Popo Estetiği

 Popo Estetiği

Popo estetiği (Gluteal Lift-Popo Kaldırma Estetiği): Çoğu zaman poponun kaldırılması ve nadir olsa da poponun daha az belirgin hale gelmesi ve daha az dikkat çekmesi istenilir. Popo dikleştirme veya ‘gluteal lift’ konusundaki yaklaşım multidisipliner dir. Bel, popo ve kalça anatomisi bir bütün olarak değerlendirilir. Anatomik etkenlerden yapılacak işlemin niteliğide mutlaka etkilenir ve kişiye özel tasarım yapılır.

Çoğu zaman kalça bölgesinden yağ alınarak popo bölgesine verilmesi yeterli lifting sağlar. Popo estetiği ameliyatı lokal veya genel anestezi altında yapılır ve süresi 1-1.5 saattir. Popo estetiği ameliyatı sonrası 2 hafta özel korse giyilir. 3 gün sonra işe dönülebilir veya uçak yolculuğu yapılabilir. Aşırı zayıf kişilerde popo estetiği uygulamalarında popo protezi kaçınılmazdır ve en etkili çözümdür. Popo estetiği protezi kohezif jel içeriktedir ve izli hatlardan yapıldığı için herhangi belirgin iz kalmaz. Popo estetiği, popo protezi genel anestezi altında yapılır, 4 saat sürer ve hastanede 1 gece kalınır. 5 gün sonra işe dönülebilir veya uçak yolculuğu yapılabilir.

 

 Popo Estetiği Ameliyatı Hangi Ameliyatlar ile Kombine Edilebilir?

Aşırı kilo alma-verme sonucu bazı kişilerde popo düşer, kalçalar ve bacak içi ise sarkar, bu durumda popo kaldırma estetiği, kalça ve bacak içi germe kombine bir şekilde gerilir. İzler bel kısmında bikini hattına göre planlanır. Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve planlanan işleme göre 4-7 saat sürer. 7-10 gün istirahat gerektirir ve bu süreden sonra işe dönülebilir.

Son günlerde moda olan estetik konusu popo estetiği ya da popo dikleştirme aslında tartışmalı bir konudur. Bu konu açılınca bir çok bayan kalkık, dışa bombeli selülitsiz popo hayal etmeye başladır. Ancak popo estetiği ameliyatının birtakım güçlükleri vardır özellikle hasta yönünden. Öncelikle bu ameliyatı izsiz yapmak mümkün değildir. Mutlaka popo alt ya da üst kısmında silikon protezi yerleştirmek için kesi yapılacak ve bu kesiden iz kalacaktır. Eğer poponuz da hiç bir iz kalmasın ama her şey mükemmel olsun diye düşünüyorsanız, bu neredeyse imkânsız diyebiliriz.

Halen bazı cerrahlar tarafından uygulanan dikişle popoyu kaldırma tekniği var. Ancak bu tekniğin en önemli problemi kalıcı olmamasıdır. Genellikle 3–6 ay arasında bu dikiş gevşer ve etkisini kaybeder. Ameliyat sonrası ilk birkaç ay ameliyata bağlı şişlik ve ödem nedeniyle hoş bir görüntü olabilir. Ancak ödem inmeye başlayınca popo eski şeklini alır.

Kalıcı olan tek yöntem ise silikon popo protezleri ile yapılan ameliyatlardır. Burada silikon meme protezlerine göre daha sert olan protezler kullanılır. Ancak popo estetiği ameliyatı sonrası devrede oturma kalkma sıkıntılı olacaktır. Ayrıca özellikle alttan yapılan kesiler de iltihaplanma riski daha fazla olacaktır bu nedenle hijyen çok önem kazanır ayrıca güçlü antibiyotiklerle enfeksiyon önlenmeye gayret edilir. Tüm protez uygulamalarında olduğu gibi popo protezinde de kapsül olacaktır hasta otururken bunu hissedebilecek, ağrı, sızı, yanma batma hisleri olabilecektir.

