Laminate Diş Kaplama

Laminate kaplama (Porselen Diş Kaplama) nedir? Görünüşünüzü olumsuz yönde etkileyen bir çok diş bozukluklarında mükemmel bir kozmetik çözümdür. Laminat yaprak

kaplamalarda temel olarak estetik sorunları olan ön dişlerde, porselenden hazırlanan tabakanın dişlerin ön yüzlerine yapıştırılmasıyla bu sorunların giderilmesini amaçlayan bir tedavi şeklidir.

Çoğu durumda sağlam yapıları ve bozulmayan renkleriyle dişlere doğal bir güzellikle birlikte, doğal bir işlev kazandırmak için yeterlidirler. Laminat kaplamalarla kendinizden emin bir şekilde gülümseyebilirsiniz!Bu yöntemde klasik porselen kuronlardan farklı olarak dişten çok az mine dokusu kaldırılır.Bu sebeple yapılabilecek en konservatif ( koruyucu) tedavi şeklidir.

Porselen laminalar çok ince olması metal içermemesi ve ışık geçirgenlik özellikleriyle gerçek dişlerden ayırt edilemeyecek kalitede memnun edici sonuçlar vermektedir.İşlemin uygulanması çok basit olup kısa sürelidir.Öncelikle hastadan ölçü alınmaktadır.Ve laboratuvarda örnek bir model çalışması yapılır.Hasta dişler henüz kesilmeden bitiş aşamasını bu model üzerinde görmektedir.

Daha sonra ağrısız bir işlem ile dişler prepare edilir.Ana ölçü alındıktan sonra geçici veneer yapıştırılır.Böylece dişlerin dış etkilerden korunması sağlanır.Laboratuvarda son ölçüye göre model oluşturulur ve porselen laminalar hazırlanır.Özel bir teknikle ve yapıştırıcı resin adı verilen materyal ile dişlere yapıştırılır.Yapıştırma işlemi sonucunda laminaları dişten ayırmak mümkün değildir.Bu yüzden kırılmaya karşı çok dayanıklıdır.

Laminate Veneer Kimlere Uygulanır ?

 • Dişlerin formundan memnun olmayanlara
 • Ön bölgedeki diş renkleşmelerinde (Tetrasiklin renkleşmesi v.s )
 • Dişleri aralıklı olanlarda

Ön dişlerde büyük dolguları bulunan ve çürüğün dolgu ile doldurulması sonucu estetik görünümden yoksun durumlarda,
Ön dişleri kırık veya aşınmış olan kimselerde uygulanır.
Lamina porselen uygulamalar sonucu estetik bir gülüş sağlamak çok kolaydır.

12 Comments

 • Rabia **** says:

  Merhabalar ben Rabia almanyadan internette sayfalariniza baktim diş hakkinda sorum olucakti benim sanırsam öndeki iki dişim icin laminaya ihtiyacim olucak eger fiyatlarinizi ögrenebilirsem fiyatlarinizda uygun olucaksa bir randevu anlasmak isterim frankfurtdaki hospitalinizde uygulama icin Iyi günler :)

 • Kadir **** says:

  İyi günler hocam,
  Alt dişlerimin yapısı çok bozuk. Üst dilerse aynen. Kaplama sonuç verirmi. Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler

 • huriye says:

  mrblar benim dişlerimde diş taşı oluşumu cok fazla ve renk degişimi var calişan bi bayanım diş estetigi ve boyutların ın gorunumunun hep bi boyda olmasını ıstıyorum bana nasıl yardımcı olabılırsınız bu arada yapımı kaç gün sürer fiyatı ne kadar tutar acaba bilgilendirirseniz sevinirim.

 • Zeynep gündogan says:

  Merhaba benim acil bir cevaba ihtiyacim var. Öndisimde kanaltedavisi uygulandi. Grilesme olusuyor. Yaptirmak istesem nekadar tutar??
  Tesekkürler

  • admin says:

   Merhabalar Zeynep hanım. Web sitemizde bulunan iletişim formunu doldurarak bize irtibat numaranızı yazabilirsiniz. En kısa sürede sizi arayarak detaylı bilgi verebiliriz.

 • Cemal Besler says:

  Laminate Diş fiatini ogrenmek istiyorum

  • admin says:

   Merhabalar Cemal Bey. Laminate diş kaplama hakkındaki talebinizi aldık. Asistan arkadaşlarımız en kısa sürede sizinle irtibata geçerek detaylı bilgi verecekler. Görüşmek dileğiyle. Mutlu günler.

 • Berna says:

  Merhaba, lamine ücretleri hakkında bilgi alabilirmiyim? Alt ve üst cenede,önde görünen tüm dişlerime bu işlemi uygulatmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler

  • admin says:

   Merhabalar Berna hanım. Konu ile ilgili diş sağlığı asistanlarımızın sizinle detaylı bir görüşme gerçekleştirebilmesi için lütfen iletişim numaranızı bize yazın. Sizi arayalım.

 • Funda says:

  Merhaba, Lamine ücretleri hakkinda bilgi alabilirmiyim..

  • admin says:

   Merhabalar Funda hanım. Ücret ve diğer detaylar için sizinle birebir görüşme gerçekleştirmemiz sağlıklı olacaktır. Lütfen web sitemizde bulunan iletişim numaraları ile bizimle irtibata geçin. Sizi arayalım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>