Damak İmplant Nedir?

op-dr-ferruh-yilmaz

Pillar İmplant

Horlama ve uyku apnesinin tedavisinde geliştirilen en son teknik ise PİLLAR İMPLANT uygulamasıdır ve bu yöntem etkin, güvenilir ve çok kolay uygunabilen bir yöntemdir.

Pillar İmplant Uygulaması:

Yumuşak damağı sertleştirerek, horlamaya neden olan titremeyi azaltacak ve yumuşak damağın havayolunu tıkamasına mani olacak üç minik implantın, yumuşak damağa yerleştirilmesi işlemidir. Pillar implant uygulaması sonrası, implantlar damak içinde onlari sabitleyen doğal bir doku etkisi meydana getirerek, yumuşak damağın kas tabakasına yapısal destek olurlar; böylece yumuşak damağa bağlı horlama ve uyku apnesinin ortadan kalkmasını sağlarlar.

Pilar İmplant Nasil Uygulanır?

Pillar implant işlemi muayenehane koşullarında yapılabilen, basit, neredeyse ağrısız, yaklaşık 15 dakika süren kısa bir bir girişimdir. Damağın lokal anestezi ile uyuşturulması sonrası 3 adet küçük pillar implant özel bir alet yardımıyla damağa yerlestirilir. Pillar implant işlemi sonrası hastaların çoğu aynı gün işine devam edebilirler.

Pillar İmplant Uygulamasının Diğer Yöntemlerden Üstünlüğü Nedir?

Pillar implant yönteminin en önemli üstünlüğü; kimyasal ajanlar içermemesi, ısıtma ve doku çıkartılması gerektirmemesidir. Bu nedenle hastalara minimal rahatsızlık verir. Bir çok hasta aynı gün normal diyetine ve günlük aktivitelerine geri dönebilmektedir. Diğer tedavi yöntemlerine göre minimal risk içermektedir. Diğer tedavi yöntemleri ameliyathane koşulları gerektirirken pillar implant uygulaması muayenehane koşullarında yapilabilen basit bir yöntemdır.

Pillar İmplant Uygulamasi Diğer Tedavilerle Kombine Edilebilir Mi?

Pillar implant uygulaması ile birlikte diğer tedavi yöntemleri de birlikte kombine edilebilir.
Kullanılan İmplantların Özelliği Nedir?  Pillar implant 18 mm uzunluğunda, 2 mm genişliğinde polyesterden yapılmış, yıllardır implant olarak çeşitli yerlerde kullanılan FDA onaylı bir materyaldir.
İmplantlar Damakta Ne Kadar Kalırlar? Yerleştirilen pillar implant vücutla uyumlu olduğu için ömür boyu kalır. ve hiç bir sorun çıkarmaz.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>