Popo bölgesinden yağ almak ya da liposakşın yapmak ise bir diğer popüler yöntemdir. Ancak bu konuda çok dikkatli olmak ve sadece uygun hastalarda bu yöntemi kullanmak gerekir. Uygulamada daha çok popo alt kısmında yağ fazlalığı varsa o kısımdan yağ alıp girinti kısmını belirginleştirmek poponun bombeliğini arttırabilmektedir.

 

Popo estetiğinde poponun yan taraflarına yani basen bölgesine ise rahatlıkla eğer yağ fazlalığı varsa liposakşın yapılabilir. Popo estetiği uygulamalarında popo üst bölgelerine ise alınan yağ özel işlemlerden geçirilerek tekrar enjekte edilebilir. Yine hatırlatmakta fayda var. Yağ enjeksiyonlarında verilen yağ bir kaç ay sonra tamamen eriyebilir ya da bir kısmı kalıcı olabilir. Ne kadarının kalacağını önceden kestirmek mümkün değildir. Ancak son araştırmalarda çok ince kanüllerle yağ aspirasyonu yapılarak daha küçük yağ parçacıklarının alınmasının yağ topaklarının yüzeyini arttırarak kalıcı olan yağ dokusu miktarını arttırdığı saptanmıştır.

Popo estetiği ameliyatı dışında güzel bir popoya sahip olmanız için önerim bol bol spor ve özellikle popo kaslarını çalıştıran hareketler örneğin basamak çıkma, merdiven gibi çalışmalar yapmanızdır.

Popo Estetiği Operasyonları ve Uygulamaları Hakkında Detaylı Bilgi için Bizimle İletişime Geçin!

 • İletişim numaranızı lütfen ülke kodunuz ile birlikte yazın!
  0
 • Adınız Soyadınız :*
  1
 • E- Mail Adresiniz :*
  2
 • Telefon Numaranız :*
  3
 • 4
 • Mesajınız;*something more
  5

12 Comments

 • sevinc **** says:

  Dogustan popomun bir tarafinda cukurluk var. 20 yasindayim artik bu beni cok rahatsiz ediyor. Azerbaycandaym sizinle baglanti kurmak oraya gelmek istiyorum. Bana yardim ede bilirmisiniz

 • gulsen says:

  merhaba ben liposaksin ile popo dolgunlastirmayi istiyorum.
  Bana ucretini ve ameliyatin ne kadar surecegini bilgilendirebilirmisiniz?

  tesekkurler

 • deniz says:

  Merhaba dogustan kalcamda cukurluk var.tedavisi mumkunmudur

  • admin says:

   Merhabalar. POpo estetiği ile ilgili doktorumuzun sizi görmesi gerekiyor. Web sitemizde bulunan iletişim formunu kullanarak bize irtibat numaranızı yazarsanız sizinle iletişime geçebiliriz.

 • Hülya says:

  Popo protezi fiyatı öğrenmek istiyorum

  • admin says:

   Merhabalar Hülya hanım. Sizinle ayrıntılı bir görüşme gerçekleştirmek adına lütfen web sitemizde bulunan iletişim formu ile bize numaranızı yazar mısınız? Asistan arkadaşlarımız sizi arasınlar.

 • Pınar says:

  Popo estetiği hakkında bilgi almak ve muayene ücretini öğrenmek istiyorum. 05443794963

  • admin says:

   Talebiniz işleme alınmıştır. En kısa sürede sizi arayacağız. İlginiz için teşekkürler.

 • Tugba says:

  Merhaba,
  Popo buyutmek fiyatlar nedir ? Ve yurdisindan gelirsen kac gun kalmak gerekiyor?

  • admin says:

   Merhabalar Tuğba hanım. Popo estetiği hakkında bilgi almak için web sitemizde bulunan iletişim formları aracılığıyla bize iletişim adresinizi yazarsanız sizi arayabiliriz.

 • Pingback: Kombine Estetik
Comments are now closed.