Yağ Enjeksiyonu ile Dolgu

Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu ve dolgu hakkında özet bilgiler vermek gerekirse bu ameliyatlara doku enjeksiyonu operasyonları da denmektedir. Yağ enjeksiyonu ile aşırı kırışmış veya
çukurlaşmış yüz derisindeki kısımları dolgunlaştırma, dudakları kalınlaştırma yapılabilmektedir.


Bu estetik işlem için yine kişinin kendisinden liposakşın ile yağ alınır. Bu işlem özel enjektörle yapılır. Alınan yağ dokuları birtakım işlemlerden geçirilerek yıkanır. Sonra yine bu iş için yapılmış özel iğne ve enjektörlerlegereken bölgelere hazırlanan yağ dokusu enjekte edilir. Yağ enjeksiyonu ile istenen bölge dolgunlaşır ya da kalınlaşır. Estetik işlem süresi her bir uygulama bölgesi için ortalama 15 dakika kadar sürebilmektedir ve anestezi lokal veya genel olabilir.

 

Yağ dokusu çok dayanıksızdır. Kolayca parçalanır. Yağ dokusu enjekte edildikten sonra uygulama bölgesinde hafif şişlik ödem ve kızarıklık oluşabilir. Ödem birkaç günde geçecektir.Yağ enjeksiyonunda birtakım riskler vardır. Bu risklerin oluşması durumunda düzeltmek için ek girişim, ya da tekrar yağ enjeksiyonu gerekebilir. Enjekte edilen yağ genellikle kısmen tutar. Bu tutma oranı, nakledilen yağ dokusunun yeni yerinde beslenmesine bağlıdır.

 

Eğer yatak dokusu ile beslenme bağlantısı iyi kurulamazsa yağ dokusu parçalanır ve erir. Bu durumda enjekte edilen yağ dokusunun tamamen erime şansı vardır. Bunun dışında iki taraflı yani sağlı sollu uygulamalarda iki tarafta yağ dokusu asimetrik eriyebilir ve bir süre sonra iki taraf arasında fark oluşabilir. Bunun düzeltilmesi için de tekrar yağ enjeksiyonu ile dolgu gerekebilir.

Yağ enjeksiyonu ile dolgu hazır dolgu maddelerine göre daha ucuzdur çünkü yağ enjeksiyonu daha kalacı bir sonuç verebilir. Dolgu maddeleri ise belli bir süre sonunda tamamen erimektedir.

Hızlı arama: Yağ enjeksiyonu dolgu, Botox, Yağ enjeksiyonu, Terleme tedavisi, Botox nedir, Estetik

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>