Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

kepçe kulak estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği
5 (100%) 8 votes

Kepçe Kulak Estetiği

Kulak insanların duyması için kafanın iki yanında bulunan önemli organlardan bir tanesidir. Duyma organı olarak bilinen ve kendine özgü özelliklere sahip olan kulak organı estetik anlamda da büyük önem taşımaktadır. Yüz bölgesinin yanlarında yer alan ve bakıldığında doğrudan göze çarpan kulaklarda bazı estetik temelli sorunlar oluşabilmektedir. Kepçe kulak sorunu, kulak eksikliği ve doğuştan kaynaklanan deformasyonlar bu estetik problemlerden yalnızca birkaçıdır.

Bunlardan en yaygın olanı kepçe kulak rahatsızlığıdır. Kepçe kulak durumu kulağın normalden fazla büyük ve içe doğru kıvrık olması durumudur. Bu durum genellikle doğuştan olmaktadır. Sonradan oluşması mümkün değildir. Kulak organın kepçesi çocuğun büyüme safhalarında hızla devam edecek ve 6 yaş gibi duracaktır. Bu aşama kişide kepçe kulak problemi olup olmadığının anlaşılacağı aşamadır. Çocuğun kulak gelişimi tamamlandıktan sonra kepçe kulak sorunu olup olmadığı net bir şekilde anlaşılmış olacaktır. Kepçe kulak sağlık anlamında bir probleme neden olamamaktadır. Bu tarz kişilerin kulakları normal bir şekilde işlevini yerine getirmeye devam edecektir. Sorun estetik görünüm ile alakalıdır.

Özellikle de çocuklarda ve gençlerde görülen kepçe kulak durumu sosyal hayatın kısıtlanmasına sebep olacak ve çocuk sırf bu sebepten dolayı okula gitmek istemeyecektir. İşte tamda bu noktada devreye kulak estetiği girmektedir. Kepçe Kulak estetiği kulağın kepçe görünümünün yok edilmesini sağlayacak ve böylece kişi sosyal hayata geri dönüş yapabilecektir. Birçok kişi için büyük sorunlardan bir olan bu kulak probleminin çözümü son derece basittir. Tedavi sonrası yeni kulaklara sahip olunacak ve kulak biçimi herkesinki gibi görünecektir.

Kulak estetiği kimler için uygundur?

           Kulak estetiği kulaklarından yana şikayetleri bulunan herkes için uygundur. En çok kepçe kulak durumunda uygulanan bu tedavi biçimi her estetik ameliyatta olduğu gibi kulak gelişimini tamamlayan ve çocukluktan ayrılan kadın ve erkeklere uygulanmaktadır. Bu tedavi kulağında çok büyük deformasyonlar olmayan ve yalnızca kepçe kulak durumundan yakınan kişilere uygulanmaktadır. Tedavi ameliyat şeklinde olacağından öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Kanamanın artmaması için kan sulandıran ilaçlar ve türevlerinden uzak durulmalıdır. Bunun yanı sıra sigaradan da uzak durulmalı ve ameliyat günü rahat kıyafetleri ile gelinmelidir. Bu detaylara dikkat edildiği müddetçe bir sorun ile karşılaşılmayacak ve herkes hayalini kurduğu kulak biçimine sahip olabilecektir.

 Kulak estetiği nasıl yapılır?

           Kulak estetiği öncesinde önerilen detaylara dikkat edildiği müddetçe bir sorun oluşması beklenmemelidir. Operasyon genel anestezi ile yapılacak ve hasta ameliyat süresince tamamen baygın olacaktır. Ameliyat için ortalama süre 1,5-2 saat arasıdır. Çoğu operasyon bu süre zarfında tamamlanmış olacaktır. Kulak estetiği sonrası dikiş izi endişesi yaşanmamalıdır. İzler insanların göremeyecek arka kısımlarda kalacaktır. Operasyonun amacı kepçe kulak probleminin giderilmesi ve kulağın arkaya daha fazla yaklaşmasıdır. Bu sebeple yapılan operasyonlarda dikiş atılacak ve kulak sargı bezi ile kapatılacaktır. Pansuman yapılarak kapatılan kulak bölgesi bu sayede çok daha kolay iyileşecektir. Operasyon sonrası dikiş alımı diye bir olayda söz konusu değildir. Bu birçok hasta için rahatlatıcı olmaktadır. Bu doğrultuda yapılan kepçe kulak estetiği operasyonunun iyileşme süreci de çok kolay olacağından kişinin 1 hafta sonra işine ya da okuluna dönmesi mümkün hale gelecektir.

 Kulak estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler

           Kulak estetiği operasyonu sonrası dikkat edilmesi gereken ilk şey en az 3 gün kadar dinlenmektir. Bu süreçte saç bandı takılması çok daha doğru olacaktır. Kişi ilk günlerde kendisini yoracak aktivitelerden uzak durmalıdır. Takılan saç bandı en az 3 hafta boyunca kullanılmalıdır. Bu kulağın iyileşme sürecini kolaylaştıracaktır.

Kepçe Kulak Estetiği için sizi arıyalım formunu doldurunuz!

 

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp