Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

Penis Protezi

Penis Protezi
4.7 (94%) 10 votes

Penis Protezi 

Mutluluk çubuğu adı ile de anılan penis protezi son on beş yılda cinselliğe dair istek duyup bunun ihtiyacında olan ve sertleşme problemi bulunan her erkeğe uygulanan cerrahi bir metottur. Gelişen teknoloji ile birlikte tıp alanında birtakım yenilikler durmaksızın icat edilmektedir. Penis protezi de son halini alarak üroloji anlamında önemli bir yol kat edilmesine ön ayak olmuştur.

Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir?

Ucuz – pahalı ve kullanış biçimi olarak penis protezi operasyonları kullanılan solüsyonlu maddenin ikiye ayrılmasını doğurmuştur. Tercihe, maliyete ve kullanma oranına göre iki farklı türde penis protezi tercih edilmektedir.

           1- Bükülme özelliği olan, sürekli sert penis protezi: Artıları ile birlikte eksileri de olan bir protez biçimidir. Ancak ucuz olması birçok kişi tarafından tercih edilme sebebi olarak gösterilmektedir. Sürekli ereksiyon halindedir ve ilişki sonrası bükülme, iç çamaşırının altında gizlenme gibi teknik özellikleri mevcuttur.

Silikon bloklar halinde normalde vücudun sağlaması gereken kanı pompalaması sonucu iflas etmiş bölgeye kan pompalaması prensibi ile çalışmaktadır. Ancak diğer penis protezine oranla çok daha kullanışsız olarak nitelendirilmektedir. Bunun en büyük nedeni deniz gibi ortamlarda mayonun altında ve bazen de sosyal ortamlarda mevcut giysinin altında kabartı şeklinde görülebilmesidir.

           2- Gerektiğinde şişirilip sertleştirilen, pompalı penis protezi: Uzman ürologların demeçlerine ve hasta memnuniyet oranlarına bakıldığında daha çok tercih edilen penis protezi sınıfındandır. Diğer penis protezinin aksine her zaman ereksiyon olma hali mevcut değildir. Kişi cinsel ilişkiye girmeden önce pompanın düğmesine basar ve cinsel ilişki için gerekli olan ereksiyon sağlanmış olur.

Kendi içinde 2 parçalı ve 3 parçalı olarak ikiye ayrılmaktadır. Ancak doktorlar daha üç parçalı olanın daha kullanışlı ve pratik olduğunu dile getirmektedirler. Tek bir kanalın mekanizmada bekletilen özel su ile pompalanması metodu ile çalışmaktadır. Pompalar, testislerin kenar kısımlarına yerleştirilir. Mesanenin içine yerleştirilen sıvının bu pompalara dolması vasıtasıyla çalışır. Protez olduğu dışarıdan bakıldığında kesin surette anlaşılmaz.

Kimler Penis Protezi Yaptıramaz?

Şeker hastalığı ileri seviyeye taşınmış hastaların penis protezi konusunda uzman bir hekime görünmeleri ve gereken değerlerin ortaya çıkarıldıktan sonra tıbbi bir karar alınması gerekir. Çünkü diyabet hastalarında her zaman için enfeksiyon riski bulunmaktadır. Aynı şekilde vücut dirençsizliğinden ötürü cerrahi müdahale sırasında iltihaplanma riski bulunan hastalarda da penis protezi gerçekleştirilmez.

Bunun dışında akli melekeleri yerinde olmayan ya da ileri seviyede ruh hastası olan insanların bu protezi kontrol etmeleri mümkün olmadığından bu kişiler de penis protezi imkanlarından faydalanamazlar.

Bu sayılanların dışında kan değerlerine baktıran herkes penis protezi için gerekli sağlık kurumlarına başvuru yapabilmektedirler.

Penis Protezi Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Özellikle 40 yaş üstü erkeklerde sıklıkla görülen sertleşme problemine kesin çözüm getirmektedir. Bu da bireylerin sağlıklı bir cinsel yaşama ve buna bağlı olarak daha organik bir kimya grafiğine sahip olmalarına yaramaktadır.

Cinsel ilişkinin olmazsa olmaz aşaması kabul edilen ereksiyon aşaması taktırılan penis protezi ile yüzde yüz başarı ve performans sağlamaktadır.

Penis Protezi İstenildiği Zaman Çıkarılabilir Mi?

Penis protezi uygulaması son basamak tedavisi olarak görülüp çeşitli ilaçlardan ve reçetelerden tam randımanlı sonuç alamayan hasta erkekler için yapılmaktadır. Bu nedenle takılan penis protezinin bir daha çıkarılması tıbben mümkün değildir.

Bunun dışında penis protezi ereksiyon ve orgazm hususlarında kişide herhangi bir eksiklik ya da yabancılık yaratmaz. Ömür boyu garantilidir. Herhangi bir enfeksiyon ihtimaline karşı penis protezi işleminden sonra bir müddet antibiyotik kullanılması gerekmektedir.

Penis Protezi için sizi arıyalım formunu doldurunuz!

 

6 Comments
 • bana penis protezi lazimdi ici bos olsun.20-sm olsun.azerbaycanda bulamiyorum. vibrasiyali olmasin.sadece sade olsun ve remenli olsun

  19 Mart 2018 14:03
  reply
  • penis pratezi zakaz vermek isteyirem

   19 Mart 2018 15:03
   reply
 • Musafa

  slm, Fiyat hakkinda bilginizi rica ederim,her iki protez hakkinda yasim 54

  saygilarimla

  24 Mart 2018 02:03
  reply
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp