Size Özel Diyet


Her birey aynı diyeti uygulayabilir mi? TABİKİ HAYIR! ‘Kişiye ÖZEL’ diyetin farkını daha iyi anlamanız için sizlere birkaç örnek vermek istiyorum:

50 kg. ağırlığındaki bir insan ile; 150 kg. ağırlığı olan bir insanın aynı zayıflama diyetini uygulaması size mantıklı geliyor mu?17 yaşındaki bir bireyin uygulayacağı zayıflama diyeti ile; 57 yaşındaki bireyin uygulayacağı diyet aynı olabilir mi sizce?Sabah 8 de kalkan ve işe giden bir kişi ile öğleden sonra uyanan bir ev hanımına aynı saatlere sahip bir diyeti verirseniz ne derece gerçekçi olur?

Şeker hastalığı ve yüksek tansiyonu olan yetişkin bir birey ile hiçbir hastalığı bulunmayan sağlıklı bir bireyin uygulayacağı zayıflama diyeti sizce aynı olabilir mi?

Mesleği bankacı olan bir kişi ile bir basketbolcunun aynı zayıflama diyetini uygulaması sizce doğru olur mu?

Evinde yemek bulunamayan ve yalnız yaşayan bekar bir kişiye; hergün evinde yemek pişen ve kurulu bir düzeni olan evli bir kişi için planlanmış diyeti verirseniz sizce ne derece uygulanabilir olur?

İzmir’de yaşayan vejeteryan bir kişi ile Gaziantep’te yaşayan bir kişiye uygulaması için aynı zayıflama diyetini verseniz bu kişiler mutlu olurlar mı?

DİYETİN UYGULANABİLİRİLİĞİ ÇOK ÖNEMLİDİR. BUNUN İÇİN DİYETİSYEN TARAFINDAN ‘SİZE ÖZEL‘ PLANLANMIŞ DİYETİ UYGULAMALISINIZ.
DİYET KİŞİYE ÖZEL OLMALIDIR.

 

1 Comment

  • Gülay **** says:

    Merhaba!

    25 yasindayim bekarim boyum 1.70 yaklasik 107kg mim diet yapip kilolarimdan kurtulmak icin 3 ay boyunca hap kulandim sonuc 10 kg verdim ama yetmiyor yaklasik 30 kg vermem lazim ideal kiloma gelmem icin bana yardim edin lütfen kilolarim herseyime engel oluyor görünüsüm acikcasi fazla kilolarim beni rahatsiz ediyor 2 vadiyeli calisiyorum sabah 06:00 – 14:00 öglen 14:00 – 22:00 kadar bauen kendimi aynada görmek bile istemiyorum bana yardimci olun lüüüüttfeeeennnnn …..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>