Uluslararası Kalite standartlarında sağlık hizmeti veren Dora Hospital, konuklarına üst düzey sağlık hizmeti sunmak için İstanbul Fulya’da 2009 yılından itibaren hizmet vermektedir.
0850 460 32 32
info@dorahospital.com.tr

Bizden Haberler

dorahospital
dorahospital

Blog

Kaş Kaldırma Estetiği

Kaş Kaldırma Estetiği

Kaş Kaldırma Estetiği
5 (100%) 3 votes

           Kaş kaldırma estetiği şüphesiz diğer estetik operasyonları kadar popüler olmuş bir estetik operasyonudur. Bu estetik operasyonu genellikle kaş kaldırma estetiği olarak kendisini göstermektedir. Kaş kaldırma estetiği çoğunlukla yaşlanmaya bağlı olarak yaşın ilerlemesi sonucu yapılan bir operasyondur. Zamanın azizliğine uğrayan alın bölgesindeki küçük kas grupları zamanlar gevşeyerek sarkmalara sebep olmakta ve buna bağlı olarak kaş kaldırma estetiği yapılmaktadır.

Kaşlar Neden Aşağı Doğru Sarkar

           Kaş estetiği yapılmasına sebep olan kaşların sarkması durumu; bir nevi yaşlanma ile alakalı bir durumdur. Kişinin yaşlanması sonucu, alın bölgelerinde yer alan küçük kas grupları gevşeyerek, yer çekiminin etkisi ile kaşların üzerine baskı yapar. Bu baskı ise zamanla kaşların sarkmasına neden olur. Bu durumun çözülmesi için kaş estetiği yapılmaktadır.

Kaş Kaldırma Operasyonu Nasıl Yapılır

           Kaş estetiği alın bölgesinde yer alan yatay kırışıklıkların azaltılması ve yine alın bölgesinde yer alan gevşemiş kaş gruplarının sıklaştırılması ile yapılır. Bu kaş estetiği operasyonu sonucu; yüzde görülen yorgun ve endişeli yüz ifadesi de ortadan kaldırılır. Kaş kaldırma estetiği için tercih edilen yöntemlerde birisi de iple kaş kaldırma estetiği yöntemidir.

İple Kaş Estetiği

Ameliyatsız ve kısa sürede yapılabilen bir yöntem olan iple kaş kaldırma estetiği, kaş asma yöntemi olarak adlandırılmaktadır. Bu yöntem; mikro cihazlar yardımı ile saç çizgisinin içerisinden giriş yapılarak kaşlara kadar ulaşan bir ip yerleştirip, bu ipin kaşları yukarı doğru çekmesi ile yapılır. Bu yöntem ile ameliyatsız şekilde kaş estetiği kolaylıkla yapılmış olur.

İple Kaş Yönetiminin Avantajları Nelerdir

İple kaş kaldırma estetiği yönteminin başlıca avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

– Ameliyatsız bir yöntemdir.

– Ameliyatsız bir yöntem olduğu için herhangi bir iz bırakmaz.

– Bandaj ya da pansuman gerektirmez.

– İyileşme süreci oldukça kısadır.

– İşlem ortalama 15 dakika sürmektedir.

– İşlem biter bitmez sosyal yaşama devam edilebilir.

– Sinirlerde his kaybı yaşanmaz.

           Kaş estetiği yapımı için kullanılan yöntemler iple kaş kaldırma yöntemi ile sınırlı değildir. Ayrıca “dolgu ile kaş estetiği” ve “botoks ile kaş kaldırma estetiği” gibi yöntemde mevcuttur.

Dolgu İle Kaş Estetiği

Kaş sarkmasının kaşın üst bölgesinde (yani alın bölgesi) dolgun bir görüntüye sahip olmamasından kaynaklandığı bilinmektedir. Kaşın üst bölümü de meydana gelen çöküntüler ve sarkıklar kaşın üzerine baskı uygulayarak kaşın sarkmasına neden olurlar. Bu nedenle kaş kaldırma işlemi için kaşın üst bölümüne dolgu enjekte edilerek kaşın üzerine baskı yapmasının önüne geçilir. Bu işlem sonucu kaş sarkması ortadan kalkar ve kaş sarkması sonlanır.

Botoks İle Kaş Estetiği

Kaş kaldırma işlemlerinde tercih edilen yöntemlerden bir diğeri ise botoks ile kaş kaldırma yönetimidir. Oldukça pratik olan bu yöntem sayesinde sarkık olan kaşlar kaldırılabilir. Bu yöntem ile kaş kaldırma işleminden ziyade, kaş üzerinde (yani alın bölgesinde) meydana gelen kırışıklıklar ve göz çevresinde bulunan kaz ayakları da tedavi edilebilir. Botoks ile kaş kaldırma estetiği sonucu kişi günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir. Fakat botoks uygulamasının net bir şekilde sonuç vermesi ortalama 7 ila 10 gün kadar zaman alabilir. Kaşın kalkma miktarı botoks ile kaş kaldırma estetiği esnasında uygulanmış olan doz miktarı ile alakalıdır. Ve bu estetiğin etkisi ortalama 4 ila 6 ay kadar sürmektedir.

            Kaş kaldırma estetiği operasyonu için kullanılan yöntemler temel olarak bu şekildedir. Sizlerde kendinize uygun olan yöntemi tercih edip doktorunuz ile görüşebilirsiniz.

 

No Comments
Post a Comment
Name
E-mail
Website

hellobar
Sizi arayalım istermisiniz  ?
Beni Ara
SİZİ ARAYALIM
WhatsApp