PRP Nedir

PRP, Platelet Rich Plasma: platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismi. Bu uygulama bir kişiden alınan küçük miktardaki kanın özel bir tüpe konularak santrfüj işlemine tabii tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki platelet yönünden zenginleştirilmiş plazmanın (PRP), yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesini temel alır.

PRP GENEL TANIMI:

PRP tedavisi saç dökülmesini engelleyici, saç köklerinin canlandırılması ve yaş ilerlemesi ile oluşan kırışıklık, sivilce, leke gibi izlerin tedavisinde uygulanan doku yenileme tedavisidir. Kendi kanınızın özel işlemlerden geçirilip akyuvarlarının ve trombositlerinin ayrışması ile elde ediliyor. PRP ile kandan alınan büyüme faktörleri, doku yenilenmesine destek olur ve lekelerin azalmasına, sivilcelerle kalan izlerin yok olmasına, cildin daha gergin, canlı ve parlak görünmesini sağlıyor.


1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>