Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

kol germe

Kol Germe Estetiği

Kol Germe Estetiği
Bu yazıya oy ver

Kol Germe Estetiği

Kilo vermek belli başlı bölgelerde sarkmalara neden olan eylemlerden bir tanesidir. 5-10 kilo veren insanlarda çok yüksek oranlarda görülmeyen bu sarkmalar daha çok 50-60 kilo gibi yüksek miktarlarda kilolar veren insanlarda görülmektedir. Obezite sorunu yaşayıp kilo veren insanlarda sıklıkla görülen bu sarkmalar çoğu zaman yok edilememektedir. Kişi ne kadar spor yaparsa yapsın belli bir miktarda sarkıklık kalacak ve bu durum kişinin görünümüne olumsuz anlamda etki edecektir. Bu noktada devreye sarkmaların gerilmesi amacı ile yapılan operasyonlar girmektedir. Kol bölgesi sarkmaların en yoğun görüldüğü alanlardan bir tanesidir. Bu bölgedeki doku çok yumuşak olduğundan kilo verildiği anda sarkacak ve günlük hayatta 0 kol denilen giyim ürünlerinin giyilmesine engel olacaktır. Bu gibi durumlarda kol germe operasyonuna başvurulması çok daha doğru olacaktır. Sporla giderilemeyen kol sarkmalarının kol germe ameliyatı ile giderilmesi mümkündür. Kol bölgesinde yaşanan sarkmaların tek sebebi aşırı derecede kilo verilmesi değildir. Kol bölgesi yaş ilerledikçe de sarkabilecek ve bu durum özellikle de kadınlarda çeşitli sorunlara yol açacaktır. Bu gibi yaşa bağlı olarak oluşan kol sarkmalarında da kol germe ameliyatı uygulanması mümkündür. Ameliyat kadın erkek herkes için uygundur. Yer çekimine bağlı olarak oluşan ve estetik durmayan kol altı sarkmaları bu sayede kökten bir şekilde çözülmüş olacaktır.

 Kol germe hangi durumlarda, kimlere uygulanır?

Kol germe ameliyatı kol altı bölgesinde yumuşama ve sarkma bulunan herkes için uygundur. Özellikle yaz aylarında problem yaratan ve kişinin istediğini giymesine engel olan bu sorun daha çok kadınlar tarafından tercih edilse de erkeklere uygulanması da mümkündür. Germe ameliyatı kolların üst bölgesinde oluşan sarkık görünümü düzeltmek amacı ile yapılmaktadır. Bu sebeple yapılan ve çeşitli tekniklerle bir arada işleyen kol germe ameliyatı bazı durumlarda liposuction ile birlikte yapılabilmektedir. Bu durum kişinin kol sarkmasının hangi sebeple oluştuğuna bağlıdır. Yaşlılığa bağlı olarak oluşan kol sarkmaları ile kilo vermeye bağlı olarak oluşan sarkmalar bir değildir. Bu noktada nasıl teknikler uygulanacağı kişiye ve operasyonu uygulayacak uzmana bağlıdır.

 Kol germe nasıl yapılır?

          Germe ameliyatı sarkmaları gidermek için yapılan diğer germe ameliyatları ile benzerlik göstermektedir. Ameliyat tamamen genel anestezi ile yapılacaktır. Bu sebeple hastanın ameliyata gelmeden önce hiçbir şey yememiş olması gerekmektedir. En az 6 saat öncesinde tüm yemek işlemleri tamamlanmalı ve operasyona aç gelinmelidir. Daha sonra hasta ameliyat için hazırlanacak ve kol germe ameliyatına geçilecektir. Ameliyatta kişinin kol durumuna bağlı olarak liposuction uygulanması da mümkündür. Genellikle 2 saat kadar süren Germe ameliyatı sırasında bollaşan kol altı derisinin bir kısmı alınacak ve deri gergin bir şekilde yeniden dikilecektir. Dikiş ile yapılan bu operasyon ile ilgili en merak edilen soru iz kalıp kalmayacağıdır. Her ameliyatta iz kalacaktır. Bu durum kol germe ameliyatı içinde geçerlidir. Fakat bu iz ne önden ne de arkadan anlaşılmayacak şekilde iç kısımlarda kalacaktır. Bu sayede kimse kişinin ameliyat geçirdiğini anlamayacak ve kişi yeni görünümü ile hayatına devam edecektir. Bu doğrultuda yapılan kol germe ameliyatı sonrası kan ve sıvı birikimi olmaması amacı ile drenler takılacak ve bu drenler ameliyat sonrası süreçte çıkartılacaktır.

 Kol germe ameliyatı sonrası süreçte dikkat edilmesi gerekenler

           Kol germe ameliyatı sonrası sürecin kolay bir şekilde atlatılması ve fazla acı çekilmemesi için bazı detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu detaylara dikkat edilmesi iyileşme sürecine katkıda bulunacaktır. Bunlardan ilki kolların kalp seviyesinden yukarıda tutulması gerektiğidir. İlk günler kollar mutlaka yüksekte tutulmalı ve kan akışının olması sağlanmalıdır. İlk günler sıkı bir bandaj uygulaması yapılamayacak ve kişi rahat bir süreç geçirecektir. Operasyon sonrası duş alınması mümkündür. Fakat bunun ameliyatın hemen sonrasında değil 2 ya da 3 gün sonra yapılması çok daha doğru olacaktır.

Kol germe ameliyatı için sizi arayalım formunu doldurunuz !

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp