Mevsimsel Diyetlere Son!

Fazla kiloları kış aylarında çözmeye başlayalım.Kışın soğuk günlerinde kalın ve bol kazaklarımızın içerisinde fazla kilolarımızı görmezden gelebiliyoruz

ama baharın gelmesi ve yazmevsiminin yaklaşması ile birlikte fazla kilolar canımızı sıkmaya başlıyor değil mi? Kendimizi ince yazlık kıyafetler içerisinde veya bikinili düşündükçe canımız iyice sıkılıyor. Baharın gelmesi ile fazla kilolar nasıl verilecek diye kara kara düşünmeye başlıyoruz. Halbuki kışın fazla kilo sorununu çözmeye başlamış olsa idik, şimdiye kadar böyle bir sorunumuz olmayacak, kendimizi bu denli kötü hissetmeyecektik.
Mevsimsel Diyetler ile Sağlığımızı BozuyoruzYaza girerken uyguladığımız ağır diyetler ile yanıltıcı şekilde kilo veriyoruz. Yani verdiğimiz kilolar aslında kalıcı olmuyor, bu diyetleri bıraktığımız anda geri alıyoruz. Bu tarz diyetler bizim sağlığımızı bozuyor, metabolizmamızı alt üst ediyor. Bunu ne biz, ne de vücudumuz hak etmiyor! Sağlıklı şekilde ve kalıcı şekilde kilo vermek için mutlaka Diyetisyen kontrolünde, Diyetisyenimizin kişiye özel planladığı diyeti uygulamalıyız. Hızlı şekilde kilo vermek marifet değil, kalısı ve sağlıklı şekilde kilo vermek önemli olan.
Sağlıklı ve mutlu bir yaşam için sağlıklı diyeti yaşam tarzı haline getirmeliyiz
Yaza girerken diyete başlamak, yazın bitişiyle bırakmak değil de; sağlıklı bir diyeti yaşam tarzı haline getirmeliyiz.Bu şekilde hem sağlıklı şekilde ideal kiloya kavuşabilecek, hem de verdiğimiz kiloları koruyabileceğiz. Herşeyden önce kendimizi daha mutlu hiseedeceğiz. Sağlıklı diyeti yaşam tarzı haline getirmek için bir Diyetisyenden yardım almalıyız.
Diyetisyen Merve Akmehmet Dora HospitalBeslenme ve Diyet Bölümü

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>