Lazer Epilasyon Buz Lazer

Buz Lazer Nedir?

Buz Lazer, lazer epilasyon uygulamalarının en ağrısız, en yeni ve en son teknolojisidir. Epilasyon yaptıranların en korktukları durum ,epilasyon anındaki ağrı, acı ve vücutlarında iz kalma korkusudur. Buz lazer sayesinde artık bunları geride bırakmak mümkün. Çünkü insanlar hem ağrı çekmeyecek hem iz bırakmayacak bir yönteme, istenmeyen tüylerinden kurtulmak istiyorlar. Cilt yapısı herkeste farklı olduğundan, cihazlar değişik ciltlere uyum sağlayacak şekilde ayarlanmıştır. Enerji gücü oldukça yüksek seviyededir. Saniyede 10 atım hızıyla, otomatik soğutma yapar… Geçmişte epilasyon sonrası çektiklerini anlatan kişiler, epilasyon yaptırmak isteyenlere de engel teşkil etmekteydi. Artık ağrısız epilasyon yapıldığından, bu cihazları kullanan epilasyon merkezlerine talep artmaktadır. Hassas cildiniz güzelleşirken, acı çekmeyin.

Lazer Epilasyonun Avantajları nedir ?

Kıl yapısı uygunsa kalıcı ve uzun ömürlü yöntemdir.

Uzmanlara ve tekniğe göre uygulanırsa güvenilirdir.

Batık ve kıl dönmelerinin en faydalı tedavisi lazer epilasyondur.

Hızlı bir yöntemdir. Yaklaşık 2 saatte bütün tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Tek Seansta Tüylerden Kurtulmak Mümkün Mü?

Elbette hayır. Çünkü kıl foliküllerinin hepsi işlem anında aynı dönemde değildir. Birisi anojen dönemdeyken, diğer kıl kökleri katojen dönemdedir. Anojen dönemdeyken kıl kökleri açıktır. Ve dolayısyla açık olan kıl köklerinin hepsi dökülür. Katojen dönemdeki kıl köklerinin yüzeyi kapalıdır. Dolayısyla ışınlar kıl köklerini etkilemez. Kıllar dökülmez. Bu nedenle kişilere seans aralıkları belirlenir. Lazer epilasyon seansı kişiye göre ve kişideki farklı bölgelere göre değişmekle birlikte en az 4 en fazla 10 seans aralıklarıyla değişmektedir.

LAZER EPİLASYON HANGİ BÖLGELER İÇİN UYGUNDUR ?

Gözleri özel gözlüklerle korumak şartı ile göz kapakları hariç tüm vücut bölgelerindeki tüylere lazer epilasyon uygulanabilir.ancak sarı, gri, kızıl gibi kıl yapılarını hiçbir lazer epilasyon cihazı görmemektedir. En uygun kıl yapısı, koyu kumral, siyah, kahverengi kıl yapılarıdır. Eğer hastalar bu tür yapısına sahip ise %80 istedikleri sonuca ulaşabilirler. Halk arasında özel bölgenin lazer yaptrdıktan sonra yumurtalıkların yavaşlayacağı gibi söylenti bilgilerde söz konusudur. Ancak klinik araştırmalar doğrultusunda kesin bir bilgi verilmemektedir.

Lazer Epilasyon Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır ?

Genellikle lazer epilasyon yapılan bölgelerdeki kıl dökülmesi 15-20 gün sürer. Dolayısıyla bu aşamayı hızlandırma biraz da bizim elimizde. Evde kese yaparak bu aşamayı hızlandırabiliriz. Eğer güneş gören bölgelerimize (yüz,bacak,kol) lazer yaptırıyorsak muhakkak güneş koruyucu kullanmalıyız. Lazer epilasyon sonrasında, güneşlenmek cilde yan etki sağlayabileceğinden dolayı kesinlikle güneş koruyucusuz dolaşmamalıyız.

Lazer Epilasyon Türleri Nelerdir ?

Tüm Epilasyon Yöntemlerinin bilindik 3 farklı türü vardır.

1-Nd: YAG lazer epilasyon : Genellikle kılcal damar tedavilerinde kullanılır ve yüzdeki ince tüyler için muhteşem sonuçlar verir. Genellikle doktorların kullanması için önerilen bir cihazdır.Çünkü nanometresi çok güçlüdür. Dermis tabakasına kadar görür.

2-Alexandrite lazer epilasyon: Sert ve kalın tüyler için üretilen en uygun lazer teknolojisidir. Eğer ince tüylere uygulanırsa,biraz can sıkıcı olabilir. Çünkü ince tüyleri canlandırma yani kalınlaştırma gibi olmusuz avantajlarıda vardır. Fakat sert tüylerde muhteşem sonuç verir. Bronz tene uygulanabilen serileride üretilmiştir. Soğuk üflemeli bir cihazdır.

3-Diode lazer epilasyon: İnce, kumral ve cansız tüy yapıları için idealdir. Kol ve yüzündeki ince tüylerden şikayetçi olan kişiler için çare olmuştur. Eğer vücunuzdaki ince tüylerden kurtulmak istiyorsanız hiç tereddüt etmeden bu seanslara girebilirsiniz. Jelli epilasyondur. Jel lazer ışınlarının iletkenliğini kolaylaştırır ve ağrı acı seviyesini düşürür.

*Ayrıca IPL denilen bir cihaz daha vardır; fakat bu lazer epilasyon cihazı değildir, yoğunlaştırılmış bir ışık kaynağıdır.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>