Mesaneye Botox

Mesaneye Botox Uygulanması

Mesaneye botox uygulanması için hastanın öncelikle yaşam tarzı değişiklikleri; şişmanlarda kilo kontrolü sağlanması ,aşırı sıvı tüketiminden kaçınılması, sigaranın bırakılması, alkol ve kafeinli içecek tüketiminin sınırlandırılması vs gibi tavsiyeler ve ilaç tedavisinden fayda görmemiş olması gerekir.

Mesaneye Botox Uygulanması Nasıl Yapılır?

Bu işlemde endoskopik olarak idrar kesesi içine, yirmi ayrı noktaya her noktaya birer ml olmak üzere toplam 200 ünite botulinum toksini enjekte edilmektedir.
Botoks uygulaması ameliyathane şartlarında ve sıklıkla hafif bir anestezi altında gerçekleştirilmekte ve 10 -15 dakika kadar sürmektedir. Uygulama sonrası hasta birkaç saat hastanede kalmakta ve daha sonra evine gönderilmektedir. Bazı hastalarda işlem sonrası idrar tutukluğu gözlenebilir.
Ameliyatın etkisi 6 ay ile 12 ay arasında devam edebilir. Ameliyatın etkisi sona erdiğinde botoks uygulamasını tekrarlamak gerekmektedir.

Mesaneye Botox Uygulaması Hakkında Detaylı Bilgi ve Randevu için İletişime Geçin!Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>