Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

kızlık zarı dikimi

Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi
Bu yazıya oy ver

Kızlık zarı diktirme işlemi pek çok kişi tarafından hem evlilik öncesinde hem de uzun vadede “psikolojik rahatlama” amacı ile talep edilen operasyondur.

Kızlık zarı onarılması (hymenoplasty) güvenilir elde ve steril ameliyathane ortamında yapılması gerekmektedir. Kızlık zarı operasyonu kolay ve basit olmasına karşın uzman bir hekim tarafından yapılması operasyonun başarısını arttırır. Kızlık zarı dikimi psikolojik rahatlama amacı ile yapılan bir operasyondur. Bu operasyon ile kişi toplum baskısını psikolojik olarak daha az yaşamaktadır.

Kızlık zarı operasyonları kolay ve ağrısız bir şekilde olsa bile uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kızlık zarı operasyonu steril ve hijyenik olmayan ortamlarda yapılması durumunda mikrop kapma, enfeksiyon ve aşırı kanama gibi komplikasyonlar ortaya çıkabilmektedir. Kızlık zarı diktirilmesi ile ilgili ameliyatlarda önceden yapılacak bir muayene ve kişinin bilgilendirilmesi önemlidir.

Kızlık zarı dikimi ameliyatlarında mahremiyet söz konusu olduğundan özellikle dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Kızlık zarı dikimi yaptıracak hastaların bu konuda güvenilir hastanelere başvurmaları uygun olacaktır.

Hymenoplasti Himenoplasti Himenorafi Kızlık Zarı Dikimi :
Hymen ( kızlık zarı) duvarları dokusu , submukozal doku ve vajinal mukoza olarak 3 katmandan oluşuyor.
Menstrual sıvının ve doğal floral akıntıların akışına izi vermek için mutlaka gerekli açıklığın bırakılması gerekmektedir. Doğru bir hymenoplasti işlemi için 3 ayrı doku katmanının birleştirilmesi çok önemlidir.

Kliniğimizde Hymenoplasti yani kızlık zarı dikimi işlemlerinde, her zaman daha konforlu ve iyileşme sürecinin sorunsuz olması için çalışmalar yapmaktayız.

Medikal teknolojilerin bize sağladığı tüm imkanları kullanarak, hymenoplasti işlemlerindeki öncülüğümüzü her zaman bir adım ileriye taşıma gayreti içerisindeyiz.

Kızlık zarı dikim

işlemlerinde, vajina floral durumunun, yani vajinal akıntıların ve bölgenin PH değerinin, bir sorun olduğunu bildiğimiz için, medikal ozon uygulamalarımızla bu sorunların üstesinden gelmiş olduk.

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website

WhatsApp