Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

kombine estetik

Kombine Estetik

Kombine Estetik
4.6 (92%) 10 votes

Kombine Estetik

Tıbbın ilerlemesi ile birlikte kombine estetik yaptırmak da mümkün olmuştur. Kısaca kombine estetik aynı anda uygun görüldüğü takdirde birden fazla bölgenin ameliyatının aynı anda yapılmasına verilen genel bir isimdir.

Daha önceleri ne kadar birbirine yakın bölgeler olursa olsun, bir dizi ameliyat şeklinde gerçekleştirilen cerrahi işlemler tıp alanında bulunan yeni icatlar ve geliştirilen yöntemler ile birlikte tek bir işleme sığdırılmaktadır. Böylece hasta tek bir kere narkoz altına yatarak aynı anda birçok bölgesine estetik yaptırmış olur.

Kombine estetik henüz çok yeni bir buluş olmasına rağmen yoğun bir ilgi görmektedir. Bıçak altına yatmakta zorlanan kişiler için uzun süreli de olsa tek bir kere makas altına yatmak uygun görülmektedir.

Kombine Estetik Yaptırmak İçin Ön Şartlar:

Bir dizi işlemin birbiri ardınca yapılmasını öngören kombine estetik için belli başlı ön şartlar gerekmektedir. Onlardan bilinmesi gereken şartları şu şekilde sıralayabiliriz:

1- Kronik hastalıkları bulunanlar için uygun değildir. Örneğin kronik bronşiti olan birinin kombine estetik işleminden faydalanması mümkün değildir.

2- Yaşları ilerlemiş insanlar için de kombine estetik önerilmemektedir. Zira ameliyat süresinin uzunluğu birçok riski de beraberinde getirmektedir.

Kombine Estetik Neden Yaptırılır?

Örneğin mide ameliyatından çıkan bir hastanın kollarında ve bacaklarında sarkmalar meydana gelmektedir. Bu şartlar altında kombine estetik olmasa idi iki kol ve iki bacak için dört ayrı operasyon gerekecekti. Buna benzer birçok örneğin de gösterdiği üzere kombine estetik hem sağlıktan hem de zamandan kazanmak için ideal bir yöntem olarak 21. yüzyılda kendini gösteriyor.

Kombine Estetik Operasyonlarına Girmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Öncelikle bilinmesi gereken yegane bilgi, her hasta için ayrı bir rapor hazırlandığı yönünde olan bilgidir. Evvela her kişinin kan değerlerine bakılır ve ameliyata uygun olup olmadığı görülür. Yine fazla sigara kullananlar kişilerin bünyesi uzun ameliyat saatlerine dayanamadığı için ona göre bir çizelge ve takvim hazırlanır ve gerekli görüldüğü takdirde kombine estetik ikiye ya da üçe ayrılabilir.

Kombine birden fazla bölgenin onarımı ve düzeltilmesi olsa da her hastada farklı bir yol izlenir. Hastanın durumuna, göstergelerine ve hatta kimi zaman psikolojisine bile bakılır. Eğer kişi fazla heyecanlı ya da endişeliyse ameliyat ertelenebilir ya da iptal edilebilir.

Kombine Estetik Yaptırmanın Avantajları ve Faydaları:

Tıp dünyası gelişmeden önce haftalar, bazen aylar sürecek olan işlemlerin tek bir defada gerçekleşmesi en büyük avantajlardan birini oluşturmaktadır. Bu en başta yoğun bir hayat süren çoğu insana zaman kazandırmaktadır. Bununla birlikte insanların estetik için bile olsa bıçak altına yatması riskli duygular uyandırdığı için, tek bir kertede tüm sıkıntılı bölgelerinden kurtulacak olması ayrı bir teşvik payı ve istek uyandırmaktadır.

Maddi açıdan da çok daha ekonomiktir. Verilen rakamlar ve istenen ücretler bir tür toplu alım olduğu için normal fiyatların çok daha altındadır. Bu da müşteri memnuniyetini doğurmakta ve kombine estetiğe olan ilginin her geçen gün daha da artmasına vesile olmaktadır.

Ameliyat sonrası memnuniyet de en büyük faydalardan ve avantajlardan biri olarak gösterilebilir. Hem kol ve bacak sarkmasını hem de burnunu düzelttiren bir hasta, ameliyat sonrasında çok daha acı hissedecektir. Böylece tek tek her yerin acısını zamana yayarak çekmek yerine tıpkı ameliyatın kendisi gibi tek bir defada çekecektir. Kombine estetik ameliyatlar için özel hastanelerden randevu alınabilir. Bunun yanı sıra artan ilgi ve talep karşısında sadece kombine estetik yapan merkezler de günden güne artmaktadır.

Kombine Estetik için sizi arıyalım formunu doldurunuz!

 

 

 

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp