adı almıştır.

           3- MACS Lift Yüz Germe Ameliyatı: Özel dikişlerle gerçekleştirilen bu ameliyat daha derisi hassas olan ve nispeten daha az sarkması olan kişilerde tatbik edilmektedir.

Yüz Estetiğini Faydaları Nelerdir?

İstenilen hatlarda ve dokularda bir yüze ve uzuvlara sahip olmak, kişiyi her bakımdan daha mutlu edecektir. Mutluluk ile birlikte öz güven konusunda insanlar daha güleç, daha memnun bir şekilde hayatlarına devam etmektedirler.

Yüz germe estetiği randevu için sizi arayalım formunu doldurunuz !

6 Comments
 • Aysegul buday

  Iyi aksamlar ben belcikdan yaziyorum size ben kayinvalidem icin yuz germe estedigin fiyati sorcaktim..mart yada nisan gibi bi haftaligina gelse bi haftada yuz germe operasyonu yapabilirmisin?

  8 Kasım 2017 20:11
  reply
 • Gulustan Hayirli

  Iyi aksamlar ben Gulustan hayirli londradan yaziyorum ve sizden gidik aldirma ,yûz gerdirme için nekadar zaman hastanenizde kalmam gerekir ve maliyet nekadardir. Birde nekadar zaman alir ranevu alip ve islemlerin

  6 Aralık 2017 23:12
  reply
 • Sebahattin Topal

  Merhabalar ben sebahattin
  Yüz gerdirme Amaliyatı konusunda bilgi verebilirmisiniz

  12 Aralık 2017 23:12
  reply
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp