Şeffaf Diş Teli

Şeffaf Diş Teli

Günümüzde telsiz ortodonti olarak da tanımlanan Şeffaf diş teli uygulamaları, teknolojinin de hızla gelişmesiyle geniş kitleler tarafından tercih edilen, pratik ve daha az sanıcılı bir tedavi sürecidir. Her ne kadar çene konumu bozuklukları için çözüm içermiyor olsa da, diş konumu bozukluklarında hemen herkesin kullanabileceği bir tedavi yöntemidir.

Özellikle yetişkinlerin, “okul çocuğu” gibi görünmemek için, ihtiyaçları olsa bile, diş teli tedavisini yaptıramadıkları bilinir. Bir iş adamının, ağır bir toplantıda diş teli ile bulunması, alışılagelmiş bir durum değildir elbette. Bu nedenle medikal teknolojileri herkesin kolayca kullanarak hızlı biçimde tedavi olabileceği teknolojileri geliştirmeye devam etmekte olup, hali hazırda şeffaf braket ismi de verilen aparatlar ortodonti tedavisinde sıkça başvurulan yöntemlerdir.

Şeffaf Diş Teli Avantajları Nelerdir?

Çıkarılabilir aparatlar olan şeffaf diş teli braketleri bu özelliği sayesinde pek çok avantajı beraberinde getirmektedir. Örneğin, dişlerini fırçalarken, braketi çıkararak derinlemesine temizlik yapabilir, bu arada aparatı da kolayca temizleyebilirsiniz. Ayrıca çok gerekli olduğu durumlarda aparatı birkaç saatliğine tamamen çıkarabilir, böylece örneğin, toplantılarda tel takmak zorunda kalmazsınız.

Dişlerinizin doğru biçimde sıralı olması pek çok açıdan gereklidir. Estetik ise bunların sadece birisidir. Öncelikle yanlış sıralanmış dişler nedeniyle diş eti hastalıkları ve çürük görülme ihtimali daha fazladır ve hatalı sıralanmış dişleri olan kişilerde diş kayıpları diğerlerine göre çok fazladır.

Batıda özellikle Amerika Birleşik Devletlerinde ortodonti tedavisine büyük önem verilmektedir. Zira çocukken doğru gelişmesi sağlanacak dişlerin, olabildiğince ileri yaşlara kadar sorun çıkarmadığı bilinmektedir. Şeffaf diş teli tedavisi de, her yaştan birey için uygun bir tedavidir ve hiçbir yan etkisi yoktur.

Şeffaf Diş Teli Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Şeffaf düzenleyici braketler kişiye özel imal edilir. Öncelikle hekim tarafından dişlerinizin mevcut durumu tespit edilip, düzeltme sürecindeki yol haritası hazırlanır. 6-8 haftalık periyotlarda yenilecek olan Şeffaf diş teli setleri sayesinde, daha az acı hissedip, görünümünüzden ödün vermeden tedavi olabilirsiniz. Ayrıca unutmayınız ki, eğri dişler, bir süre takacağınız diş telinden daha olumsuz bir görünüme sahiptir.

Şeffaf diş teli maliyetleri göreceli olmakla birlikte klasik tedaviden çok farklı değildir. Daha az hekim ziyareti gerektirir ve daha acısız olduğu için maliyeti kolaylıkla göz ardı edilebilir.

Şeffaf Diş Teli Hakkında Merak Ettikleriniz İçin Bizimle İletişime Geçin![/vc_row]

2 Comments

  • Nurcan says:

    Merhaba, bir yıl önce Üsküdar daki klinikde Hasan hocaya implant yaptırdım. Dişlerim arasında boşluk var şeffaf diş teli yaptırmak istiyorum. fiyat öğrenmek istiyorum gerekirse röntgen gönderebilirim.. selamlar Nurcan barmaksiz

    • admin says:

      Merhabalar Nurcan hanım. Konu ile ilgili olarak sizi diş bölümü asistanlarımıza yönlendirebilmemiz için lütfen web sitemizde bulunan iletişim formları ile bize irtibat numaranızı bırakın sizi arayalım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>