Kulak Estetiği

Kulak Estetiği

İnsanoğlu estetik olarak belli standartlara sahiptir. Bazı durumlarda bu standartlarda hafif kaymalar olabilmekte, göreceli olarak görünüm bozulabilmektedir. Örneğin kepçe kulak görüntüsü sıkça rastlanılan bir durumdur. Bunun yanı sıra orantısızlıklar, ve travmalar nedeniyle ortaya çıkmış bazı eksiklik ve/veya şekil bozuklukları da görünümün bozulmasına neden olmaktadır. Kulak estetiği önemlidir. Zira, kulaklarımız sosyal ortamımızda her zaman göz önünde olan bir organımızdır ve orantılı görünmeyi hepimiz isteriz.

Kulak estetiği ameliyatları hemen her yaşta uygulanabilen operasyonlardır. Her ne kadar yaygın teamül hastanın 18 yaşını geçmesinin beklenmesi olsa da, aslında 12 yaşından itibaren kulak gelişimi tamamlanmış olacağından müdahalenin yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Hatta bazı yaklaşımlar müdahalenin küçük yaşlarda yapılması durumunda kulağın kepçe biçiminde gelişmesini engellerken, gelişme sürecinde müdahale edilmiş olması sebebiyle vücudun yenilenme ve tedavi sürecini çok daha hızlı atlatacağı benimsenmektedir.

Kulak Estetiği Ameliyatı

Kulak estetiği ameliyatları lokal anestezi veya genel anestezi altında gerçekleştirilebilen operasyonlardır. Çoğunlukla yetişkinlerin ameliyatlarında lokal anestezi uygulanmaktadır. Kulak estetiği ameliyatları, estetik cerrahi ilkelerine uygun biçimde, iz bırakmayan ve kesi noktasının en iyi şekilde saklandığı yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Sorun sadece kepçe kulak tedavisi ise, kulak arkasından yapılacak küçük bir kesi ile kıkırdağa müdahale edilmekte ve yine küçük bir dikişle operasyon sonlandırılmaktadır.
Modern Kulak estetiği yöntemleri içerisinde, kulak kaybı yaşamış kişilere protez kulak yapılabilmektedir. Bu operasyon hem estetik hem de yaşam konforu bakımından gereklidir. Zira kulak kepçesi yalnız estetik özellikleriyle değil, duyum kabiliyetini artırmasıyla da önemli bir uzuvdur. Bu nedenle özellikle travmalar sonrasın oluşan kulak kayıplarının estetik müdahalesi, yanında daha iyi bir duyuş kabiliyetini getirmektedir. Bazı tıbbi çalışmalar, vücudun farklı noktalarından alınan dokulardan gerçek bir kulak yapılması yönünde ilerlemekte olup, yakın zamanda bu alanda gelişmeler beklenmektedir.

Kulak Estetiği Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Kulak estetiği ameliyatları, çok az iz bırakan, iyileşme sürecinde çok özel tedbirler alınması gerekmeyen, genel operasyon ilkelerine uygun biçimde gerçekleştirildiğinde nerdeyse hiç komplikasyonu olmayan operasyonlardır. Hasta hızlı biçimde operasyonu geçirir, ve çoğu zaman ayaktan taburcu olarak, 3-6 gün gibi süre içerisinde normal yaşantısına dönebilir.

[/vc_column][/vc_row]

Kulak Estetiği Hakkında Merak Ettikleriniz İçin Bizimle İletişime Geçin!

 • İletişim numaranızı lütfen ülke kodunuz ile birlikte yazın!
  0
 • Adınız Soyadınız :*
  1
 • E- Mail Adresiniz :*
  2
 • Telefon Numaranız :*
  3
 • 4
 • Mesajınız;*something more
  5