Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

lazerle diş beyazlatma

Lazerle Diş Beyazlatma

Lazerle Diş Beyazlatma
5 (100%) 8 votes

Lazerle Diş Beyazlatma

Parlak Bir Gülümsemeye Kavuşun

Dişlerinizde daha beyaz bir efekt oluşturmak için tam bir hijyen çizgisi vardır. Piyasada satılan diş beyazlatma özellikli diş macunları gülümsemenizi daha beyaz tutarak üç boyuta kadar temizlik sağlar ve diş yüzeyini parlatarak temizlemenizi zenginleştirir.

Tüm bunlara rağmen dişlerinizi düzenli olarak fırçalasanız da, diş ipi kullansanız da, durulama yardımıyla ağız temizliğinizi tamamlasanız da ve ağız hijyeninin her adımını titizlikle takip etseniz de gülümsemenizin her zaman için aynı beyazlıkta olmadığını fark edebilirsiniz. Buna bir çözüm var: diş beyazlatma işlemleri. Bu tür bir işlemi gerçekleştirirken “güvenli mi?” gibi bazı şüpheler ortaya çıkabiliyor. “Yapabilir miyim, Ne gibi riskler var?” Endişelenmenize hiç gerek yok! Sarımsı ve koyu renkli dişleri beyazlatmak için kullanılan en gelişmiş teknik olan lazerle diş beyazlatma işlemleriyle ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Aile Diş Hekimliği Açıklaması

Evde farklı tekniklerle uygulanan diş beyazlatma işlemi her şeyden önce sabır gerektirir çünkü bir diş sağlığı merkezinde uygulanacak olan bazı yöntemlerle karşılaştırıldığında sonuç alınması çok daha uzun sürer. Diş sağlığı merkezlerinde lazerle diş beyazlatma işlemi bir jel ile doldurulmuş silikon bir malzeme yardımı ile yapılır ve diş hekiminin rehberliğine göre üç ila dört hafta boyunca her gün uygulanmalıdır.

Bu tür diş beyazlatma işlemlerinin, konusunda uzman, profesyonel bir hekim tarafından yapılması güvenli bir işlemdir. Aksi halde, diş hassasiyeti ya da diş eti dokusunda iltihap gibi bazı advers reaksiyonlar oluşabilmektedir. Buna ek olarak diğerlerinin yanı sıra, amatör bir kişi tarafından yapılacak bazı kimyasal uygulamalar yüzünden farklı sağlık sorunları da meydana gelebilmektedir.

Lazerle Diş Tedavisi Hakkında

Bir diş sağlığı uygulaması olan lazerle diş beyazlatma tekniği şu şekilde iş görür: Dudakları ve diş eti kenarlarını izole edip ameliyat sonrası diş hassasiyetini önlemek için jelleri uyguladıktan sonra, diş hekimleri harici diş yüzeylerinde bir ağartma jelini (hidrojen peroksit veya karbamit) uygular. Daha sonrasında bu jel üzerine fırça darbeleri şeklinde bir lazer ışığı işlemi eklenir. İşlem, oturum başına 2-3 kez tekrarlanır ve diğer ışık kaynakları ile aynı olarak, adım adım ilerler ve 1 ila 2 saat arasında devam eder.

Tedavi Sonrası Öneriler

Dişlerin beyaz olması bakıma ihtiyaç duymadığı anlamına gelmez. Bunun uzun süre devam edebilmesi için kişisel alışkanlıklarda bir değişiklik yapmak gerekir. Konuyla ilgili uzmanınızın talimatlarına mutlaka uymalısınız.

– Kahve, gazlı içecekler, şarap veya ketçap gibi boya içeren aşırı miktarda gıdalardan kaçının ve sanayileşmiş yiyecekler yerine sağlıklı gıdalara yatırım yapın.

– Periyodik değerlendirmeler için diş hekiminize danışın.

– Her yemekten sonra mutlaka ağız temizliği yapın.

Lazerle Diş Beyazlatma Kaç Seans Gerektiriyor?

Genellikle 1 – 4 oturum arasında sonuçlanabiliyor. Diş hekimleri tarafından yapılan diğer diş tekniklerinde olduğu gibi, tek bir oturum daha etkili sonuçlar için yeterli olmayabilir. Diş hekimi, elde edilen rengi bir renk ölçeğiyle karşılaştırır ve sonuçları kontrol eder. Eğer hâlâ istenen beyazlık hedefleri karşılanamamışsa, lazerle ilişkili jel uygulaması için yeni bir oturum planlanabilir. Yeni bir oturuma başlamak için 2 ila 3 gün arası bir süre yeterlidir.

Lazerle Diş Beyazlatma Tedavisinin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Her sağlık tedavisinin avantajları ve dezavantajları vardır. Lazerle diş beyazlatma tedavisinde de durum farklı değildir. Aşağıdaki verilere hızlı bir şekilde bakmak, diş beyazlatma işleminin fizibilitesi ve en iyi zamanı hakkında iyi bir fikir vermektedir ve lazerin hangi koşullar altında kullanılmasının dişler için yararlı olabileceği ya da yalnızca operasyonel lazerle diş beyazlatma uygulamaların nasıl olması gerektiğini göstermektedir.

 Avantajları

✓ Kökleri açık dişleri (dişeti çekilmesi) olan bireylerde uygulanabilir.

✓ Düğünler ve sosyal olaylar gibi estetik bir görünüm gerektiren yerlerde daha rahat olabilmek için diş beyazlatma operasyonları uygulanmak istenebilir.

✓ Psikolojik açıdan sizi daha iyi hissettirir.

 Dezavantajları

✓ İşlemler kimi bütçeleri aşabilir.

✓ Diş pulpasında iltihaplanma riski taşır.

✓ Diş yapısında %35’e varabilen değişiklikler yaratabilir.

Lazerle Diş Beyazlatma için sizi arıyalım formunu doldurunuz!

 

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp