Prp Uygulaması

 Prp Uygulaması

PRP uygulamalarının birçoğu RegenLab adıyla bilinen biyoteknoloji firması tarafından üretilmiş uygulama kitleri aracılığıyla hekimler tarafından yapılmakta. Uygulamalarda PRP ile hazırlanan maskeler kullanılabildiği gibi volüm artırıcı tedavilerde de PRP kullanılabilmektedir. En genel tanımla estetik tıpta PRP yüz, boyun, dekolte bölgesi, eller, bacak içleri,kollar gibi vücut bölümlerinde; lazer / peeling gibi uygulamalardan hemen sonra, derinin hızla yapılanmasını sağlamaktır.

PRP Deride yılların ve UV ışınlarına maruz kalmanın sonuçlarını geriye döndürecek biçimde kırışıklıkların düzelmesini, çöküntülerin giderilmesini, esneklik ve parlaklığının yeniden kazandırılmasını sağlamak için yapılabiliyor. Ayrıca iyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolünü sağlamak ve saç dökülmesinde tek başına kullanmak veya diğer tedavi seçeneklerinin etkisini güçlendirmek de mümkün.


PRP uygulaması bir tür kök hücre tedavisi mi?

Kök hücre tedavisi veya hücresel tedavi bir yaralanma veya hastalığı tedavi etmek amacıyla hasar görmüş olan bir organa yeni hücrelerin tanıtılması anlamına gelmektedir. PRP uygulamasında ise hasarlı dokunun onarımı için onarımı başlatan ve uyaran bir faktör olarak plateletlerden yararlanılmakta, iki uygulama bu anlamda birbirinden farklıdır.

Hastanın kendi kanının işlemden geçirilip hastaya tekrar verilmesi ( PRP ) güvenilir bir uygulama mı?

PRP uygulaması otologdur, yani kullanılan plateletler hastadan kendisinden alınanlardır, ayrıca kanın alınması, plateletlerin ayrıştırılması gibi işlemler steril ve kapalı bir kit yardımıyla yapılmakta, yani dışarıdan da bir bulaşma riski yok. Bunların dışında, verilen plateletlere eklenen hiçbir şey mevcut değil. Bu nedenlerle bu PRP güvenilir olarak değerlendirilebilir.


2 Comments

  • Mürşide says:

    Saç prp fiyatı hakkïnda bilgi verebilir misiniz

    • admin says:

      Merhabalar Mürşide hanım. Saç PRP uygulaması hakkında fiyat ve detaylı bilgi için lütfen web sayfamızda bulunan iletişim formları ile bize telefon numaranızı yazın. Sizi arayalım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>