Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

yağ alma

Estetik Yağ Enjeksiyonu

Estetik Yağ Enjeksiyonu
5 (100%) 8 votes

Estetik Yağ Enjeksiyonu

Vücudun belli başlı bölgelerinde estetik görünmeyen sorunların oluşması mümkündür. Herkesin vücudunda şikayetçi olduğu alan farklıdır. Bazılar göğüslerinden bazıları ise dudaklarının inceliğinden yakınmaktadır. Bu durum kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Genellikle estetik temelli her operasyon yapılacağı alana göre ayrılmaktadır. Fakat birçok sorunu aynı anda giderebilen estetik uygulamaları da bulunmaktadır. Bunlara en iyi örnek ise yağ enjeksiyonu olmaktadır. Yağ enjeksiyonu son yıllarda yaygın hale gelmiş olan estetik temelli uygulamalardan bir tanesidir. Genellikle dolgu ile karıştırılan bu uygulama aslında benzerlik gösterse de biraz daha farklı şekillerde uygulanmaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi vücut dokusu yani yağ ile yapılan bu enjeksiyon işlemi kişinin kendi vücudundan alınan yağ hücreleri ile yapılmaktadır. Yağ hücreleri genellikle liposuction ile alınmaktadır. Karın ve bel bölgesi insan vücudun en yağlı olan kısımlarıdır.

Genellikle o bölgelerde alınan yağlar yağ enjeksiyonu operasyonunda kullanılmakta ve hücreler ihtiyaç duyulan alanlara enjekte edilmektedir. Bu tarz yağ enjeksiyonu uygulamalarının tercih edildiği vücut alanları belli başlıdır. Çoğunlukla lokal anestezi yardımı ile yapılan fakat bazı durumlarda diğer ameliyatlara ek olarak uygulanabilen yağ enjeksiyonu birçok anlamda avantajlı olan uygulamalardandır. Uygulanmasını kolay oluşu ve kişinin farkı hemen görebilmesi avantajlarından bir tanesidir. Bu sebeple birçok kişi doğu yerine yağ enjeksiyonu yaptırmayı tercih etmekte ve bu tarz uygulamalara yönelmektedir.

 Estetik yağ enjeksiyonu hangi bölgelere uygulanır?

Estetik yağ enjeksiyonu uygulaması dolgu uygulamasının yapıldığı alanlara uygulanabilmektedir. Bu alanlardan ilki dudaklardır. Dudaklarının ince olduğundan yakınan ve dolgu malzemesi ile dolgu yaptırmak istemeyen kişilerin yöneldiği yağ dolgusu dudakların biçimini ortaya çıkaracak ve hoş bir dolgunluk katacaktır. Bu uygulama göğüslere bile uygulanabilmektedir. Göğüslerinin küçüklüğünden şikayetçi olan fakat göğüs büyütme operasyonundan da çekinen kadınların bu tarz uygulamalara yönelmesi mümkündür. Bu sayede hiç acı ya da ağrı yaşanmadan daha büyük görünen göğüslere sahip olunmuş olacaktır. Estetik yağ enjeksiyonunun yapıldığı bölgeler bunlarla sınırlı değildir. Bunun yanı sıra dudak çizgisine, yanaklara hatta kalçalara bile uygulanabilmektedir. Her türlü soruna çözüm olabilen bu uygulama kadın erkek herkes için uygundur.

 Estetik yağ enjeksiyonu kalıcı mıdır?

Estetik yağ enjeksiyonu uygulaması ile ilgili en meral edilen detay kalıcı olup olmadığıdır. Uygulamanın ne kadar kalıcı olacağı yapıldığı alana ve kullanılan yağ hücrelerinin canlılığına bağlıdır. Hücreler canlı olduğunda ve o şekilde uygulandığında operasyonun çok daha kalıcı ve sağlam olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra hareketsiz alanlarda çok daha başarılı etkiler verdiği bilinmektedir. Örneğin; Estetik yağ enjeksiyonu bacaklara uygulandığında daha çabuk kaybolurken yanaklara uygulandığında uzun süre kalacaktır. Bunun sebebi bacakların hareketleri yanak bölgesinin ise hareketsiz oluşudur. Estetik yağ enjeksiyonu kişiden kişiye değişse de ortalama 6 ay ile 1 sene arasında kalıcılık gösterecek sonrasında ise tekrarlanması gerekecektir. Bu sebeple uygulamaya başvurmadan önce ne kadar kalıcı olacağı göz önüne alınmalı ve bu doğrultuda bir karar verilmelidir.

 Estetik yağ enjeksiyonu sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Operasyon hangi bölgeye uygulanacağına göre değişiklik gösterse de ortalama 1 ya da 2 saate tamamlanmış olacaktır. Estetik temelli bu operasyon sonrasında pek çok detaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu detaylardan ilki buz uygulamasıdır. Enjeksiyonun yapıldığı bölge nerede olursa olsun soğuk buz uygulaması yapılmalı ve bölgenin şişmesi önlenmelidir. Bunun yanı sıra dinlenmeye de önem gösterilmeli ve şişliklerin geçmesi beklenmelidir. Buz uygulaması yapıldığı müddetçe şişlikler geçmesi çok sürmeyecektir. Aynı şekilde morluk oluşması da mümkündür. Fakat bu morluklarda şişliklerle birlikte yok olacaktır.

Estetik Yağ Enjeksiyonu için sizi arıyalım formunu doldurunuz!

 

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp