Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

lazer epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon
4.9 (98%) 10 votes

Lazer Epilasyon

İstenmeyen ve kötü bir görümün oluşmasına neden olan tüylerden kurtulmak için epilasyon aletlerinden, cımbızla uğraşmaktan, tıraş olmaktan ya da ağdanın çekilmez ağrısından sıkılma söz konusu olduğunda lazer epilasyon tedavisini denemekte fayda vardır ve çözüm açısından oldukça önemli bir konumdadır. Lazer epilasyon ülkemizde genel anlamda çok fazla başvurulan yöntemlerden biridir. Başarılı şekilde gerçekleştirilen etkili tedavi yöntemidir. Gerçek anlamda lazer epilasyon cihazının çalışma yöntemi, istenmeyen ve kötü görünen tüylerin köküne lazer ışığı ile yakılıp yok edilmesin kuralına dayanmaktadır. 20 yıl önce uygulanmaya başlanan lazer epilasyon yöntemi son yıllarda, özellikle gelişen teknoloji ile birlikte hem fiyat açısından ucuzlamıştır hem de kalite açısından farklı konuma geliştir. Aynı zamanda ağrısız ve acısız bir tedavi yöntemi haline gelmiştir.

Lazer epilasyon nasıl yapılır?

İstenmeyen tüylerden kalıcı şekilde kurtulmak için kullanılan lazer epilasyon yöntemi genellikle pratik ve güvenilir bir uygulama metodu ile bu yöntem sayesinde ağrısız ve kalıcı şekilde yapılmaktadır. Lazer epilasyon cihazı dalga boyu kuralına göre çalışmaktadır. Yani kullanılan lazer ışığının dalga boyu kıl köklerine siyah rengi veren melanin pigmenti tarafından emilmesine ve kıl köklerini bu netice sonucunda tahribi gerçekleşir. Günümüz itibariyle uygulanan lazer epilasyon yöntemleri bu yöntemleri kullanan kişilerin herhangi bir ağrıya maruz kalmaksızın optimal sonuçların elde edilmesi için geliştirilmiştir. Bilhassa bu amaç doğrultusunda lazer yönteminde soğutucu teknoloji bile dahil olmuştur. Bu uygulama sayesinde kişilerde rahatsızlık verebilecek herhangi bir yanma ya da ağrı hissiyatı engellenmiş olacaktır.

Lazer epilasyon tedavisi hangi ciltler için uygulanmaktadır?

Lazer epilasyon, ağda, cımbız, normal epilasyon gibi tüy alma materyallerden her ne kadar uygun ve pratik olsa da her cilt için uygun değildir. Örnek olarak koyu bir cilt rengine sahip olan bir kişinin lazer epilasyon doğrudan etkili bir yöntem değildir. Bunun nedeni ise koyu cildin, lazer enerjisini tam olarak absorbe etmesi ve bunun sonucunda ortaya çıkabilecek yan etkilerinin artmasından dolayı kaynaklanmaktadır. Teknoloji gün geçtikçe gelişme gösterse de koyu tenli kişiler, açık tenli kişilere göre daha fazla lazer epilasyon seanslarına katılmaktadırlar. Çok açık rekli tüylere sahip olan kişilerin tüyleri melanin eksikliğinden dolayı tam olarak etki etmesi çok fazla değildir. Lazer epilasyon için en ideal cilt ise açık tenli ve koyu renkli tüylü ciltlerdir.

Lazer epilasyon sonrasında bakım nasıl olmalıdır?

Tedavi süresi boyunca seans aralarında ve lazer epilasyon tedavisi sonrasında hiçbir şekilde aksatmadan düzenli olarak cilt bakımına özen gösterenler, lazer epilasyon çok kolay ve ağrısız şekilde gerçekleşen bir tekniktir. Uygun şekilde yapılacak bakım sonuçlara daha hızlı ulaşmasında hem de sağlığın ve cildin korunması için uygun olacaktır. Lazer yapıldıktan sonra öncelikli olarak güneşten korunmak gerekir. Daha sonra evde yapılacak hijyenik bakımlar sayesinde kısa bir zamanda cilt pürüzsüz şekilde görünmeye başlayacaktır.

Lazer epilasyon tedavisi acıtır mı?

Lazer epilasyon tedavisi yapacak kişilerin en fazla sordukları sorulardan biridir. Bunun için orta seviyede yapılan tolere edilebilir düzeyde bir acı hissettirir. Cildin fazla hassas olmaması durumunda lokal anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Unutulmamalıdır ki lazer epilasyon tedavisinden sonra birkaç gün içinde cilt fazla hassas olabilir ve ağrı yapabilir. Bu konuda klinikten yardım alınabilir. Muhtemel kızarıklık ve şişlikler için sadece bu ağrıyı dindirmek için yeterli olabilir. Son olarak minimum şekilde 2 gün güneş ışığından uzak durmak gerekir. Güneş cildin daha fazla ısınmasına sebebiyet verdiğinden cildi de yakar ve tahriş eder.

Lazer Epilasyon için sizi arıyalım formunu doldurunuz!

 

 

2 Comments
  • Hasan Ertaş

    Iyi gunler lazer epilasyon icin seans ücretleri ve diğer konular hakkinda bilgi almak istiyorum

    23 Nisan 2018 15:04
    reply
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp