Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

laminate diş kaplaması

Laminate Diş Kaplaması

Laminate Diş Kaplaması
2.2 (44%) 35 votes

Laminate Diş Kaplama

Dişler için uygulanan tedavi yöntemleri yalnızca diş çürükleri ya da kırılmaları için geçerli değildir. Estetik anlamda uygulanan diş tedavileri de bulunmaktadır. Bunlara en iyi örnek laminate diş kaplama tedavisi olmaktadır. Bu tedavi yöntemi tamamen estetik amaçlıdır. Dişleri sarı görünen ya da çarpık duran kişilerin bu tarz bir kaplama yöntemini tercih etmeleri mümkündür. Uygulamanın bir diğer adı da yaprak porselendir. Bu adı almasının başlıca sebebi diğer kaplama tedavilerinden farklı olmasıdır. Diğer diş kaplamalarında diş tamamen kesilip yerine yenisi yapılırken laminate diş kaplama çok daha farklı teknikler ile yapılmaktadır. Bu tedavide kişinin gerçek dişlerini bir zarar verilmemekte fakat yalnızca üstü kişinin diş ölçüsüne özel olarak hazırlanan kaplamalar ile kaplanmaktadır. Bu doğrultuda yapılan diş uygulaması kişinin doğal duran ve aynı zamanda ışıldayan dişlere sahip olmasını sağlayacaktır. Dişin kendi ön tabakasına uygulanan bu tedavi birçok sorunu giderecektir. Tedavinin amacı kişinin daha estetik duran dişlere sahip olmasıdır. Bu sebeple dişlerinin görünümünden yana sorun yaşayan herkesin laminate diş uygulamasına yönelmesi mümkündür.

 Laminate diş kaplama kimler için uygundur?

Laminate diş kaplama dişlerinin estetik durmadığından yakınan kadın ve erkek hastalar için uygundur. Birçok problemi aynı anda giderebilen laminate kaplama en çok diş sararmalarında uygulanmaktadır. Kişinin dişleri diğer yöntemler ile beyazlatılamayacak kadar sararmışsa ve tedavi edilemiyorsa laminate diş kaplama ile kaplanması ve tüm sararmaların kamufle edilmesi mümkündür. Bunun yanı sıra dişlerinin çarpık durduğundan şikayetçi olan kişilerinde bu tedavi yöntemini tercih etmeleri mümkündür. Ayrı dişleri bile düzgün bir biçimde gösteren ve bunu kişinin kendi dişlerine zarar vermeden gerçekleştiren tedavi hemen hemen herkes için uygundur. Bu sebeple dişinde aşırı derecede sararmalar olan ya da yamuk görünen dişlere sahip olan kişilerin bir diş hekimine başvurmaları ve laminate diş kaplama için talepte bulunmaları gerekecektir.

 Laminate diş kaplama nasıl yapılır?

           Laminate diş kaplama yapımı son derece basit olan uygulamalardan bir tanesidir. Bunun niçin kişinin bu alanda hizmet veren bir sağlık kuruluşuna başvurması gerekecektir. Burada dişlerin yapısı ve sorunu incelenecek ve kişinin kaplama tedavisi için uygun olup olmadığı kararlaştırılacak tedaviye başlanacaktır. Fakat kişide geceleri yaşanan diş sıkmaları ya da kalem yeme tarzı olumsuz alışkanlıklar varsa uygulanması mümkün olmayacaktır. Bu tarz kişilerin yapılan dişlere zarar verme ihtimalleri yüksek olacağında başka tedavi yöntemleri tercih edilecektir. Laminate kaplama yapılacak kişilerin ise diş ölçüleri detaylı bir şekilde alınacak ve kişiye özel diş kaplamalar bu doğrultuda hazırlanacaktır. Tedavi tek seans değil 2 ya da en fazla 3 seans sürecektir. Kişinin diş kaplamaları hazırlandıktan sonra diş yüzeyi kaplama için hazırlanacak ve özel yapıştırıcılar ile diş yüzeyine yapıştırılacaktır. Bu sayede kaplama tedavisi tamamlanmış olacak ve kişi hemen o gün içerisinde dişlerini kullanabilecektir.

 Laminate diş kaplama uygulamasının avantajları

           Laminate diş kaplama uygulamasının pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar birçok insanın bu kaplama tedavisine yönelmesine neden olmaktadır. Laminate diş kaplama tedavisinin ilk avantajı renk değiştirmemesi ve uzun süre kullanılabilmesidir. Dişlerin bakımı ihmal edilmediği müddetçe çok uzun süre kullanılabilecek kaplamalar kesinlikle sararma yapmayacak ve güvenle kullanılacaktır. Bunun yanı sıra kolay bir şekilde yapılması ve dişlerin kesilmesine gerek kalmaması da avantajlarından bir tanesidir. Gerçek dişlerin üzerine kaplandığından kaplama yaptırıldığı anlaşılmayacak ve doğal görünen dişlere sahip olunacaktır. Bu tedavi yöntemi ile yapılan dişlerin bir önemli avantajı da estetik görünmesi kırılmaya karşı dirençli olmasıdır. Bu avantajlar tedavinin popüler olmasının başlıca sebeplerindendir.

Laminate Diş Kaplaması için sizi arıyalım formunu doldurunuz!

 

2 Comments
  • Tulay

    Merhaba bn ust dislerimi l’aminate kaplamak istiyorum yurt disi da yasiyorum acaba bana fiyati nedir

    7 Aralık 2017 23:12
    reply
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp